Menjava cevi za bencin - gilera runner

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Na svojem runnerju moram zamenjati cev(-i) za bencin, ker so stare po 11 letih porozne. Vsega skupaj 4 deli (relacija: tank-pumpa-nepovratni ventil-bencinski filter-vplinjač).

Cev nabavljena, razrezana, sedaj pa se pojavi problem, ker je nova cev tako trda (original piaggio), da je nikakor ne morem do konca natakniti na ustrezne priključke. Trenutne visoke temperature ne pomagajo, zato sem prišel na idejo, da bi konce cevi segrel s fenom in nato poizkusil. Ne bi pa pod nujno želel v bližini skuterja uporabljati potencialno iskrečega se orodja - torej fena... razen če bi cev ostala relativno dolgo časa mehka oz. prožna. Razmišljam v pravo smer?
smile-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Namoči v vrelo vodo! Prej poizkusi pri kateri temperaturi se deformira.
 

fonza12

Pripravnik
1. sep 2014
129
23
18
spufana država
ti kar s faracakom cev pogrej, pol pa na hitr prtisn na prključek, he,he....

mal bo sekalo in pokalo, če boš prav čas ušel, hudga preveč ne bo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
cev na mizo in parkrat z kladivom gor vdari. Se lepo zmehča.
To če je gumjasta seveda
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
za drugič kupi "navadno" cev za gorivo 5mm in bo, je 10x ceneje

to pa zagrej z industrijskim fenom. Vrela voda je premalo.
Pa pazi ker je tanka linija med trdo in preveč zagreto.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Hvala za nasvet. Običajen fen verjetno ne bo zadosti?

1 m sem dobil za 3 eur, link je samo za predstavo. Sicer je 5m cevi z linka 25 eur, kar tudi ni prehudo. Samo ne vem kaj bi počel s 5m, razen če bi sam imel delavnico.
smile-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
v tem primeru pa idi raje do prve avtotrgovine. vzami 5mm cev (oziroma kolko pač maš nastavke na rezervarju in fergaerju. Zraven naj ti da objemke in je to to. Bo dosti lažje skupaj spravit.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Na svojem runnerju moram zamenjati cev(-i) za bencin, ker so stare po 11 letih porozne. Vsega skupaj 4 deli (relacija: tank-pumpa-nepovratni ventil-bencinski filter-vplinjač).

Cev nabavljena, razrezana, sedaj pa se pojavi problem, ker je nova cev tako trda (original piaggio), da je nikakor ne morem do konca natakniti na ustrezne priključke. Trenutne visoke temperature ne pomagajo, zato sem prišel na idejo, da bi konce cevi segrel s fenom in nato poizkusil. Ne bi pa pod nujno želel v bližini skuterja uporabljati potencialno iskrečega se orodja - torej fena... razen če bi cev ostala relativno dolgo časa mehka oz. prožna. Razmišljam v pravo smer?
smile-1.gif

sej ne rabis fenat cist zraven tanka... se obrnes stran, pofenas, se obrnes nazaj k skuterju nataknes. tistih nekaj sekund bo pa ze cev ostala mehka... fen pa seveda industrijski... navaden lahko grejes 2 uri, pa nebo mehka
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Hvala vsem za nasvete, danes mi je uspelo cev spraviti do nekje 3/4 dolžine priključka. Vrela voda je malce pomagala. Običajni fen res ne segreje dovolj, industrijskega pa samo za ta namen ne bom nabavljal. Izgleda, da bom res nabavil gumirane cevi, ker si bom sicer prej natrgal kakšno kito ali mišico na rokah, cev pa še vedno ne bo 100% sedla...
crazy1.gif


Neverjetno, kako na prvi pogled povsem trivialna zadeva postane skorajšnja nočna mora.
grin1.gif


@admin: prestavi prosim v ustrezen podforum
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
ampak samo zato ker nimas fena. drugaxe je to stvar nekaj min...

a tud kaksen sosed nima fena?
 

Likalnik

Pripravnik
10. nov 2007
544
11
18
39
Bled
Da si se jaz sposodim temo…imam tezavo z Golero Runner 50, gorivo pride od glavnega rezervoarja do bencinske pumpe (taka srebrna skatlica) od tu naprej ne pride vec….to pumpo (naj bi bila vakum pumpa) se zamenjal z novo, ker sem menil, da je tezava v tastari vakum pumpo…ni sedaj sem ugotovil, da bencin ne gre naprej tudi ne z novo pumpo.
Bencin recimo nalijem v frgazer…skuter takoj vzge in dela dokler ne poluri bencina….res ne vem kje je tezava.
Prav tako sem menjal vse cevi za gorivo…nekje sem bral, da ce vlece fous zrak notri, da ta vakum pumpa ne deluje…