ventilator notranjega prostora - VECTRA C

Jolly1972

Pripravnik
18. feb 2011
36
0
6
Pozdrav,



ventilator notranjega prostora mi nagaja - deluje pa spet ne..če spodaj udarim, zopet začne delovati za kakšen dan..ali je možno da je treba menjati samo stikalo oz. upor (okoli 40 EUR) ali celoten ventilator z ohišjem in vsem zraven (najceneje okoli 130 EUR) ?



Ima mogoče kdo kakšno ugodno varijanto - lahko rabljeno



moto je Z19DT - 1.9cdti letnik 2004



hvala za komentarje
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Možno je, da je pregret konektor na ventilatorju ali regulacijskem uporu, posledično zgublja stik, najprej preveri to.
Druga možnost je,da so ležajne puše suhe/ribajo in jih je potrebno le podmazati.

Tretja možnost je, da so krtačke ventilatorja izrabljene, potrebno je sneti ventilator, ga razstaviti in zmanejati krtačke. Včasih točno takih krtačk ne dobiš in je potrebno malo improvizirati (brušenje krtačk na ustrezne mere). Ko bo ventilator razdrt, ga še očisti (predvsem rotor) in podmaži ležajne puše.

Sama demontaža ni kaka umetnost, odstraniš predal in odviješ (zdi se mi), 7 torx vijakov, od teh sta dva precej zoprna, ker sta skrita zadaj (iz smeri kabine), potrebuješ ali precej kratek torx ali pa gibljiv podaljšek.
 
Nazadnje urejeno:

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Ponavadi ljudje ne spucajo odtoka spredaj v motornem prostorju. Voda potem veselo priteče do ventilatorja in potem imaš težave. Jaz ga ponavadi kar našpricam z silikonom in je pol nekaj časa mir.
Nisem pa se poglabljal v to kako ga odstraniti iz plastičnega ohišja da bi lahko namazal ležajne puše... Nekih vijakov tam nisem videl.
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Ventilator lahko odstraniš le iz notranjosti, od zunaj ne gre. Takole recimo izgleda odstanjen za ročno klimo (z navadnim regulacijskim uporom, brez elektronike).
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Citat:
Uporabnik JustOne pravi:
Ventilator lahko odstraniš le iz notranjosti, od zunaj ne gre. Takole recimo izgleda odstanjen za ročno klimo (z navadnim regulacijskim uporom, brez elektronike).

Jaz bi ga rad odstranil iz te plastike. Ali kako naj drugače namažeš te zadeve...
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
488
63
28
širne planjave Dolenjske
Iz te plastike ga lahko odstraniš, odviješ tiste 3 torx vijake, ampak še vedno ti ostane potem motor in vetrnica skupaj. Tega pa ne moreš odstraniti in ne moreš posebej namazati rotorja itd...
Tudii meni se je zamašila luknja za odtok in je veselo pricurjala voda v kabino, seveda čez ventilator, nisem tega opazil dokler ni crknil oz. zaštekal ventilator, potem sem pa vse razdrl in uredil (ventilatorja več kot več ne moreš razdreti). Nasprejal sem ga s sprejem kot ti, sčistil odtok in namestil še novo tesnilo na škatlo filtra kabine. Saj tu čez pricurlja voda, če je zamašen odtok.