Optika Telemach

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.764
67
48
Včeraj so mi priklopili optiko, paket gold trojka extra. Internetna povezava naj bi bila 150/150 Mbps, vendar se mi zdi, da vse deluje precej počasno. Speed Test pokaže samo 25/18 Mbps. Ping je sicer 1.
Je treba kaj dodatno nastaviti na routerju ali bo najbolje, da se obrnem na serviserja?
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.764
67
48
Na tavelki kišti preko kabla, na telefonu pa preko wifija. V obeh primerih so rezultati praktično enaki.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Na WIFI-ju brez ustrezne mrežne opreme (AC standard) in ustreznega telefona (dovolj MIMO kanalov) ne pričakuj polne hitrosti.

Na kablu pa bi zadeva načeloma morala leteti. Modem si od spremembe paketa že kdaj resetiral? Imaš mogoče možnost preveriti še na kakšnem drugem računalniku (tudi preko kabla)?
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.764
67
48
Sem ravnokar sprobal tudi na laptopu preko kabla... 23/25 Mbps.
Modem sem danes enkrat že resetiral (preko spletne strani), vendar ni razlike.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Lahko še poizkusiš resetirati modem z izklopom iz elektrike, ampak verjetno ne bo razlike.

Načeloma se pa obrni na Telemach, naj še oni preverijo ali so ti pravilno spremenili nastavitve na njihovi strani.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.764
67
48
Saj drugega mi ne preostane... kakšna 4 leta nazaj sem imel na drugem koncu LJ T-2 optiko, 100/100, tam je internet res letel... tole pa ni za nikamor. Bom pač moral počakati do naslednjega tedna, ker čez vikend so bolj študenti dežurni
wink-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

kar poklici takoj. pri telesmehu zna potrajati da vse uredijo (kar mi moralo delovati ze v zacetku). mogoce bo potrebno veckat klicati. zal preverjeno. ko pa jim uspe prave "knofe" pritisniti: deluje v nulo. hitrost interneta je vedno taka kar placujes.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.764
67
48
Ah, novi paket oz. aneks naročniška služba še ni uspela obdelat, zato tudi net laufa tako počasi. Naj bi bilo porihtano že danes, če ne pa v ponedeljek. Do takrat pa je hitrost omejena...
 

tomaz234

Pripravnik
21. avg 2012
45
0
6
Pozdravljeni,
nekaj dni nazaj sem priklopil iz kabelskega omrežja telemach na optiko telemach,prej sem programe spremljal preko conax kartice, zdaj je preko tiste škatle cisco da lahko gledam nazaj, kar me moti je to da je slika sedaj dosti slabše kvalitete in tudi resolucije kot prej, v nastavitvah imam vse kot bi moglo bit, a je to normalno al je kaj za narediti?najbolj obupno negledljivi so ŠK programi.
lp
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.764
67
48
Izkazalo se je, da popoldanci na "vroči liniji" res ne vejo eden za drugega kaj delajo... tako sem jih ponovno klical v četrtek dopoldne, je možakar rekel, da bo napisal listek tehnikom da preverijo... no in danes je končno začelo delovati tako kot mora... Sicer je kar precej trajalo...