Pošta - vplačnina ?!

Car

POSTman
4. avg 2007
8.299
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Matr, znova in znova isto s.ranje! Pa ne da branim Pošto, boli me k...., ampak dajte si že enkrat dopovedat določene stvari. Kot vsaka stvar na tem planetu ima tudi Pošta svoje cenik, svoje cene itd. Kar vzameš, to tudi plačaš in verjemite, niti centa več vam ne bo vzel poštar.Če pa se slučajno zgodi napaka pri računanju poštnine, pa se je že nekajkrat zgodilo, da sem naslednji dan nesel tistih nekaj centov nazaj stranki in se je morala zato tudi podpisati, da je denar dobila nazaj, tako da govoriti, da poštarji nekaj po svoje zaračunavajo, je milo rečeno nesramno!
Pa gremo po vrsti, čeprav je že Daco kar nekaj razložil:
@mickeycek: Strinjam se sicer, da je 22€ veliko, ampak moraš razumeti, da si je pošiljatelj izbral najbolj komot za njega, denar bo lepo dobil v roke. Postopek: Poštna uslužbenka bo izračunala in s svinčnikom na paket dopisala ceno provizije, v tem primeru za poštno nakaznico, ki v tvojem primeru znaša, ne vem točno, ampak mislim da 5,88%. In v to je všteto(poskusil bom čimbolj natančno opisati)delo uslužbenke z računanjem provizije, delo pismonoše, ko je moral za paket pokasirati denar in dobiti podpis, ter obračun pismonoše na koncu šihta, nadaljni prenos denarja nazaj do pošiljatelja preko poštne banke, ki si vzame velik del pogače(POZOR, Poštna banka in Pošta sta različni podjetji!!!), spet delo uslužbenke, ko pripravi denar za pismonošo in dodatno delo pismonoše, ko denar nese naslovniku, mora zvoniti, potem pustiti listek, če ga ni doma ali pa odšteti denar in dobiti podpis. Kar nekaj dela, moram pa še povedati, da je vsak gib uslužbenke na pošti in poštarja normiran in da se norme enormno povečujejo!!! Da, prav ste prebrali, obstaja norma, kot da bi delali v tovarni za tekočim trakom.....
crazy1.gif

Ko pa si naročal iz tujine, pa si najbrž plačal preko paypala ali pa na drug način vnaprej in tako normalno, da nisi plačal nič!!! Če bi ta paket preko Bolhe plačal po predračunu, tudi ne bi plačal NIČ oz. samo provizijo banki, kjer si izvršil plačilo, to pa je različno od banke do banke, mislim, da je na Pošti 1,05€ do določene vsote ali pa 1,07%, če je vrednost višja, ampak pri teh cifrah me ne držat za besedo. Zaključek: Če bi si pošiljatelj izbral plačilni nalog in ti ne bi plačal po predračunu, bi bilo na paketu s svinčnikom dopisana vsota precej, precej nižja kot ta, ki si jo plačal... Razumljivo?

@Jordan: Kot sem že zgoraj napisal, to se vpisuje ročno(žal
crazy1.gif
), ampak verjemi, da nisi oškodovan niti za cent!

@Tenforest: Prav tako, beri zgoraj obrazložitev glede provizije za prenos poštne nakaznice oz. plačilnega naloga.

@Roberto: Ti kot prvo tudi preberi zgoraj, kot drugo pa, če ti ni všeč storitev Pošte, imaš na trgu veliko konkurence, izberi si drugega ponudnika storitev! Koliko časa pa bo tam potoval paket in koliko potem šele denar, je pa drugo vprašanje.... Razloži pa mi, kaj si mislil s tisto putano!? Če si blago plačal v tujini v naprej ali preko paypala ali preko MC, kaj ima Pošta s tem?
sprasujem se.gif


@sajkek: Kolikor razumem je cena npr. DVD-ja 20€? Pošiljatelj ti ga lahko pošlje kot navadno pošiljko, ampak zaradi vrednosti ne priporočam, najceneje bi bilo kot priporočeno pošiljko, to je potem cca. 1€ in skupaj 21€ kot si napisal. Če pa plačaš z odkupnino, pa bo seveda več, beri zgoraj. Še dobro si prišel skozi, če bi bila poštna nakaznica bi šele pezdil....

@Notranjc: Cene prenosa pisem so najnižje v Evropi, če ne svetu, tudi paketi so zelo konkurenčni in predvsem prenos in dostava sta zelo kakovostna, saj se število paketov kljub hudi konkurenci povečuje! So pa seveda dodatne storitve, kamor spada tudi dostava pošiljk z odkupnino, zaračunajo dražje!

Na ena in ista vprašanja odgovarjam že najmanj tretjič, mao si pobrskajte nazaj, pa si preberite.

Še enkrat: Ne branim Pošte, samo poskušam na enostaven način razložiti princip delovanja in zaračunavanja storitev. In prosim, ne krivite za to uslužbenke za šalterji in poštarje, saj so za to najmanj krivi.......
Če pa vam še kaj ni jasno, vprašajte!
zmaga.gif


P.S.: Prosim, če se nesramnih in neumnih odgovorov vzdržite. Vzel sem si precej časa, da sem tole napisal, upam, da boste to spoštovali..... Aja, ne, saj smo na Alterju.....
wink-1.gif

Kakorkoli obrneš GRE ZA NATEG. Igrajo se lahko ker imajo monopol v SLOVENIJI in to je edino kar jih vleče. Do da je napisano na roke je napak, za vsako storitev mora biti po zakonu račun in že tukaj se lahko stvar zaključi.

In če gledaš še po drugi strani ti plačaš "odkupnino"...in podobne zadeve stroške pošiljanja in me "bo** ku****" kake stroške oni imajo poleg, kar potem dodatno zaračunavajo kar na ovojnico, pa da ne bo pomote poštar je tukaj v končni verigi najmanj kriv, sliši jih pa največkrat pa smo spet v začaranem krogu
stupid-1.gif
Oprosti, ampak ti si zame en navaden k.reten!!! A si prebral, kar sem napisal? Glede monopola pa, a mi lahko prosim razložiš, pri katerih storitvah ima Pošta monopol? Hvala!
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.917
8.964
113
EU
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Dajte si rečt, da z denarjem operira Poštna Banka, ki ima z Pošto skupnega le ime. Denar torej teče po več korakih, da se na koncu lahko vrne pošiljatelju. Po tej poti plačuješ dve firmi, kar pač nekaj znese.
Ko pa kerga poštarja prebunkajo, ga okradejo, potem pa javkate po forumih kako Pošta nima urejene varnosti itd.. Denar prenašat na terenu tudi ni ravno brezkrbno opravilo....

Zakaj pošta ne izbere drugo cenejšo banko. Že sam naziv Poštna Banka nakazuje da nekaj ne štima. Ni kakšni vodilni pošte solastnik Poštne Banke
10.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.299
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Dajte si rečt, da z denarjem operira Poštna Banka, ki ima z Pošto skupnega le ime. Denar torej teče po več korakih, da se na koncu lahko vrne pošiljatelju. Po tej poti plačuješ dve firmi, kar pač nekaj znese.
Ko pa kerga poštarja prebunkajo, ga okradejo, potem pa javkate po forumih kako Pošta nima urejene varnosti itd.. Denar prenašat na terenu tudi ni ravno brezkrbno opravilo....

Zakaj pošta ne izbere drugo cenejšo banko. Že sam naziv Poštna Banka nakazuje da nekaj ne štima. Ni kakšni vodilni pošte solastnik Poštne Banke
10.gif
Če še nisi slišal, ekspoziture PBS so na poštah!
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.898
4.955
113
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Matr, znova in znova isto s.ranje! Pa ne da branim Pošto, boli me k...., ampak dajte si že enkrat dopovedat določene stvari. Kot vsaka stvar na tem planetu ima tudi Pošta svoje cenik, svoje cene itd. Kar vzameš, to tudi plačaš in verjemite, niti centa več vam ne bo vzel poštar.Če pa se slučajno zgodi napaka pri računanju poštnine, pa se je že nekajkrat zgodilo, da sem naslednji dan nesel tistih nekaj centov nazaj stranki in se je morala zato tudi podpisati, da je denar dobila nazaj, tako da govoriti, da poštarji nekaj po svoje zaračunavajo, je milo rečeno nesramno!
Pa gremo po vrsti, čeprav je že Daco kar nekaj razložil:
@mickeycek: Strinjam se sicer, da je 22€ veliko, ampak moraš razumeti, da si je pošiljatelj izbral najbolj komot za njega, denar bo lepo dobil v roke. Postopek: Poštna uslužbenka bo izračunala in s svinčnikom na paket dopisala ceno provizije, v tem primeru za poštno nakaznico, ki v tvojem primeru znaša, ne vem točno, ampak mislim da 5,88%. In v to je všteto(poskusil bom čimbolj natančno opisati)delo uslužbenke z računanjem provizije, delo pismonoše, ko je moral za paket pokasirati denar in dobiti podpis, ter obračun pismonoše na koncu šihta, nadaljni prenos denarja nazaj do pošiljatelja preko poštne banke, ki si vzame velik del pogače(POZOR, Poštna banka in Pošta sta različni podjetji!!!), spet delo uslužbenke, ko pripravi denar za pismonošo in dodatno delo pismonoše, ko denar nese naslovniku, mora zvoniti, potem pustiti listek, če ga ni doma ali pa odšteti denar in dobiti podpis. Kar nekaj dela, moram pa še povedati, da je vsak gib uslužbenke na pošti in poštarja normiran in da se norme enormno povečujejo!!! Da, prav ste prebrali, obstaja norma, kot da bi delali v tovarni za tekočim trakom.....
crazy1.gif

Ko pa si naročal iz tujine, pa si najbrž plačal preko paypala ali pa na drug način vnaprej in tako normalno, da nisi plačal nič!!! Če bi ta paket preko Bolhe plačal po predračunu, tudi ne bi plačal NIČ oz. samo provizijo banki, kjer si izvršil plačilo, to pa je različno od banke do banke, mislim, da je na Pošti 1,05€ do določene vsote ali pa 1,07%, če je vrednost višja, ampak pri teh cifrah me ne držat za besedo. Zaključek: Če bi si pošiljatelj izbral plačilni nalog in ti ne bi plačal po predračunu, bi bilo na paketu s svinčnikom dopisana vsota precej, precej nižja kot ta, ki si jo plačal... Razumljivo?

@Jordan: Kot sem že zgoraj napisal, to se vpisuje ročno(žal
crazy1.gif
), ampak verjemi, da nisi oškodovan niti za cent!

@Tenforest: Prav tako, beri zgoraj obrazložitev glede provizije za prenos poštne nakaznice oz. plačilnega naloga.

@Roberto: Ti kot prvo tudi preberi zgoraj, kot drugo pa, če ti ni všeč storitev Pošte, imaš na trgu veliko konkurence, izberi si drugega ponudnika storitev! Koliko časa pa bo tam potoval paket in koliko potem šele denar, je pa drugo vprašanje.... Razloži pa mi, kaj si mislil s tisto putano!? Če si blago plačal v tujini v naprej ali preko paypala ali preko MC, kaj ima Pošta s tem?
sprasujem se.gif


@sajkek: Kolikor razumem je cena npr. DVD-ja 20€? Pošiljatelj ti ga lahko pošlje kot navadno pošiljko, ampak zaradi vrednosti ne priporočam, najceneje bi bilo kot priporočeno pošiljko, to je potem cca. 1€ in skupaj 21€ kot si napisal. Če pa plačaš z odkupnino, pa bo seveda več, beri zgoraj. Še dobro si prišel skozi, če bi bila poštna nakaznica bi šele pezdil....

@Notranjc: Cene prenosa pisem so najnižje v Evropi, če ne svetu, tudi paketi so zelo konkurenčni in predvsem prenos in dostava sta zelo kakovostna, saj se število paketov kljub hudi konkurenci povečuje! So pa seveda dodatne storitve, kamor spada tudi dostava pošiljk z odkupnino, zaračunajo dražje!

Na ena in ista vprašanja odgovarjam že najmanj tretjič, mao si pobrskajte nazaj, pa si preberite.

Še enkrat: Ne branim Pošte, samo poskušam na enostaven način razložiti princip delovanja in zaračunavanja storitev. In prosim, ne krivite za to uslužbenke za šalterji in poštarje, saj so za to najmanj krivi.......
Če pa vam še kaj ni jasno, vprašajte!
zmaga.gif


P.S.: Prosim, če se nesramnih in neumnih odgovorov vzdržite. Vzel sem si precej časa, da sem tole napisal, upam, da boste to spoštovali..... Aja, ne, saj smo na Alterju.....
wink-1.gif

Kakorkoli obrneš GRE ZA NATEG. Igrajo se lahko ker imajo monopol v SLOVENIJI in to je edino kar jih vleče. Do da je napisano na roke je napak, za vsako storitev mora biti po zakonu račun in že tukaj se lahko stvar zaključi.

In če gledaš še po drugi strani ti plačaš "odkupnino"...in podobne zadeve stroške pošiljanja in me "bo** ku****" kake stroške oni imajo poleg, kar potem dodatno zaračunavajo kar na ovojnico, pa da ne bo pomote poštar je tukaj v končni verigi najmanj kriv, sliši jih pa največkrat pa smo spet v začaranem krogu
stupid-1.gif

EJ.. ohladi se malo. Prodajalci dobro vejo kake bo imel stroške kupec, a jih v tem primeru boli kinta. Prodajalec se je tako odločil in je on odgovoren in ne PS.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.641
3.524
113
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Ni kakšni vodilni pošte solastnik Poštne Banke
10.gif

Lastniki PBS:
NKBM: 55% (četrtina v lasti RS)
Pošta Slovenije: 45% (100% v lasti RS)
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Da ne odpiram nove teme... a je to stalna praksa, al se to sam men dogaja, namreč po večih poslovalnicah po Sloveniji oddajam manjše pošiljke, kuverte, in kar mi gre na živce je, da moram vedno na koncu prosit za račun. In vedno ko rečem za račun, šele nato uslužbenec/ka stisne knof za printanje računa. To jaz razumem kot, če stranka reče za račun sprinti, drgač pa ne.
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
O super, hvala ti za tole, nisem vedel... čeprov mi še vedno ni jasno. Razumem, k kupiš npr. vozovnico, pa imaš dejansko neki fizičnega v rokah, pri pošti pa dejansko nič ne dobiš.

Država že ve...
 

green_dragon

Zelenc'
12. okt 2013
5
0
1
Sam tok da jez dodam svoj piskrček. MA ME JEBAT iz to vplačnimo! PA KAJ JE TO? A SMO V POF++++ ZIMBABVEJU? Prvič in zadnjič da sem jez kej naroču od te pof*** pošte slovenije. NAJ SI VZAMEJO MOJIH DVEJST EVROV IN NAJ JIH POKADIJO! BANDA PO**** NEDOJEBANA
 
Nazadnje uredil moderator:

green_dragon

Zelenc'
12. okt 2013
5
0
1
sicer je bla uslužbenka v kranju zlo prjazma in informativna. ampak ne, v glavnem jez sem zgubu živce. ne naročajte nč prek pošte slovenije ker to je pa en zlo velk nateg.
 

green_dragon

Zelenc'
12. okt 2013
5
0
1
aja da ne omenjam tega da če plačaš z mastercardom (k je več al mn stalnica u tujini/ po celmu svetu) plačaš dodatnih 12 evrov provizije... mislm ne bi o temu ane. LOL Katastrofa.

od zdej naprej nej mn nosjo položnce..... kar se pa druzga tiče bo pa poštar dobu en ornk velk šamar tko da to je to
 

green_dragon

Zelenc'
12. okt 2013
5
0
1
Za vse ostalo je tu mastercard ane. ja Za pošto slovenije očitno ne. resn, če pa za kero podjetje hočm da crkne in to čimprej je pa to naša draga (no pun intended) pošta slovenije,. resn. upam da umrejo.

lp fantje.
zmajček.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.391
959
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik green_dragon pravi:
Za vse ostalo je tu mastercard ane. ja Za pošto slovenije očitno ne. resn, če pa za kero podjetje hočm da crkne in to čimprej je pa to naša draga (no pun intended) pošta slovenije,. resn. upam da umrejo.

lp fantje.
zmajček.

Se je teb mal zrolal? Nihče te ne sili da uporabljaš pošto, obstajajo alternative... Sploh pa ni ničesar kriva revca za šalterjem.. .tako da upam, da se nisi tako neandertalsko obnašal do nje...
bonk.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.299
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik green_dragon pravi:
aja da ne omenjam tega da če plačaš z mastercardom (k je več al mn stalnica u tujini/ po celmu svetu) plačaš dodatnih 12 evrov provizije... mislm ne bi o temu ane. LOL Katastrofa.

od zdej naprej nej mn nosjo položnce..... kar se pa druzga tiče bo pa poštar dobu en ornk velk šamar tko da to je to
In zakaj bo poštar dobil en velik šamar? Ker opravlja svojo zajeb.ano službo?
stupid-1.gif
 

green_dragon

Zelenc'
12. okt 2013
5
0
1
Ja loh bi reku da se mi je mal zrolal. Loh bi pa tud reku da sem šu mal Postal. ane.

Kakorkol, to ni normalno. Nikjer.
Žal mi je če sem kerga člana tuki užalu sam to je moj mnenje.

Lp
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
@Car in ostali. Lahko še enkrat na primeru ocenimo vse stroške za nakup točno 300€ vrednega predmeta z maso do 500g skupaj z embalažo, za dva primera. Cene embalaže ne upoštevajmo, saj je zajeta v zgornjih 300€. Jaz sem kupec. Najprej povezava do obeh zahtevanih cenikov:

CENIK POŠTNIH STORITEV V NOTRANJEM PROMETU

CENIK OSTALIH STORITEV

Primer 1: Z odkupnino:
predmet: 300€ + priporočeno pismo s storitvijo od 250g do 500g: 2,55€ + odkupnina: 1.22€ in na vse to skupaj še 5.88% provizija (300€ + 2,55€ + 1,22€) x 1,0588 = 303,77€ x 1,0588 = 321.63€

Primer 2: z UPN:
Tukaj pa potrebujem pomoč za oceno vseh stroškov, katere vse postavke poleg začetnih 300€ pridejo v poštev? Torej:
predmet: 300€. Sedaj pa
1.) priporočeno pismo od 250 do 500g z ali brez storitve? (2,08€ ali 2,55€?)
2.) Vplačilo obrazca UPN? 1,07% od vrednosti, torej 302,08€ * 0,0107 = 3.23€ ali pa 302,55€ * 0,0107 = 3.24€.
Skupaj torej 305.31€ ali pa 305.32€. Pride v poštev še kaka druga postavka?

Ima prodajalec v tem primeru še kake druge stroške? Bega me postavka v "ceniku ostalih storitev" , katera se glasi: "Denarno nakazilo - izplačilo nakaznic (obrazec UPN)" . Ravno tako je tukaj znesek 5,88 % od vrednosti. Mora morda v tem primeru to plačati prodajalec na način, da mu za toliko zmanjšajo nakazilo?
Seveda bo v tem primeru ta strošek prenesel na mene in smo na istem.

Hvala za pojasnila vsem, ker mi ti ceniki res niso jasni. Da si razčistim/razčistimo.

LP
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.869
5.134
113
pa še ena lopovščina na pošti.
Pošiljam vedno enako priporočeno v enaki kuverti z enakimi tremi listi. Pač identična pošiljka.
pazi zdaj to. uslužbenka a vrže samo kuverto na tehtnico in je 0.019kg kar je 0.97€
uslužbenka B vrže na tehtnico kuverto in pa izpolnjen listek za priporočeno pošiljko, kar je 0.021kg kar je 1.12€
Jo vprašam zakaj to zraven tehta, ker to ne spada k pošiljki ampak dobim nazaj se pa začne nekaj pizdit.
Naslednjič vprašam uslužbenko A zakaj ona ne tehta z listkom kot uslužbenka B. In mi razloži da zakaj bi to tehtala če pa ni to pošiljka.
Ne gre se mi za tistih 15centov. Bom preživel. Ampak wtf, to res dela vsak nekaj po svoje na pošti?
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
In zakaj koji k.... je potrebno se vedno na roke pisati nakaznice s tistimi malimi prostorcki? Pa ce prosis za kaksnega za domov, ti pravjo da tega ne morjo dat?
Ko da nismo v dobi tehnologije? Dela se kot pred 30. leti...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.391
959
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik neo32 pravi:
In zakaj koji k.... je potrebno se vedno na roke pisati nakaznice s tistimi malimi prostorcki? Pa ce prosis za kaksnega za domov, ti pravjo da tega ne morjo dat?
Ko da nismo v dobi tehnologije? Dela se kot pred 30. leti...

Kdaj si nazadnje prijavil kako nezgodo na zavarovalnici?
evil.gif