Homologacija nove dimenzije pnevmatik

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Govora je bilo o 7J
smile-1.gif


6.5X17 ET49 pa no go in ga ni na trgu saj trenutno glede na TUV in ter tudi na ECE ga ni.

Na 7J pa ni problema 2254517
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
A lahko pomagaš se za merivo 04 letnik. Edina vpisana dimenzija 185/60 15 88T. Želja je da bi bila še 65 če je možno. Platišče original jekleno, dimenzij trenutno ne vem.
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kaj to, glede nesreče praviš da ne drži.
Guma ki ni po homologaciji pomeni neizpraven avto, to pa izgubo veljavnosti tp in zavolarovalnega kritja

Bom kar poeditiral moj post iz Ekonomskega kotička, takole:
"Neverjetno je fascinantno, kaj vse ljudje počnejo, "ker menda tako mora biti". Stvar dobiva že mitološke razsežnosti, tako kot so včasih gradili spomenike bogovom za zaščito pred strelo ali pa kot so nekoč Azteki vsak dan bogovom žrtvovali mladenko, da ne bi naslednjega dne sonce pozabilo vziti."

Skratka: primer, ki ga navajaš pri nas ni bilo in trenutno ni šans, da bi se zgodil.

Zakaj? Za zavarovalnico je avto brezhiben, če ima narejen tehnični pregled. Pika. Če je tehnični preglednik slep, in ti požegna tehničnega, kljub temu, da številka gume (
grin1.gif
) odstopa od cifre v homologaciji, je pač slep. Če imaš narejen tehničen, je zgodbe konec.

In to je menda še znak, da živimo v približno normalni državi, ker se nihče ne bo zaletel zaradi minimalno napačne dimenzije gum, no. (Sam sem se z napačno dimenzijo zimskih gum prevozil 5 sezon, pa sem še kar živ
d055.gif
.)

(Nekoč se je sicer govorilo, da bi se ob prometni nesreči lahko kdo vtaknil v profil gum, če bi bil ta pod zakonsko predpisano mejo, ampak to pa je tudi čisto vse. Tudi takšnega primera iz Slo prakse ne poznam.)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
potem pa letne kupim 65, zimske pa 60. na tehničnega itak hodim z zimskimi januarja.
Policaj se mi pa tudi najbrž ne bo vtaknil v dimenzijo (homo ne nosim s seboj, nikdar mi še ni težil za njega) , glede na to da bo zadeva na original platiščih in original okrasnih pokrovih. (pa višino gume bom celo višal in ne nižal. )
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
V praksi imaš prav. Če imaš avto starejši od 7 (?) let in nimaš vpadljivih platišč ti živ bog ne bo zahteval homolomo kartončka...
smile-1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Citat:
Uporabnik tony pravi:Nekoč se je sicer govorilo, da bi se ob prometni nesreči lahko kdo vtaknil v profil gum, če bi bil ta pod zakonsko predpisano mejo, ampak to pa je tudi čisto vse.
Vsekakor je ob zadnji nesreči, kjer sem bil udeležen, policist porabil veliko časa, da je popisal gume na udeleženih vozilih. Prepisoval je podatke z bokov, nisem opazil, da bi meril profil. Mogoče tudi je, vendar sem vmes drugemu policistu dajal podatke, pa nisem vsega videl.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Ni pa gledal homologacij, tako da pravzaprav ne vem zakaj taka procedura. Sicer sem imel čisto osnovne dimenzije pnevmatik za tisto vozilo. Če se prav spomnim, je enemu policistu za tri vozila to vzelo vsaj toliko časa kot "obdelava" enega voznika pri drugem (zapis podatkov iz dokumentov, alkotest in te standardne reči).
 

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
1
18
Zg. Gorenjska
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Citat:
Uporabnik gustav pravi:
za na partnerja sem kupil gume, zmontiral, potem pa so mi v avtohiši kjer sem avto nabavil dali potrdilo da te gume, ki jih imam gor ustrezajo. Pisale so cifre gume in hitrostni razred.

Potem na homologacijo, so slikali, vzeli potrdilo in to je to..


Lahko malo več poveš, kakšne so dimenzije gum in platišč.

Zdravo, čisto sem falil tole..

Prej sem imel v homologaciji: 205 65 15 in 215 55 16


Sedaj imam pod predelavo vozila dodatno dovoljene pnevmatike 195 65 15 (91T)

To je to, gume so pa občutno cenejše, v plusu sem bil takoj, kljub plačilu homologacije.

LP

PS.: avto je letnik 2013, kupljen spomladi 2014, prodajalec mi je takoj in sam od sebe omenil to možnost. Naj bi to delali vsem, ker je bila pred faceliftom modela ta dimenzija vpisana že tovarniško, potem pa ne več.
 

mstipic

Zelenc'
2. feb 2015
12
0
1
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
...... Avto ti slikajo, niso več neumni da bi ne spregledali ponarejanja.
Najprej pa preveri če so za tvoj avtosploh predvidene te pnevmatike...

Kaj naj bi to pomenilo?
Kako pa lahko pri homologaciji ugotovijo da je nekdo na TUV certifikatu popravil npr širino platišča iz 8,5J na 8J in znamko ter model platišča?
Ostale dimenzije pa ostanejo enake...
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.667
822
113
Citat:
Uporabnik mstipic pravi:
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
...... Avto ti slikajo, niso več neumni da bi ne spregledali ponarejanja.
Najprej pa preveri če so za tvoj avtosploh predvidene te pnevmatike...

Kaj naj bi to pomenilo?
Kako pa lahko pri homologaciji ugotovijo da je nekdo na TUV certifikatu popravil npr širino platišča iz 8,5J na 8J in znamko ter model platišča?
Ostale dimenzije pa ostanejo enake...

verjento so za platišča v prodaji TUV-i bolj ali manj dosegljivi (če je za to interes), torej se lahko kontrolira,...za starejša pa....????
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tako je. In ker je občestvo natančno popisali postopek popravljanja teh dokumentov na javnih forumih to sploh ni več problem odkriti.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Bi mi lahko kdo na hitro prevedel nemsko prometno, ce prav razumem tukaj omenja da so na vozilu 60mm nizje kw gewinde namontirane dodatno, pa tiste 19" feltne enevem a so dodatno vpisane ker so bile gor ali jih samo dovoljuje fabrka, pomojem so bile gor.
Pa se ostalo ce je kaj takega za omenit


 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Da uporabim obstoječo temo...


V prejšnjem homo kartončku sem imel posebej vpisane tudi dovoljene zimske pnevmatike in platišča. V novem jih ni. Torej lahko uporabim katerokoli dimenzijo izmed vpisanih letnih?