Rezervnideli24.si

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
mehaniki že hodijo po trgovinah in na aplikaciji na gsm kažejo, kakšno ceno jim mora dati trgovec
aja, "vrečkarjev", ki prinesejo robo k njim na servis pa ne marajo

to bo še zanimivo
evil.gif
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
ja, res je
večina jih odslovi, eni dvignejo postavko, tretji pa rečejo v smislu "garancije ni" in se jim hebe za to, če zašuštrajo pri menjavi zobatega jermena in ga odtrga...
ne morejo tolk dvignit da ne bi bili v minusu

zračunaj si npr mehanik ima cca 35 do 40 rabata, sklopka stane za nek star passat avf cca 500 eur, se pravi on je zaslužil 175 eur samo na kosu, ki so mu ga dvakrat na dan pripeljali v delavnico
potem ti računa če je res poceni menjavo sklopke 100-130 eur
se pravi bi moral dvignt na najmanj 270 eur postavko za delo

v sloveniji mehaniki živijo od zaslužkov pri kosih in ne od urnih postavk, kot na primer v tujini, kjer sta znanje in strokovnost dosti bolj cenjena
mene osebno briga, koliko ima kdo od česa, zanima me samo komplet vsota, za koliko z delom in materialom je nekaj - dostikrat je pri kompleksnih napakah tako ali tako sranje, saj dejanskih ur ne moreš računati
 

B81

22. jul 2007
34.423
8.921
113
Kakorkoli, Tertinek v Mb rece da ni problema, ko sem rekel, da imam dele za veliki servis in menjavo kompresora klime in se nekaj malenkosti.
Stari deli v kuferamu, novi (upam da:)) vgrajeni, cena pa smesno nizka. Garancija na vgradnjo in orig.racun.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
mehaniki že hodijo po trgovinah in na aplikaciji na gsm kažejo, kakšno ceno jim mora dati trgovec

Kar je tudi edino pravilno! Saj so marže tukaj pri nas po naših trgovinah z rezervnimi deli zelo prenapihnjene. Potem pa imajo mehanične delavnice komot 30 do 40 % marže. Poleg tega v teh nemških trgovinah imaš zalogo, pri nas pa vedno treba kaj čakati.

Nazadnje naročal vzmeti Lesjöfors sprednje in zadnje za VW Fox.
Spredaj Lesjöfors 4095087. Cena pri nas pri Metalika Trade 70€/kos
Zadaj Lesjöfors 4295076. Cena pri nas pri Metalika Trade 51€/kos

Vse štiri vzmeti skupaj torej 242€. Metalika trade iz Trzina je edina trgovina, katera bi lahko uredila v doglednem roku (en dan) tudi zadnji par vzmeti. Nobeden drug trgovec ni zmogel v roku par dni dobiti zadnjega para. S tem da so vsi ostali imeli slabše znamke (Lesjöfors je za vzmeti najboljša).
Na primer pri Adelu so mi za sprednji par turili kar neko "Germany" znamko. Ko bi vsaj kak Sachs ali kaj podobnega. A kot rečeno, niti takih zadnjih niso mogli zagotoviti.

No, preko ebay iz Nemčije so cene:
Spredaj Lesjöfors 4095087, cena 21.98€/kos
Zadaj Lesjöfors 4295076, cena 25,98€/kos

Vsi štirje torej 95,92€ + 15€ dostava, v treh delovnih dneh je bilo pri meni.

 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
ja, ti bi najbrž zadevo spustil na plafon, hebeš skladišče, logistiko itd.
Znamko, ki ti jo je ponujal Adel, pa sem sam že montiral na vsaj 15 vozil in vedno bp tudi po stirih letih...

Lesjofoers? Dobra znamka, se strinjam, zraven pa
Kaj manjka MONROEjevim vzmetem?
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Kaj bi jaz, je irelevantno. Relevantno pa je, da v Nemčiji s tako nizkimi cenami stvari delujejo, kljub bistveno višjim stroškom dela, prostora itd...
4 leta je precej precej premalo, da bi se govorilo o vzdržljivosti. No-name (Germany) ime je dejstvo. Še hujše je dejstvo, da je sprednji kos bil nad 40€, po spominu 46€ ali pa 43€. Ponavljam, za No-name. V Nemčiji pa od najkvalitetnejše znamke 22€.

Monroe vzmetem tehnično nič ne manjka, a Lesjöfors so preprosto boljše. In raje nočem vedeti, koliko bi bila cena pri nas šele za Monroe, če za referenco vzamem Germay. Tako ali tako pa zadnjega para ni, čakalo bi se dolgo, dolgo...
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Švoh mesec sem pri autodoc naročil dele za mondeota v vrednosti 250€, 15% popusta. Sedaj mi pošiljajo mail, ko imajo 15% popusta in še 8€ dobroimetja. Pa veš, da ne bom več drugje kupoval no.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Eno informativno vprašanje, ko je že dost hvale na račun njih. Ali je pri njih že kdo uveljavljal garancijo/reklamacijo? Hipotetično, naročim pri njih turbino. Turbina crkne. Kaj pa zdaj? A naj turbino dol šraufam, pošiljam v Nemčijo ali kamorkoli že, čakam 14 dni da rešijo in pošljejo novo in sem potem 14 dni brez avta ali kako poteka zadeva?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
ja tako kot poteka povsod drugod zadeva. Nikjer ti ne dajo novega dela brez, da starega vidijo, sploh pa ne turbine. Konec koncev pri turbini redko kdaj reklamacija gre skozi (oziroma redko kdaj je kriva napaka na turbini), ker je praktično vedno nekaj z mazanjem narobe. Tudi pusti značilne sledi na turbini.
Če bi pa zadevo vzel pri mehaniku bi pa on pač vzel nov del in zmontiral pa se potem to zmenijo ali bo za plačat ali je garancija.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Sem pravkar dobil nekaj robe sicer pa...

Slo SKF ležaj 96€, Autodoc 52€.
bonk.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Nisi me razumel najboljše, turbina je bila zgolj primer dela brez katerega se ne moreš vozit dalje? Razumeš kaj mene zanima? Ali morem kupit nov del, starega nazaj poslat in mi čez 14 dni nazaj nakažejo denar ali.... ja, imaš pa prav da je nekako logično ampak vseeno vprašam če je kdo imel izkušnje, prav tako če je kdo imel izkušnje s potekom reklamacije! Mislim v smeri fleksibilnosti itd..
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Točno to sn ti napisal, da dokler dela ne vidijo ti nebo noben nič pošiljal. Torej ja avto stoji ali pa kupiš nov del.
Traja pa malo več kot 14 dni. Predn del nazaj gor pride (okoli 5-7 dni razn če daš poštnino v polovični vrednosti dela), predn oni reklamacijo spravijo skozi in predn pride del nazaj. maš mesec do mesec pa pol skozi. Govorim za turbino od neke večje trgovine iz DE. Ne spomnim se več imena. Sem pa 2x nazaj pošiljal in pač traja, pa kličeš gor in predn se z turkom angleško zmeniš al pa, da najde enega ko angleško govori je tudi 15 minut na telefonu mimo.

in če te to ne moti go for it. Drugače se probaš tu zmenit za vsaj podobno ceno. in če je 10-20€ dražje se ne sekiraš in kupiš pri nas, je vse lažje če kaj ne štima.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Ko iščem določen del za svoj avto mi na rezervnideli24, ali pa na autodoc ponudi več zadetkov, ki se med seboj tudi dimenzijsko razlikujejo. Imamo tu kakšnega mehanika, da bi na ZS pregledala ta odstopanja, saj ne bi rad naročil neustreznih delov?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
nič ti ne pomaga vin. V takih primerih je treba star del primerjat z novim.
In v primeru mehanika pač naroči vse opcije in kaj ne paše vrne.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Imam OEM številko, vendar mi ne koristi kaj dosti, saj mi, kot sem že omenil ponudi različne dimezije.