Kateri Smart TV - Philips ali Samsung?

22. jul 2007
12.793
1.312
113
123
Tudi jaz bi, pa ni $$
smile-1.gif
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
1
18
No jaz sem se oglasil danes v Harvey-u in si pogledal obe televiziji. Samsung ima opazno slabšo sliko, tudi vidni kot je slabši, pri Sonyu je črna res skoraj črna, pri Samsungu pa je dosti bolj siva.Android je tudi delal zadovoljivo hitro, Tizen dela hitreje, a je veliko manj appov. MX Player imam kupljen in dela tudi potem na TV, plex tudi, Google Play Music imam tudi mesečno naročnino in dela na Sonyu. Tako da samo do 24.11. počakam, če bo slučajno še kak popust zaradi CyberWeek pri T2 in nabavim Sonya.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Verjetno vsi malo goljufajo, ampak

Vir ZPS 2011

Ploski televizorji: enaka oznaka, različna kakovost! Primer Sony 32EX500
Nobena skrivnost in nič nenavadnega ni, da proizvajalci v svoje izdelke vgrajujejo dele, ki so izdelani v različnih tovarnah na različnih koncih sveta. Končni izdelek naj bi kljub temu dosegal enako kakovost. Da ni vedno tako, so francoski potrošniški organizaciji UFC Que Choisir sporočili tamkajšnji kupci televizorjev Sony 32EX500.

sony tv13

Zato smo se odločili, da televizor, kupljen v Franciji, še enkrat pošljemo na test in ga primerjamo s kupljenim v Nemčiji, ki je bil že preizkušen (rezultate si lahko ogledate v našem primerjalniku ploskih televizorjev).

V laboratoriju smo hitro odkrili, da televizorja očitno nimata enakega zaslona. Le, če ju gledamo povsem naravnost, se kakovost ne razlikuje, že ob minimalnem kotu pogleda, pa v Franciji kupljen televizor izgubi kontrast in svetilnost. Ko smo televizorja odprli, se je naš sum izkazal za resničnega, hkrati pa smo ugotovili, da je bil televizor, kupljen v Nemčiji, izdelan na Slovaškem, tisti iz Francije pa v Španiji.

Ker se nismo želeli zanesti samo na subjektivne občutke, smo oba televizorja podrobno preizkusili. Najbolj zanimivi rezultati so naslednji:
1. Praktični test kakovosti slike
Razlik v kakovosti slike praktično ni, so pa nastavitve med obema televizorjema nekoliko drugačne, zato je bilo treba pri španskem modelu povečati svetlost ozadja, slika je za odtenek rdečkasta, slovaški model ima nekoliko rumenkasto sliko. A razlike so minimalne in jih je mogoče opaziti le pri neposredni primerjavi. Ocena za praktični test kakovosti slike bi bila pri obeh televizorjih enaka.
2. Kot gledanja
Pri kotu gledanja je, kot že rečeno, razlika med obema televizorjema, ki imata isto oznako modela, presenetljivo velika:
- kot, pri katerem kontrast pade na polovico osnovnega: slovaški televizor 46°, španski 19°(!)
- svetilnost bele barve pri kotu 50°: slovaški 111 cd/m², španski 37 cd/m²
- svetilnost črne barve pri kotu 50°: slovaški 0,31 cd/m², španski 0,44 cd/m²
- kontrastno razmerje pri kotu 50°: slovaški 1:360, španski 1:85
3. Poraba energije
Meritve so pokazale, da španski model porabi za približno desetino manj energije, čeprav smo morali povečati njegovo osnovno nastavljeno svetilnost, da smo dobili enako raven, 250 cd/m².

Vse omenjeno dokazuje, da je uporabniška izkušnja pri v Španiji izdelanem televizorju bistveno drugačna kot v primeru, da je bil televizor izdelan na Slovaškem. Že pri majhnem kotu gledanja je kakovost slike občutno slabša in je nikakor ne bi mogli označiti za dobro. Tako ni čudno, da so potrošniki opazili razliko in se pritožili, saj je na Slovaškem izdelan televizor dobil visoko oceno za kakovost slike.

Potrošniške organizacije smo po odkritju omenjenega neskladja na evropsko podružnico Sonyja posredovale vprašanja in jih prosile za razlago, a do danes od njih ni bilo nobenega odziva. Tako trenutno še nimamo informacij, kje so naprodaj eni in kje drugi televizorji, glede na odprti trg, ki ga imamo v Evropski uniji, pa je najbolj verjetno, da je v večini držav mogoče kupiti televizor 32EX500 iz obeh tovarn.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.654
1.576
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Jaz bi pa dal eno najbolj butasto vprašanje, katero diagonalo kupit za gledanje iz razdalje 3 do 3,5 metra. Naj vzamem 49' ali 55' ???
Gleda se večinoma TV program, pa še ta ni vedno HD. Filmi pa seveda v MKV. 55 se mi zdi malo prevelika...

To se ti seveda samo zdi, da je preveliko. Jaz na dobrih 3,5m gledam projektor 120" in je ravno prav
grin1.gif
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik luciano pravi:
Verjetno vsi malo goljufajo, ampak

Vir ZPS 2011

Ploski televizorji: enaka oznaka, različna kakovost! Primer Sony 32EX500
Nobena skrivnost in nič nenavadnega ni, da proizvajalci v svoje izdelke vgrajujejo dele, ki so izdelani v različnih tovarnah na različnih koncih sveta. Končni izdelek naj bi kljub temu dosegal enako kakovost. Da ni vedno tako, so francoski potrošniški organizaciji UFC Que Choisir sporočili tamkajšnji kupci televizorjev Sony 32EX500.

sony tv13

Zato smo se odločili, da televizor, kupljen v Franciji, še enkrat pošljemo na test in ga primerjamo s kupljenim v Nemčiji, ki je bil že preizkušen (rezultate si lahko ogledate v našem primerjalniku ploskih televizorjev).

V laboratoriju smo hitro odkrili, da televizorja očitno nimata enakega zaslona. Le, če ju gledamo povsem naravnost, se kakovost ne razlikuje, že ob minimalnem kotu pogleda, pa v Franciji kupljen televizor izgubi kontrast in svetilnost. Ko smo televizorja odprli, se je naš sum izkazal za resničnega, hkrati pa smo ugotovili, da je bil televizor, kupljen v Nemčiji, izdelan na Slovaškem, tisti iz Francije pa v Španiji.

Ker se nismo želeli zanesti samo na subjektivne občutke, smo oba televizorja podrobno preizkusili. Najbolj zanimivi rezultati so naslednji:
1. Praktični test kakovosti slike
Razlik v kakovosti slike praktično ni, so pa nastavitve med obema televizorjema nekoliko drugačne, zato je bilo treba pri španskem modelu povečati svetlost ozadja, slika je za odtenek rdečkasta, slovaški model ima nekoliko rumenkasto sliko. A razlike so minimalne in jih je mogoče opaziti le pri neposredni primerjavi. Ocena za praktični test kakovosti slike bi bila pri obeh televizorjih enaka.
2. Kot gledanja
Pri kotu gledanja je, kot že rečeno, razlika med obema televizorjema, ki imata isto oznako modela, presenetljivo velika:
- kot, pri katerem kontrast pade na polovico osnovnega: slovaški televizor 46°, španski 19°(!)
- svetilnost bele barve pri kotu 50°: slovaški 111 cd/m², španski 37 cd/m²
- svetilnost črne barve pri kotu 50°: slovaški 0,31 cd/m², španski 0,44 cd/m²
- kontrastno razmerje pri kotu 50°: slovaški 1:360, španski 1:85

Zato pa upam do bo moja (Samsung) plazma še dolgo delala...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113


Meni se 55 zdi prevelika za tak regal .. kaj pa vem... to sem z papirjem skupaj zlepil da si znam predstavljat.

Kaj pa vas ne motijo kocke zaradi kompresije, ki se bolj vidijo na večjem ekranu?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:


Meni se 55 zdi prevelika za tak regal .. kaj pa vem... to sem z papirjem skupaj zlepil da si znam predstavljat.i

Kaj pa vas ne motijo kocke zaradi kompresije, ki se bolj vidijo na večjem ekranu?

Zamenjaj regal - problem resen
evil.gif

Gledam vecinoma hd (vecina kanalov je itak hd) kadar pa ni hd pa ne vem no, meni ni motece.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.922
4.977
113
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:


Meni se 55 zdi prevelika za tak regal .. kaj pa vem... to sem z papirjem skupaj zlepil da si znam predstavljat.i

Kaj pa vas ne motijo kocke zaradi kompresije, ki se bolj vidijo na večjem ekranu?

Zamenjaj regal - problem resen
evil.gif

Gledam vecinoma hd (vecina kanalov je itak hd) kadar pa ni hd pa ne vem no, meni ni motece.

Regala nebom menjaval, ker se mi skoraj nov regal zdi nesmiselno metat v koš.

p.s. Vidim da bi lahko malo pospravil in zložil knjige, ki so jih otroci pobrklaji preden sem objavil sliko dnevne sobe.
redface-1.gif
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Citat:
Uporabnik Karakala pravi:
Je možno, recimo na samsungu UE55MU6172 oz. na teh pametnih novih tvjih, direktno streamati torrente iz partisa s podnapisi?

Je to možno ali ni?
Jaz na mojega LG-ja streamam preko Serviia. Upam pa da gre tudi na Samsunga, ker sem ravno v fazi nakupa in mi je to ena od poglavitnih zadev