Nasvet glede uvoznika rabljenih avtomobilov

B81

22. jul 2007
34.421
8.915
113
No vse se da izračunat, na koncu je vprašanje le višina $$$ za uslugo. Pa menda se samo po en avto ne splača it, ali se?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
sem si malo na autobrokerju računal za željene konfiguracije, pride nekje na ceno avta + 2k, odvisno al je eur5 al eur6.

predvidevam pa, da oni ko pridejo po avtu verjetno ne plačajo tolko kot se oglašuje ampak še malo zglihajo ceno, ta popust gre pol z njihov rvc?
grin1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.869
5.137
113
Kaj se tolko obremenjujete s tem klko si vzame za uslugo. Meni je gladko vseeno če je na meni 500€ ali pa 5 jurjev zaslužil.
Zmenla sma se kolko bo mene prišo avto in to je to. Še vedno sn ga dobil ful "poceni" napram lastnem uvozu.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Kaj se tolko obremenjujete s tem klko si vzame za uslugo. Meni je gladko vseeno če je na meni 500€ ali pa 5 jurjev zaslužil.
Zmenla sma se kolko bo mene prišo avto in to je to. Še vedno sn ga dobil ful "poceni" napram lastnem uvozu.

Ce ti nekdo drug uvozni avto namesto tebe in je to ful "poceni" napram lastnemu uvozu je to lahko edino in samo na racun utaje davkov. In to samo in izkljucno iz tega naslova. Vse ostalo so zgodbice za lahko noc.
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
zmaga.gif


Lastni uvoz je lahko tudi manj kot 200€ iz okolice minhna in pogajanje za ceno direkt... res ne vem kako bi bilo ceneje. Nekateri so plačevali po 150€ za prevoz iz nemčije, kar je bilo sigurno preko vez in brez DDV, če je samo en avto.

Mogoče luka misli, kako oni izpogajajo nižjo ceno. Ti masovni dilerji imajo nižje cene samo preko količine, tam pa ne najdeš ravno željenega avtomobila. Na dražbah kjer kupujejo je tudi bolj tako tako... če je avto res fin, malo bolj opremljen gre kar za pravo ceno. kar je še vedno 17k namesto 20k na avto.net npr.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.869
5.137
113
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Kaj se tolko obremenjujete s tem klko si vzame za uslugo. Meni je gladko vseeno če je na meni 500€ ali pa 5 jurjev zaslužil.
Zmenla sma se kolko bo mene prišo avto in to je to. Še vedno sn ga dobil ful "poceni" napram lastnem uvozu.

Ce ti nekdo drug uvozni avto namesto tebe in je to ful "poceni" napram lastnemu uvozu je to lahko edino in samo na racun utaje davkov. In to samo in izkljucno iz tega naslova. Vse ostalo so zgodbice za lahko noc.

pa mi razloži kak naj sam uvozim avto od ALD avkcij. Da slišim.
Na mobile.de so pa primerljivi 1000-2000k€ dražji (+pot gor dol, + homologacija, + dmv.) kot to kaj sem dal jaz plačal za avto ki je rabil samo še registracijo.
pa ni govora o nekem zjebanem avtu brez opreme. Ima vse kaj je možno od opreme za ta avto. plus webasto za dalincem in kljuka