TV in strela

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.298
22
38
MB
Pozdravljeni

Strela mi je skurila TV in me zanima sledeče.
- Ali lahko da potrdilo o nesmotrnosti popravila katerikoli servis ali samo kakšen pooblaščen?
- TV je bila stara 5 let. Ob nakupu je bil višji cenovni razred. Zanima me, zamenjavo kakšenga TV ti zavarovalnica odobri? Po kakšnih kriterijih to ocenjujejo. Ob nakupu je moj TV stal cca. 1000€, torej si lahko sedaj kupim TV za enak znesek??

Hvala
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Pozdravljeni

Strela mi je skurila TV in me zanima sledeče.
- Ali lahko da potrdilo o nesmotrnosti popravila katerikoli servis ali samo kakšen pooblaščen?
- TV je bila stara 5 let. Ob nakupu je bil višji cenovni razred. Zanima me, zamenjavo kakšenga TV ti zavarovalnica odobri? Po kakšnih kriterijih to ocenjujejo. Ob nakupu je moj TV stal cca. 1000€, torej si lahko sedaj kupim TV za enak znesek??

Hvala

Odvisno od splošnih pogojev, lahko da se pri 5ih letih upošteva že amortizacija.
Rabil boš predračun s stroški popravila, katerega boš predložil ob prijavi na zavarovalnico, potem ti bodo pa odgovorili, ali popravljas ali nabavis drug najugodnejši TV z enakimi lastnostmi kot ga je imel obstoječi...
Tak TV verjetno sedaj dobiš za cca 500€...

Zavarovalnica v primeru da popravilo ni smotrno krije po lastnostih enakovreden izdelek, ne po ceni ki si jo takrat plačal.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.298
22
38
MB
Citat:
drug najugodnejši TV z enakimi lastnostmi kot ga je imel obstoječi...
Tak TV verjetno sedaj dobiš za cca 500€...

Zavarovalnica v primeru da popravilo ni smotrno krije po lastnostih enakovreden izdelek, ne po ceni ki si jo takrat plačal.
Hvala za odgovor. Moj TV je bil takrat v zgornjem rangu in sedaj bi pričakoval enak rang TV-ja. Res pa je, da takšen TV danes stane 500€. Ampak to so srednji oz. spodnji rangi.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Preveri pogoje (in drobni tisk!) na vaši stanovanjski zavar.polici ... Drugače pa poglej za brezhiben enak rabljen TV (katerega si navajen) v bližini na npr. Bolhi ... lahko da bi imel tudi kakšen kanček sreče ...

Drugič pa ne šparaj - nabavi par prenapetostnih zaščit (z zaščito 230/antena, ev.lan mreže ali tel priključka-xDSL) ... so dobrih 10€ one brez podaljškov. Jaz imam vse živo na njih (tudi pralni stroj!) ...
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Citat:
drug najugodnejši TV z enakimi lastnostmi kot ga je imel obstoječi...
Tak TV verjetno sedaj dobiš za cca 500€...

Zavarovalnica v primeru da popravilo ni smotrno krije po lastnostih enakovreden izdelek, ne po ceni ki si jo takrat plačal.

Hvala za odgovor. Moj TV je bil takrat v zgornjem rangu in sedaj bi pričakoval enak rang TV-ja. Res pa je, da takšen TV danes stane 500€. Ampak to so srednji oz. spodnji rangi.

Poanta zavarovalnine oz. odškodnine je, da si zavarovanec po škodnem dogodku lahko povrne vse skupaj v stanje pred škodnim dogodkom. Če bi ti pa strela skurila nov TV kmalu po nakupu, pa bi imel spet TV v zgornjem rangu. Tako pa si tik pred dogodkom imel TV srednjega oz. spodnjega ranga, ne zgornjega in posledično ti zavarovalnica (v kolikor se ne upošteva amortizacija kar se je doreklo ob sklenitvi zavarovanja) prizna nakup kvalitetno enakovrednega izdelka, kot je že lepo obrazložil Garfildd. V kolikor seveda popravilo ni smiselno in pri takšnih zadevah to ni smiselno v 99% primerih.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.210
113
Jap.
In ko ga zavruješ NE zavaruječ spodnji, nižji, srednji razred, temveč TAKRATNO nabavno ceno TV. Novega TV in ne 5 let rabljenega
Ne model, ne proizvajalca.
Ali je premija v teh 5 letih šla doal - zavarovanje manj vrednega TV. Vsako leto je slabši? Če je omenjeno znižanje je to popust, ne pa znižanje - nižja osnova - na manj vreden TV.

Lahko pa da se motim!
 
Nazadnje urejeno:

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Jap.
In ko ga zavruješ NE zavaruječ spodnji, nižji, srednji razred, temveč TAKRATNO nabavno ceno TV. Novega TV in ne 5 let rabljenega
Ne model, ne proizvajalca.
Ali je premija v teh 5 letih šla doal - zavarovanje manj vrednega TV. Vsako leto je slabši? Če je omenjeno znižanje je to popust, ne pa znižanje - nižja osnova - na manj vreden TV.

Lahko pa da se motim!

Se motiš in se ne motiš, če kaj pomaga
rolleyes-1.gif


TV in ostale naprave so zavarovane po neki "pavšalni" vrednosti opreme na stanovanjsko površino ali pa tudi drugače določeni zavarovalni vsoti.. in tukaj so potem splošni pogoji ki imajo svoje določbe... vse je notri, aparati ki hitro zastarajo imajo vključeno amortizacijo ipd... in tukaj imaš opremo za celo hišo zavarovano na primer za 150€ in od tega je 5€ za tvoj TV... res đabe...

Še vedno, lahko TV zavaruješ posamično, proti vsem nevarnostim, tam pa seveda glede na kritja, ki jih izbereš plačaš tudi drugačno - višjo ceno, morda dodaš odkup amortizacije in delnih škode... in opa, pa smo pri zavarovanju za en 1000€ vreden TV na 200€ letno,
toliko pa verjetno ne boš plačal, kajne?

Ja, vsak bi rad imel TV v enakem rangu... ampak tako to ne bi šlo... oz. mogoče, da da zavarovalnica doplačilo pri paketu "enak cenovno vreden izdelek" pa pribijejo doplačilo 150€.... to p spet nebo noben hotel doplačat
wink-1.gif


Niso pa zavarovalnice papeške.... tko da... take it or leave it oz. preberi splošne pogoje.

Peace
nahrung002.gif
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Citat:
Uporabnik Spajky pravi:
Drugič pa ne šparaj - nabavi par prenapetostnih zaščit (z zaščito 230/antena, ev.lan mreže ali tel priključka-xDSL) ... so dobrih 10€ one brez podaljškov. Jaz imam vse živo na njih (tudi pralni stroj!) ...

Kaj bolj konkretnega? So to naprave z garancijo, če vseeno kaj skuri?