visokotlačni čistilec

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Zgleda da je to slaba točka te firme. Prvič mi je spustilo še v garanciji nato je zdržalo pet let in prejšnji mesec spet spustilo. Je pa verjetno najbolj ugodno kar na uradnem servisu. 15€ je bil račun. Vmes sem šel na kavico za pol ure in je bilo zrihtano.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
ja, voda normalno teče, samo ne "podpritiskom" ... je možno, da je s "pištolo" kaj narobe?
Na vrhu pištole tisti šobo zasukaj v smeri urnega kazalca
grims-1.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Demontiral sem "stari" Kercher, ki je spustil dušo na plastičnem delu, kje je tlačni ventil.
Motor in črpalka...

3rs-IMG-87.jpg


Črpalka je kot nova...
yjd-IMG-87.jpg


Planetno gonilo od motorja je tudi brez pripomb...

v3b-IMG-87.jpg


Žal mora v reciklažo, ker plastični deli ne tesnijo na pokrovčku tlačnega ventila. Zalepil sem z dvokomponentnim lepilom (ta močnejšim), vendar ni pomagalo...
 

B81

22. jul 2007
34.437
8.923
113
Ksz

Karcher K4 ali kak podoben Lavor je minimum za pranje avta, vse ostalo je primerljivo z vrtno cevjo, ajde blato spravis dol, operes brez cohanja pa ne...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU


Imam pa "problem" s penjenjem. Kot prvo mi je malo žal, da nima tiste pištole za peno špricat. Ne vem kako, ampak očitno mašina ve, kdaj je priklopljena krtača in samo takrat dela peno. Ampak izkoristek šampona je pa nikakav. Za eno pranje avta bi moral 3x napolnit kartušo
uf-1.gif
Ta drugič sem jo še, ta tretjič sem pa potem raje naredil šampon v vedro in avto umil z gobo. Pred njim sem imel enega mini Karcherja sigurno 10 let, brez vseh nastavkov. Mi je pa ta hoferjev bolj všeč, ker se vse kable pospravi in ker dejansko ima kabel, pri unem sem moral mašino skoz za sabo vlečt.

[/QUOTE]

S šamponom pereš tako, da s krtačo našamponiraš po vrsti celi avto okrog, dokler workzone ne porabi šampon. To pa je zelo hitro.
Takrat nadaljuješ s krtačenjem od začetka (avto je itak celi penasti), dokler ne spereš pene s celega avta.
zmaga.gif
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Ksz

Karcher K4 ali kak podoben Lavor je minimum za pranje avta, vse ostalo je primerljivo z vrtno cevjo, ajde blato spravis dol, operes brez cohanja pa ne...
kaj pa vem, tudi na petrolu preden zapelješ avto v pralnico te pošprica, pa majo dober wap pa vseeno ne gre vse dol.
Sploh po avtu ne vem če je pametno z nekimi 200 bari gor čohat iz 2mm da gre "vse ven".
ne poznam nobenega da bi samo powapal in je avto čist ko suza. če to hočeš je pač treba še mal roke uporabit.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.674
113
Jaz z lidl robo že kar nekaj let dvakrat na leto operem tudi trosilko za gnoj. Torej 2 do 3 ure dela brez prestanka.
Vsak ima pravico do svojega mnenja, ampak kärcher k4 je še zmeraj igračka (sicer dražja), z nič kaj presunljivimi tehničnimi podatki. Manjši pretok in nižji pritisk od lidl/hofer variante.
Pral sem že s K5, ki je boljši v več rečeh: večji pretok vode, mehkejša visokotlačna cev, bistveno tišje delovanje od parkside. S pranjem pa vseeno žal nisem kaj veliko prej končal. To uspe tistim, ki imajo variante s pretoki tudi 1000 litrov na minuto.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.268
5.822
113
pri taščici
m3 na minuto?
To se največja cev (A- 110mm) pri gasilcih ne doseze

Ja, saj vem za rojstni dan dobiš uro
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.674
113
Napaka, 1000 litrov na uro.
Fajn, da analiziraš teden in več stare poste. Če ima človek čas, pač ima...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
KSZ.
Na Hoferjev Workzone bi priklopil "podgano" za čiščenje kanalizacijskega odtoka. Odtok ne požira več in žena zahteva ukrepanje.
evil.gif
.
Če je kodo nabavil ustrezno, naj javi kje.
Ja , sem s petmetersko pletenico prevetril cev, vendar je še vedno slabo
grims-1.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Dobil cev od Kercherja, desetmetersko za kanalizacijo. Priključek je drugačen kot ima moj WorkZone, tako ga ne morem uporabiti.
V Merkurju sem videl Lavorja. Prikluček mi izgleda enak, vendar nisem siguren brez preizkusa.
tongue-1.gif

Na levi je Kercherjev......

workzone8812.jpg
[/URL][/img]
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Lavor in Kaercher nimata enakih priključkov, čeprav sta na videz zelo podobna. Obstajajo pa adapterji, kjer lahko na Kaercherja priklopiš Lavorjevo opremo in kontra.
Sam imam Lavorja in Kaercherjevo 15m cev za kanalizacijo in je bil potreben adapter. Set sem dobil v Merkurju.
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Še moja izkušnja.....
Prvi čistilnik k sem ga imel je bil nek lavorjev kupljen v Interdiskontu imel naj bi 160 barov pritiska.....in moram reč da je bla stvarca vredna svojega dnarja (1x letno sem pral dvorišče 3-5 ur non stop gonjenja, pranje avtov, traktorjev ....) dovolj močan ... delal mi je kakih 8 let....
Potem sem v Merkurju kupil Lavorja z inverter motorjem, 160bar.... v glavnem nisem hotel lih najosnovnejšega ..... in morem rečt .... stran vržen dnar, dal sem enih 180 eur (če se prav spomnim) takoj mi je začelo odpadat eno kolesce, močan ni bil niti prbližno tolko kot uni iz interdiskonta, in zdaj kak mesec po izteku garancije mi je crknila pištola.....narajš bi vse skup stran vrgu ..... ma ne vem kaj bi kupil ......
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.272
34
48
Obujam temo.

Za pranje avtomobilov in 1x letno teraso + vrtne stroje/orodje iščem visokotlačni čistilec.

Pri avtih potrebujem toliko pritiska, da ga lepo spereš, nato priklopiš nanj penilnik in pošpricaš s peno, sledi pranje in ročna obdelava, na koncu pa še enkrat s čistilcem.
Za teraso sem mislil dokupit kakšen nastavek, ki je prav za terase, za počistit je pa 30 kvadratov 1x letno.

Ne bi dajal preveč denarja. V mislih imam rang do 200 eur max. Želim čim bolj kompakten, lahek model, ki bo deloval zanesljivo. Se splača gledati Karcher K2/K3 recimo? Nilsfisk ne najdem pametne ponudbe pri nas v tem cenovnem rangu. Se splača kupovati še kakšne druge znamke, kot so Bosch, Lavor, itd.?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
KSZ.
Za informacijo. Na WorkZone čistilec sem preizkusil priključek od Bosch čistilca. Ne paše. V Merkurju so bili prijazni in dovolili da preizkusim če usreza priključek od Lavorja. Gre za vstavit, vendar se ne zaskoči. Tako tudi odpade.