Limanje koščka plastike...

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Zalimat bi moral tale plastičen zatič, ki je polomljen na eni strani.
Kot je razvidno, so zadevo že probali ''zašvasat'', pa ni ravno uspelo.
Obstaja morda kakšno lepilo ali sredstvo, ki se potem strdi in res zalepi vse skupaj. Z zunanje strani zatiča lahko mirno napacam gor kolikor hočem, ker ne bo oviralo ničesar... Estetika tudi ni važna, ker je to spodnja stran...
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
Jaz sem na motorju majhne, tanke zatiče zlepil z Pasco fix So mi vsa lepila pokpokala ali niso kaj dolgo držala, tale stvar se pa obnese... se da tudi lepo brusit in barvat
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Popokala so zato, ker niso imela veznega člena noter. Kot beton brez železnih palic. Kot vidim, je ta plastika taka "maslena", katera je najbolj zajebana, ker se nič ne prime gor. Jaz bi morda probal z epoxi kitom. To je kit, kjer dobiš smolo, trdilec, katalizator in tkanino, katera je vezni člen in brez nje vse popoka. Tak kit stane morda kakih 20-25€. Pred nanosom smole fajn zbrusit čim bolj na grobo, da se smola prime v raze, ker če je gladko, ne bo nič. Več, kot ima raz in luknjic, bolje je. Koliko je ta "spojler" sploh dolg?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
epoxy nima trdilca in katalizatorja. Tisto je poliester kar ti opisuješ.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Tako je. Poliester je
zmaga.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Smolo nalijes v en loncek, potem dodas par procentov pospesevalca, fajn zmesas in potem se par procentov trdilca in spet fajn zmesas. Potem imas casa ene 5 minut, dokler se ne zacne spreminjat v gel. V teh 5 minutah moras s copicem nanest tole smolo, potem potapkas gor koscek tkanine in jo potapkas, da se cela napije smole, potem das nov koscek tkanine in spet potapkas s copicem. Smole naredi za sproti oz. za 5 minut. Koliko procentov pospesevalca in trdilca das noter pise v navodilih. Koliko plasti tkanine naj bi dal, pa ne vem, ker nevem, kaka je obremenitev. Daj ene 3 plasti, pa je. Ostalo nezmesano smolo, pospesevalec in tdilec spravi za hude case, ko jo bos spet poteboval. To pride trdo za popizdit. Jaz sem tako naredil komplet 50cm spojler zadaj na avtu 15let nazaj. In ja, tisto, kar zmesas cez 5-10 minut ni vec uporabno, zato delaj v loncku.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pa postopek dodajanja upoštevaj. Najprej posepeševalec (katalizator), premešaj, šele nato trdilec in zopet premešaj. Sedaj, ko je vroče, ne pretiravaj s trdilcem. S temle poliester setom boš pomoje najbolj kakovostno utrdil tisti kos. To lahko delaš čuda stvari.

NA Youtubu si malo poglej pod "Fiberglass Repair"
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Nisem še
d055.gif
, gužva na poslu in nimam časa.
Zadeva namreč ni kritična in ne vpliva na uporabo, me pa moti in bom uredil. Sem pa ugotovil, da je tam tudi manjša luknjica, v katero bi lahko fiksiral kovinsko zaponko, kar bi bilo zagotovo bolje, ker ta košček plastike je vse skupaj skoraj nič.
Bom raziskal še to možnost, ko bom našel nekaj prostega časa
redface-1.gif
.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Zadeva rešena: sem naročil cel nov kos, ki je praktično ista cena, kot če bi se jajcal z lepljenjem, zraven bo rešil pa še par praskic...

PS: Z vročim lepilom je tole no go...