Homemade zunanji kamin

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Imam betonsko plato na katero bi postavil kamin. Planiral sem zidanje s siporexom, spodaj bi dal debelino 20cm, potem pa sam kamin izdelal iz 7,5 cm. Koliko moram računati na širino šamota znotraj in na katere stene ga moram dat. Mora biti šamot tudi v samem dimniku? Kamin bo imel notranje mere cca 90š x 70g x 70v

Ima kdo kakšen fajn načrt?
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Citat:
Uporabnik Peror pravi:
Koliko moram računati na širino šamota znotraj in na katere stene ga moram dat. Mora biti šamot tudi v samem dimniku? Kamin bo imel notranje mere cca 90š x 70g x 70v

A sploh kdo še bere???
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Razmišljal sem tudi o nakupu Palazzetti kamina, pa je verjetno treba tisti tudi obzidat s siporexom? Pride pa cca 750€, če grem zidat sam, bi me kamin prišel cca 300€. Oboje brez dimnika
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Tudi jaz se zanimam za picopan na vrtu ampak ne iz siporexa, kamen to je to. Siporex je sicer iz naravnih materialov kremenčevega peska, cementa, apna in vode in zdrži do 1200°C in se pri segrevanju ne ustvarjajo nevarni plini, zato za hrano ni prou nič nevaren, če prav razumem je pri siporexu problem zaradi porozne strukture, kjer so zračni mehurčki in se ne segreva in ohlaja tolk enakomerno kot npr. šamotna plošča, ki ima gosto, fino strukturo in bolj enakomerno prenaša toploto.

Men pa manjka samo še dizajn...v sweet home 3D mi ni glih uspel narisat...