Rent a car Gran Canaria

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Cca 70€ za en teden C3 čisto nov, pred 3 leti, nimam pa pojma kaj je bil zaen rent a car, tako da cena je +- OK.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Lansko leto na Tenerifu rental preko Cicar. 10 dni je bilo 130€, tko da res ne vem kje si ti rental, da je bilo 50 na dan. Sam bi vedno izbral cicar, nobenih komplikacij, avtomobila tut pogledali niso ko sem ga nazaj pripeljal
rolleyes-1.gif
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
Lansko leto na Tenerifu rental preko Cicar. 10 dni je bilo 130€, tko da res ne vem kje si ti rental, da je bilo 50 na dan. Sam bi vedno izbral cicar, nobenih komplikacij, avtomobila tut pogledali niso ko sem ga nazaj pripeljal
rolleyes-1.gif

Enake izkušnje izpred 6. let. In tudi meni se zdi, da so te našponali...
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
Lansko leto na Tenerifu rental preko Cicar. 10 dni je bilo 130€, tko da res ne vem kje si ti rental, da je bilo 50 na dan. Sam bi vedno izbral cicar, nobenih komplikacij, avtomobila tut pogledali niso ko sem ga nazaj pripeljal
rolleyes-1.gif

Enako, tudi jaz imel dobre izkušnje z njimi.
 

Guli

Pripravnik
6. avg 2007
142
2
18
Ali so vsa zavarovanja vključena se pomoje vidi že po tem, ali moraš imeti kreditno kartico, da ti rezervirajo nek znesek...

Pri Cicar-ju rezerviraš in plačaš celoten znesek najema takrat, ko avto prevzameš (ne rabiš kreditne). Ko ga vrneš ga nobeden niti ne pogleda.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Jaz sem ga 2x rental na autoreisen. Nazadnje pred tremi leti na tenerifih xsaro picasso s 3 otroškimi sedeži za 140 eur za 2 tedna.

Če ti je prepoceni pač pojdi drugam. Če se boš zaradi tega počutil bolj premium in manj nategnjen.
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Cicar - načeloma dobre izkušnje, ampak so nas poskušali okrogh prenest.

Dobili smo avto z napol polnim tankom in po 10 prevoženih km ugotovili, da nam klima ne dela. Nismo delali panike in avto odpeljali nazaj, da nam dajo drugega v istem cenovnem rangu. Slučajno smo tako naleteli, da je bila poslovalnica zaradi sieste zaprta in je bilo potrebno počakati do večera.
Takrat pa so zatežili najprej, češ da klima dela (smo "hitro dokazali da ne, ko sem agentu rekel, da se naj zapre v avto za 5 minut - kar je dejansko naredil :D); potem "kao" niso imeli avta v istem rangu - smo vztrajali in izpogajali "upgrade"; na koncu so hoteli zakasirati porabljeno gorivo v defektnem avtu. Sem rekel, da ni problema, če mi vrnejo denar za izgubljen čas dopusta, ker moram urejati z njimi zadeve zato, ker niso preverili, če so stranki predali brezhiben avto. Ni mi bilo všeč, da sem se moral pogajati, zato da je bil zaplet ugodno rešen. :-/ Bi jim dal oceno 3/5.

Tako, da ne bom rekel,da Cicar ni OK, ampak niso edini in znajo tudi drugi ponuditi dobro ceno - z enakim obsegom zavarovanja. Poglej še tukaj in primerjaj cene: https://www.billiger-mietwagen.de/ (pozitivna izkušnja z avtom v ZDA - 5/5)
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Evo rantan novi vw polo pri autoreisen za 60€\teden.

Super ugodno
smile-1.gif


Sem pa pozabil ime agencije iz Tenerif, kjer je bila takrat nova astra gtc 50€\dan..
 

brezhibno

Pripravnik
3. jan 2012
223
22
18
Sem ravno tukaj... vedno vzamem Cicar in vedno zadovoljen, plačaš na letališču z kartico,gotovino in ni nobene varščine, 100% insurance in drugi voznik je zastonj. Tokrat niso imeli na voljo corse katero sem rezerviral in so mi dali astro za isto ceno.
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
Sem pa pozabil ime agencije iz Tenerif, kjer je bila takrat nova astra gtc 50€\dan..

50 eur na dan je če greš v rentacar poslovalnico v resortu (recimo las americas). Na letališču je bistveno ugodneje, oziroma so toliko tedenske tarife.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.369
113
Pa za brezskrbno spanje še vzemi zavarovanja za 70€ na teden, ker drugače lahko imaš pol probleme. Pa cca 1000€ limita na kreditni kartici moraš imet.Za zavarovanja .

Pazi se takih ki nimajo politike poln rezervar dobiš polnega vrneš.
Ker te zna bencin več priti kot najemnina.

Pa preglej avto pred prevzemom. Označi vse napake na prevzemnem formularju in slikaj poškodbe.
Vsi avti so pobutani in od vsakega hočejo kasirat.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Napisal si recept kako zagotovo imet probleme ko greš najemat avto (na kratko, ostane naj doma).

Kot že rečeno, konkretno za autoreisen, v poslovalnici na letališču dvigneš ključe, povejo ti kje je avto, greš tja in odpelješ, če rabiš še otroške sedeže jih vzameš, daš v avto in odpelješ. Vrneš ga z isto količino goriva kot si ga prevzel, parkiraš, vržeš ključe v kaselc in adijo. Nihče ni od nikogar hotel ničesar kasirat.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.369
113
e majstor vse to doživel pri Gold car ju.
Sem vzel brez dodatnega zavarovanja, garancija 1000€.
60€ je bila najemnina 70€ so hoteli za bencin. Po vrženem ključu v kastelc me je čez 24 ur čakalo presenečenje na visi v obliki samo 540€. Pol smo pa čakali 2 meseca na povračilo ko Andy.b
Tako da malo previdnosti ne bo odveč.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.446
17
38
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
e majstor vse to doživel pri Gold car ju.
Sem vzel brez dodatnega zavarovanja, garancija 1000€.
60€ je bila najemnina 70€ so hoteli za bencin. Po vrženem ključu v kastelc me je čez 24 ur čakalo presenečenje na visi v obliki samo 540€. Pol smo pa čakali 2 meseca na povračilo ko Andy.b
Tako da malo previdnosti ne bo odveč.

parkrat vzel goldcar in nikoli več, največje kolone na letališčih in najvišje cene zavarovanj.

Jaz avto pred prevzemom vedno poslikam.

Drugače Cicar in Orlando
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
vzel 2x na autoreisen na Fuerti in na Tenerifi. Fino je ker lahko plačaš tudi z Maestrom in ni blokacije, cene so take kot so napisane na strani. Ne kupuj dodatnih zavarovanj, ker krijejo vse. + dodatno ne kasirajo sovoznika in otroških sedežev. Cicar, Goldcar in ostali večji i so dražji, pa kar me je najbolj zmotilo, da sem enkrat čakal 1,5 h na letališču, ker so se vsi vsuli tja, autoreisen pa je sameval
frown-1.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Probal Cicar in je ok, pa 2x tudi pri nekem lokalnem domacem rentacarju (ko so pri cicaru uvidli da rezerviranih avtomobilov ni "na zalogi" je kar poklical naokoli in zrihral avto), nazadnje mislim da 20EUR za skoraj novi Clio/dan.
Lahko pa rezerviras tudi preko AutoEurope.eu. Tam vse vplacas in prevzames avto. Imajo komplet zavarovanje in ne rabis nobeno dodatno ceramonjo na salterju (kljub temu da vedno naknadno nekaj hocejo uvalit, zgovoris se na pogodbo/polico AutoEurope in si resen), tudi ce se kaj zgodi oni ukrepajo v tvojem imenu. Sicer pa nasplosno z rentacari na kanarcih ni nek problem. Previdnost pa ni odvec.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.718
2.011
113
za šankom
cicar je bil top 10 let nazaj,nos aj je še ampak cenovno so ga osatli domači ponudniki povozili.poglej še payless in pa pluscar pri obeh imaš ugodnejše cene in prav tako rezervacijo brez kreditne pa full zavarovanje brez odbitne,oba ponujata tudi brezplačen otroški sedež.
Oba preizkušena večkrat in brez težav,koliko drugje preferiram svetovno znane rentacar firme se pa na kanarcih veliko bolje(predvsem denarnici bolj prijazno) odrežejo domači ponudniki