Izplačilo škode po pavšalu

damo

Fizikalc
4. sep 2007
992
147
43
Na parkingu se mi je v avto zadela oseba in sedaj se bo škoda krila iz njene zav. police.

Ker še kolebam, ali bi avto popravljal, ali pa raje prodal takega, me zanima pavšalno izplačilo škode (po predračunu oz. oceni). Materialne škode je cca 1900eur (predračun za dele iz pooblaščenega servisa), kar ne vključuje barvanja in montaže (kar bi po moje bilo še cca 300-400 eur).

Do kakega zneska sem upravičen? Nekateri pravijo, da se odšteje delo, nekateri da DDV, itd....
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
992
147
43
Ne, avto je od fizične osebe, star 5 let in vreden cca 14.000 eur. Seveda bom govoril s cenilcem, vendar bi se rad prej malce podučil.
 
Nazadnje urejeno:

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.776
4.289
113
Imaš že narejeno cenitev na zavarovalnici, če nimaš se zapelji tja, prijavi škod... lahko rečeš da ti že takoj izračuna
koliko bi prišlo pavšalno izplačilo ali pa jim kasneje javiš, da si se odločil za pavšalno izplačilo...

Sava:
na delih se odštejejo DDV
na delu pa odbijejo 30%

Tako da računaj cca 25% zmanjšanje od polne vrednosti popravila...
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Smo imeli prejšnji mesec podobno. Cenilec je rekel da izplačajo od 20-30% manj glede na cenitev .Smo potem dobili poravnavo 32% manj kot je bila cenitev škode. Morda zaradi tega, ker je bilo že blizu totalke. Star avto pač.