Tovarniško vgrajena vlečna kljuka in homologacija?

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
Glede na to, da tovarniško zatemnjena stekla niso posebej vpisana v homologacijski kartonček, me zanima sledeče: ali imate tisti, ki imate na avtomobilu tovarniško vgrajeno vlečno kljuko, to posebej vpisano v homologaciji?
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
668
31
28
Mondeo 2015, vpisana, je pa vpisana na prvi strani tam pod pnevmatikami.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.393
4.387
113
49
Na sončni strani ALP
Imam pri škodilaku kljuko vpisano v homolomo. Zatemnjenih stekel pa ne.

Stekla so sicer na seznamu opreme.

Dopuščam pa možnost, da je prvi lastnik kljuko montiral naknadno.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Kako pa policaju oz. tistemu na tehničnih dokažeš, da so stekla zatemnjena serijsko? Jaz nisem siguren ali so serijska ali ne, ampak na tehničnem mi je težil, da to moram homologirat ali dol spraskat.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Na serijskih ni kaj za dol praskat.
grin1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.869
5.136
113
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Kako pa policaju oz. tistemu na tehničnih dokažeš, da so stekla zatemnjena serijsko? Jaz nisem siguren ali so serijska ali ne, ampak na tehničnem mi je težil, da to moram homologirat ali dol spraskat.
Saj se vidi kaj je serijsko kaj pa folija.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.384
1.359
113
Citat:
Uporabnik bertoncl pravi:
Glede na to, da tovarniško zatemnjena stekla niso posebej vpisana v homologacijski kartonček, me zanima sledeče: ali imate tisti, ki imate na avtomobilu tovarniško vgrajeno vlečno kljuko, to posebej vpisano v homologaciji?

Avto letnik 1998 s tovarniško kljuko: na mini homolomo kartončku ni nič vpisana, čeprav mislim, da je vpisana v tovarniškem COC dokumentu...
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Kako pa policaju oz. tistemu na tehničnih dokažeš, da so stekla zatemnjena serijsko? Jaz nisem siguren ali so serijska ali ne, ampak na tehničnem mi je težil, da to moram homologirat ali dol spraskat.

spustijo šipo dol in pogledajo rob če je folija gor nalimana
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Na sipi so oznake. Ena izmed njih oznacuje stopnjo zatemnitve. 1 pomeni najmanj. Ce pa mas ti sipe crne pomeni, da niso orginal
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Originalna kljuka mora biti vpisana na kartončku oz. Ko kupis nov avto je vpisana
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
Da povem zakaj sploh sprašujem: decembra sem pripeljal avto iz Nemčije in tukaj uredil vse papirje po klasičnem postopku, registriral in to je to. Nakar se en dan spravim res generalno očistit avto in na veliko presenečenje ugotovim, da ima avto originalno, tovarniško vgrajeno vlečno kljuko. Tega prej nisem opazil, ker pač nisem šaril nič okrog rezervnega kolesa. Kličem na podjetje, ki je izdalo homologacijski karton, in pravijo da se ne da popravit, da moram kljuko dodatno homologirat, da rabim potrdilo o strokovni vgradnji, da nisem povedal da ima avto kljuko in podobno. Skratka, izredno zanimiva situacija :D
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zelo birokratsko gledano imajo prav in verjetno ti res ne preostane drugega kot od zastopnika pridobit potrdilo o opremi avta ob prvem nakupu, s tem pa potem na homologacijo.

Kolikor se spomnim ob pridobitvi osebnega vozila iz EU, le-tega sploh nihče ne gleda in kako naj potem tisti uradnik za računalnikom ve, da imaš ti kljuko?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.641
3.524
113
Tako se dela ko homologira šalabajzer. Ker je res fu£ težko ob homologaciji preverit tiste 3 točke, ki morajo biti vpisane (to ne pomeni da moraš pod opombe pisat seznam serijske opreme, ampak da pokljukaš rubrike - za kljuko je v homologaciji posebna točka Z.2.).

(Imam originalno kljuko, avto letnik 2012, uvožen 2014 in kljuko vpisano ob uvozu).
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kako naj ve, da ima avto kljuko, če ga na to nihče ne opozori?
Ja iz "farcojgbrifa" bi to lahko prepisal.
wink-1.gif
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Poznam primer, pa ne prjatu od prjatla, ko je pripeljal avto iz Nemčije brez kljuke, doma nataknil original kljuko od itentičnega avtomobila in šel nazal na homologacijo da je niso vpisali.

Model je samo pogledal kljuko, videl da se vse ujema in naredil popravek/zaznamek. Brez komplikacij in dodatnih stroškov.

Je pa res, da je bilo časovno okno krajše od enega meseca.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.641
3.524
113
Tisti, ki je pripeljal avto na homologacijo in tisti, ki opravlja postopek homologacije. Oba imata čeklisto na kateri je tudi rubrika Z.2. Ampak ponavadi se mudi, dej hitro, zakaj v petek, če bi moral bit že v torek, skratka predvčerajšnjim, potem pa jok in stok, kljuka manjka, dimenzije gum so eksotične,....še enkrat, govorim samo o stvareh za katere obstajajo rubrike v kartončku, ne da bi moral it okoli avta in gledat ali nima mogoče večje radkape, sharkyantence.....