Putika

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
2
38
Torej zdravnica mi je povedala da imam začetek putike.
Imate tudi vi?
Kako se prehranjujete? Gibanje....
Prosim za kak nasvet.

hvala
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

To je pa šit,
rolleyes-1.gif
, moje sožalje.

Kako se ti je pa začelo? Palec na levi nogi?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Čakej, !!!
Vprašanje sem postavil popolnoma resno. Se je začelo v levem palcu na nogi? Ker - putika se tam začne.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Čakaj malo. Imaš ali nimaš putike? Ker diagnoza "začetek putike" je smiselno enak kot vprašanje dekletu ali malo noseča malo bolj noseča.

Drugače - kako je/ste ugotovili, da imaš "začetek" putike? Povišana sečna v krvi? Vneti sklepi ("palec leve noge")? Že imel kakšen napad?

Kakorkoli - tudi, če (še) nimaš putike je najbolje spremeniti prehrano - črtati ozr. zmanjšati hrano, ki vsebuje veliko purinov ozr. povzroča povečano izločanje sečne kisline (pivo, rdeče vino, morski sadeži, bela moka, rdeče meso ...) in vnos diuretikov (kava, pravi čaj, ...). Pa več športati.
 

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
2
38
ne ni se mi začelo v palcu. Opažam pa da me dostikrat bolijo sklepi kot da bi treniral na hard v fitnesu.
Pravi zdravnica da je začetek in dobim neke tablete. Povišana sečna v krvi.
 
Nazadnje urejeno:

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
2
38
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
..(pivo, rdeče vino, morski sadeži, bela moka, rdeče meso ...) in vnos diuretikov (kava, pravi čaj, ...). Pa več športati.

Pr men je glih pivo problem ko vsak večer požrem ene 5 komadov.
Pa na 190 mam 116kg....neredno prehrano...samo zvečer pred spanjem in zadnjih 10 let nič športanja.
Najhuje mu bo opustit moj pirček.
Pa še pritisk me jebe 160/110....zadnji čas da se začnem gibati.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Če gre dejansko za putiko, se moraš zavedati, da gre za mehanske poškodbe v sklepih
crazy1.gif


Zaradi presnovne motnje oz. nepravilne prehrane se ti v sklepih kristalizira sečna kislina. Začne se v palcu leve noge, ker je menda najbližja srcu (krvni obtok). Hmm, v bistvu se začne v ledvicah in potem naprej. Imaš tule kar nekaj dohtarjev, menda se ja bodo kaj javili!
crazy1.gif


Torej, v sklepih se pojavijo kristali sečne kisline in ti mehansko poškodujejo sklepe. To je resnično šit in še boli zraven kot hudič
crazy1.gif
. Pazi na prehrano, pa nič športa. (v bistvu gibanja)
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Najprej popolnoma opustiti alkohol, posebej pivo, potem pa selekcionirati prehrano. Druge ni, drugace bos trpel zmeraj bolj..tableti ne pomagajo skoraj nic, razen protivnetni v zagonu napada.

pritisk imas pa sploh previsok, ze za tablete..shujsat bo treba kot prvo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Aha, sedaj vidim.
smile-1.gif
Pir in kruh - v glavnem polisaharidi.

Prešaltaj na 2 deci cvička na dan in bo v dveh tednih dobro. Saj, sedaj bo malce lažje, ko je Laško nehalo delati Club.
evil.gif
Tiste heinekenove ščavnice itak nihče ne yebe ...
 

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
2
38
Citat:
Uporabnik Demz pravi:

Torej, v sklepih se pojavijo kristali sečne kisline in ti mehansko poškodujejo sklepe. To je resnično šit in še boli zraven kot hudič
crazy1.gif
. Pazi na prehrano, pa nič športa. (v bistvu gibanja)

sej nimam še sploh nekih bolečin.
A potem ne smem v fitness da bi se rekreiral-lažje shujšal?
confused-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Dokler še nimaš bolečin, še ni kristalov in se v bistvu samo ledvice trudijo ... odstrani pir in vzemi raje cviček. To ni greh, vsak dr. Rugelj ti bo povedal, da je 2 dl vina na dan zdravo. Še Jezus je menda tako naročil.

Pivo oz. polisaharidi v njem (ječmenov slad), pa kruh (škrob), to odstrani iz prehrane, pa bo. Ko bo pa začelo boleti, bo pa res hudo. Pa še vsi v naši ljubi Slo ti bodo privoščili, saj je putika znamenje, da ti je preveč lepo v življenju
smile-1.gif
Tisto šele boli!
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Zdravnica ti žal sploh ni povedala vsega, domnevam, da gre za starejšo zdravnico in nikakor kako naprednejšo mlajšo !

Sam sem že več krat imel vnet palec in redno tablet niti občasno prav zaprav še nikoli ( Aluprinola) ne jemljem, ker je sila škodljiv za zdravje !

Torej zdravnica bi morala ugotoviti črz daljše obdobje npr. 6 ali več mesecev, kake vrednosti seæne imaš v krvi. Lahko si kupiš na Ebayu merilec in lističe, prodaja ena firma iz Cipra, ali pa greš sam, kot samoplačnik v laboratrorij Poliklinike v Lj. in ti to zmerijo.

Ni nekega splošnega mnenja kdaj točno ti zadeve naredijo kristale v sklepu, enim menda že pri 320 enotah, drugim pa pri 550 ali celo več enotah. Je pa dejstvo, da na povečanje sečne kisline močno vpliva tudi stres.

Da se zadevo tudi z živili zelo lepo pobijati, npr. kot so že pisali do pol litra cvička, piješ sok divje češnje, borovnice, ribeza, skratka vse rdeče sadje pomaga.....

Ko prideš enkrat noter ni problema, sam rad jem školjke, pač ja imajo purine, takrat to sečno kislino pobijem s tem, da spijem kak liter višnjevega soka brez sladkorja in ja pomaga.

Tako, da kar na tablete, ne vem, zanimivo npr. meni ta višina sečne precej niha od 220 do 480, pri zadnji vrednosti začutim ščemenje v levem palcu in ja še je čas za ukrepanje z pravim protisredstvom in skoraj vedno pomaga.

Pa še pozabi na Aspirin (acetisalno kislino), ki zelo dvigne sečno kislino oziroma pripomore k hitremu dvigu le te !
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik satelite_mike pravi:
Citat:
Uporabnik Demz pravi:

Torej, v sklepih se pojavijo kristali sečne kisline in ti mehansko poškodujejo sklepe. To je resnično šit in še boli zraven kot hudič
crazy1.gif
. Pazi na prehrano, pa nič športa. (v bistvu gibanja)

sej nimam še sploh nekih bolečin.
A potem ne smem v fitness da bi se rekreiral-lažje shujšal?
confused-1.gif

Splošni nasvet - preden se resno lotiš fitnesa spremeni prehrano in shujšaj "s sprehodi" ozr. v fitnesu delaj "na lagalo".

In ne skrbi - ko/če te bo putika resno zgrabila ne boš niti pomislil na fitnes.
grims-1.gif