Ibis-Accor hoteli

Sato_Leone

Pripravnik
18. feb 2011
230
10
18
Sierra
Zanima me kakšne so vaše izkušnje z Ibis hoteli.
Če ima kdo kakšno konkretno izkušnjo s katerim od Ibis hotelov na Dunaju.
Kaj je sploh razlika, razen v ceni, med Ibis in Ibis Budget?
Kako je s parkiranjem pri Ibis hotelih?

Hvala za odgovore.
 

Qshtr

Fizikalc
22. avg 2011
477
79
28
Evo konkretna izkušnja:
Na Dunaju sem bil v Ibis budget Sankt Marx nekajkrat. Hotel je zelo, ampak ZELO osnoven. Če rabiš samo za prespat je OK. je čisto in blizu podzemne. Filing hotela je kot nekakšen dijaški dom ali nekaj takega... je pa zelo mirno.

Avto pustiš v garažni hiši pri Erdberg postaji (kakšnih 300m od hotela), mislim da je za cel teden kakšnih 15EUR, kar je za Dunaj zelo ugodno. V drugo smer od hotel je gasometer - mini šoping center z restavracijami in še eno postajo podzemne žel.

V glavnem OK izkušnja, če rabiš samo za prespat.
 

Sato_Leone

Pripravnik
18. feb 2011
230
10
18
Sierra
Citat:
Uporabnik Qshtr pravi:
Evo konkretna izkušnja:
Na Dunaju sem bil v Ibis budget Sankt Marx nekajkrat. Hotel je zelo, ampak ZELO osnoven. Če rabiš samo za prespat je OK. je čisto in blizu podzemne. Filing hotela je kot nekakšen dijaški dom ali nekaj takega... je pa zelo mirno.

Avto pustiš v garažni hiši pri Erdberg postaji (kakšnih 300m od hotela), mislim da je za cel teden kakšnih 15EUR, kar je za Dunaj zelo ugodno. V drugo smer od hotel je gasometer - mini šoping center z restavracijami in še eno postajo podzemne žel.

V glavnem OK izkušnja, če rabiš samo za prespat.

Super. Hvala.

A tej hoteli, če sem prav gledal majo skupne kopalnice in wcje?
 

Qshtr

Fizikalc
22. avg 2011
477
79
28
V tem kjer sem jaz bil niso skupne kopalnice in WC. Umivalnik je direktno v sobi, WC pa za steklenimi vrati. Poglej sliko na internetu in ti bo jasno.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
budget so temajhne sobe z vgradnimi kopalnicami...

Formula 1 hoteli so imeli skupne kopalnice, vsaj nekateri.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Bil v nekaj Ibis-ih po svetu. Razlicni podtipi Style, budget itd. so tudi razlicne kvalitete - recimo temu nizje. Medtem ko Ibis (red) je osnovni oz pravi Ibis ki pa je vsaj prostorsko na visjem nivoju.

Brez nekih posebnih pripomb.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
za prespat je ok:)
bil v milanu in v parmi. v milanu so bile stene zelo tanke in si prakticno vse slisal, ima pa kul lobby.
v parmi pa kul soba, dokaj velika in lepo opremljena.

za to ceno so cisto ok hotel, ne pricakuj pa presezkov.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Sem bil v 10+ Ibis pa tudi nekaj Ibis budget hotelih. Ibis je economy hotel in nudi neko osnovno zadevo in je precej podoben po večini državah. Torej imaš neko idejo kaj dobiš, to kar dobiš ni presežek, je pa ponavadi dokaj ok velikost sobe, zakonska postelja (ali dve ločeni) in vgradna kopalnica, v kateri imaš tuš, školjko in umivalnik. Budget zadeva je cenejša opcija, postelja je malce manj udobna, nima nadvložka, ki ga v navadnem ibis dajo, sobe so načeloma malce manjše, umivalnik je v sobi, potem pa imaš vgradni tuš, školjka je pa ločena. Pa pri budget ti sobo rihtajo (menjajo brisače) na nekaj dni in ne vsak dan. Ibis style je neka vmesna varianta, sobe so ponavadi malo bolj stilsko/mladostniško urejene in so nekje nad budget in pod oz. vzporedno z navadnim ibis (red). Style ima ponavadi breakfast included v svojih cenah. Parking pa če ga imajo, je kul. Npr. v Parizu je 7EUR/24h
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.446
17
38
Spal parkrat v IBIS Mariahilf, čisto ok hotel. Malomanjše sobe, zajtrk korekten.
Garaža 14 EUR, kar je ok za Dunaj.

Naslednji teden pa spim v Ibis Wien Messe pri Praterju (koncert Gunsov
cheer.gif
), pa mislim da bo čisto ok.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.446
17
38
Spal parkrat v IBIS Mariahilf, čisto ok hotel. Malomanjše sobe, zajtrk korekten.
Garaža 14 EUR, kar je ok za Dunaj.

Naslednji teden pa spim v Ibis Wien Messe pri Praterju (koncert Gunsov
cheer.gif
), pa mislim da bo čisto ok.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Formula 1 hoteli so imeli skupne kopalnice, vsaj nekateri.

a to še obstaja?
Seveda obstaja. Samo, da se ze nekaj let imenujejo F1.
Vcasih, ko sem na poti, prespim kar tam, ker imajo vedno dobro lokacijo blizu cet ali trgovskoh sredisc, pa tudi brezplacen WiFi in brezplacno parkirisce.
Tudi cistoca skupnih kopalnic ali WC-jev je presenetljiva, ker se itak vedno sami operejo po vsaki uporabi.
KAr pa me je navadno motilo pri teh F1 je, da jih vs eprepogosto uporabljajo razni delav za daljsa bivanja v dolocenih krajih in potem vonjave po zgradbi niso najprijetnejse.
Konec koncev priporocam, samo pazi da pravocasno rezerviras.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.245
187
63
Velikokrat vzamem Ibis (tudi Ibis Budget), štos hotela je pri meni itak spanje, tuširanje in zajtrk. Vse to Ibis ima.
Do sedaj vedno v skladu s pričakovanji, meni zadošča in sem zadovoljen. Garaže nekateri imajo, nekateri ne, preveri pri konkretnem hotelu.
Ostalo so ti že drugi odgovorili.