Katero uro za k Sports Trackeru?

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.318
943
113
Titograd
Malo sem se na teke naveličal nositi telefon, pa bi ga zamenjal s kako uro, ki bi bila kompatibilna s sports trackerjem... imam že precej tekov gor in ne bi menjal app. Je katera kompatibilna? Pa ne kak gizmo za 500 €, glede na to da so urice že za 100 €
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.318
943
113
Titograd
WTF je sport tracks?!
bonk.gif
Sports Tracker, prva tovrstna aplikacija..... težko bi rekel da je nepriljubljena. Nisem rekel da hočem tako za 100 €, lahko je več, ne dam pa 500 ali kaj podobnega..... recimo do 200 bi dal, da sem natančen.

Samsung gear fit 2 je ena taka lušna stvar, Endomondo laufa lepo, ima pa premalo resolucijo za Sports Tracker (ki zahteva 320x240 resolucijo ter Android Wear OS).
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Čuj Črnogorc - daj poglej iz katerih "servisov" lahko uvažaš ali jih celo direkt povežeš s ST.

"Servis" = Garmin Connect, Suunto itd.

Na ST strani sem videl, da "prodajajo" Suunto - tako, da verjetno bodo imeli povezavo z njimi.

Da bi pa na kateri uri direkt lahko laufal ST pa močno dvomim.

Ceno ure pa bo določilo kaj od ure pričakuješ - če si prav Alterjevec potem pričakuješ itak "vse" za ceno dveh pirov, pa čeprav ti načeloma ni težko izpljuniti 800,- za Fenixa 5.
tongue-1.gif


Sam imam Fenix 3 "povezan" na Endomondo in špila v nulo.

edit:
Ročni uvoz .gpx bi načeloma moral tudi iti - samo potem rabiš čas in voljo, da to počneš. Odsvetujem.
 
Nazadnje urejeno:

007James

Pripravnik
21. jul 2008
136
3
18
Tudi jaz uporabljam Sports Tracker že več let in aplikacije ne bom menjal. Bi pa rad našel kompatibilno uro, ki bo beležila pulz (krvni tlak bi bil samo bonus, ampak je malo upanja). Torej ne rabim ure z ure z GPSom ampak s senzorjem za utrip in modrozobno povezavo s telefonom, ki ga nosim s seboj.

Vem da bi lahko uporabil pas, ampak jaz bi rajše imel uro, ali pa nekaj v stilu Xiaomi Mi2 band, ki pa kolikor sem videl ni kompatibilen s Sports trackerjem.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Pozabi na pritisk.

In kaj je na pasu tako "hudega"? Saj ne da bi koga hotel pregovoriti - ampak ko sem jaz F3 kupoval, sem zavestno šel v pas, ker daje bistveno bolj natačne podatke + ima še nekaj dodatnih funkcij.

Sicer so "baje" na F5 občutno izboljšali merjenje pulza na zapestju - ampak ta "izboljšava" stane 800,- EUR + ozr. mene ca. 500,- EUR, če bi za F3 iztržil kakšnih 300,- EUR - skupaj sam potem spet na 700,- EUR stroška - NO WAY!
 

Thazz

Fizikalc
8. sep 2007
526
35
28
Sairach
Suunto omogoča avtomatsko sinhronizacijo s sports trackerjem. Torej, ko naložiš aktivnost na movescount (suuntojeva aplikacija), se ti aktivnost avtomatsko synca na sportstracker (in po želji še na druge strani, npr strava, training
peaks)

Od Suuntoja je v tvojem budget-u npr Ambit3 run

Verjetno podobno sihronizacijo mogočata tudi polar in garmin, ampak nisem siguren, ker jih ne uporabljam.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.318
943
113
Titograd
Koliko sem našel info, je Sports Tracker kompatibilen samo s Suunto Ambit 3. Velik, velik minus. Ambit je super ura v rangu do 300 €, verjetno best buy, ampak ne bom se zaradi ene app omejeval na eno samo uro, niti vseh funkcij ambita ne rabim... razdalja, tempo in srčni utrip so mi dovolj, skratka podatki ki mi jih je prikazoval že sam telefon. S programom ki sinhronizira različne fitness appe, sem vse vaje prenesel na Endomondo, brisal Sports tracker, kupil bom Samsung gear fit 2 ki z endomondom preverjeno dobro dela in voila, gizmo od telefona pustim doma da me ne moti in sinhroniziram uro in telefon po koncu teka
smile-1.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
Glej da bo baterija držala vsaj 10ur aktivnega snemanja. Če ne boš filal vsaki drugi dan.
Fenix3 polnim 1x tedensko. Zdrži pa tam do 14ur snemanja.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Leto nazaj sem bil v podobni situaciji. Prišel sem do zaključka, da večina kitajcev za 100 EUR to omogoča, saj ima vgrajen interni GPS in gor samostojen Android (ne okrnjen Android Wear), kar pomeni, da lahko namestiš gor katerokoli aplikacijo iz Google Play. Preko WiFi-ja pa potem zadevo samodejno posynkaš v cloud.
Največji izziv je najti ''kitajca'', ki bo dejansko deloval, kot je že en zgoraj omenil, je baterija zelo pomembna, pa tudi sprejem GPS signala. Kar nekaj kitajcev ima s tem problem in je dejansko potem ura neuporabna zate.
Tukaj si preberi o moji dilemi takrat:
https://www.alter.si/tabla/sho...rue#Post2500337
Kako sem jaz razrešil dilemo: še vedno vlačim telefon s sabo
grin1.gif
, ker enostavno nisem imel časa preverjat online testov, da bi našel kvalitetnega kitajca, 300 EUR za kvalitetno uro mi je pa vseeno malo preveč.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Koliko sem našel info, je Sports Tracker kompatibilen samo s Suunto Ambit 3. Velik, velik minus. Ambit je super ura v rangu do 300 €, verjetno best buy, ampak ne bom se zaradi ene app omejeval na eno samo uro, niti vseh funkcij ambita ne rabim... razdalja, tempo in srčni utrip so mi dovolj, skratka podatki ki mi jih je prikazoval že sam telefon. S programom ki sinhronizira različne fitness appe, sem vse vaje prenesel na Endomondo, brisal Sports tracker, kupil bom Samsung gear fit 2 ki z endomondom preverjeno dobro dela in voila, gizmo od telefona pustim doma da me ne moti in sinhroniziram uro in telefon po koncu teka
smile-1.gif

Ambit 3 Run? Ta je ugodna, pa glede na tvoje izbire boš saj lahko rekel, da imaš športno uro
grin1.gif
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Koliko sem našel info, je Sports Tracker kompatibilen samo s Suunto Ambit 3. Velik, velik minus. Ambit je super ura v rangu do 300 €, verjetno best buy, ampak ne bom se zaradi ene app omejeval na eno samo uro, niti vseh funkcij ambita ne rabim... razdalja, tempo in srčni utrip so mi dovolj, skratka podatki ki mi jih je prikazoval že sam telefon. S programom ki sinhronizira različne fitness appe, sem vse vaje prenesel na Endomondo, brisal Sports tracker, kupil bom Samsung gear fit 2 ki z endomondom preverjeno dobro dela in voila, gizmo od telefona pustim doma da me ne moti in sinhroniziram uro in telefon po koncu teka
smile-1.gif

Tudi z Ambit 2 deluje 100%.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.318
943
113
Titograd
Lahko bi vzel Ambit 3 run tudi ja, verjetno ne bi obžaloval, nisem pa vedel da z ambit 2 tudi deluje. Odločil sem se da bom vzel kar Gear fit 2, naložil sem endomondo, ki ga uporabljam zdaj pri teku, včeraj sem šel prvič z njo na nočno 10ko v MB, delo je opravila brezhibno, po primerjavi z nekaterimi ostalimi udeleženci teka je razdaljo in višine zadela v nulo točno, medtem ko sem na netu zasledil tudi pritoževanja uporabnikov da razdaljo precej zgreši, tudi za 30-40%... no jaz imam srečo. Telefona seveda nisem imel poleg, po teku sem uro in telefon samo syncal da je preneslo statistiko teka. Baterija je res malo švoh, ves čas teka sem imel prižgan zaslon in je šlo 50% baterije, ampak glede na to da jo uporabljam samo za tek in je nimam cele dneve na sebi, zaenkrat zadostuje. Za današnji hiking na pohorje in nazaj sem spremenil nastavitve zaslona in se mi je vklopil zaslon samo, ko sem uro obrnil k obrazu, pa je šlo v uri in pol samo 15% baterije.

Pa še nekaj: tudi jaz sem vedno tekel s telefonom, po včerašnjem prvem teku z uro, brez telefona, lahko samo rečem da telefon z mano na tek ne gre več... preprosto bolj udobno je brez njega
smile-1.gif