Požar na Vrhniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik 474

No no, ni se treba valjati po tleh. te vetrnice dejansko proizvajajo nizkofrekvenčni zvok, ki je ponavadi izven slišnega območja. Sprva ga ne zaznaš, sčasoma pa postane zelo moteč...

Tudi sam nebi verjel, če tega nebi doživel
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Novinarji na popu so budale ali pa se delajo budale?

Poročajo,da je zagorelo v tovarni Kemis,nakar novinarka vpraša gasilca kako pa kaj je bilo v tovarni.. Ja najprej vas moram popraviti,to ni tovarna ampak skladišče !

Ok nato začne kako pa kaj in pravi,vendar vseeno v tej tovarni so imeli..... ker za tako tovarno....

A ME FAKING TI JEBEŠ!!???

Pa sej ne veš ali bi izklopil zvok in gledal občasno samo sliko ?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:


Kaj pa voda? Elektrarne, ki izkoriščajo valovanje in plimovanje oz. močne tokove?
Elektrarne na valovanje in plimovanje so drag hec. Na plimovanje rentabilne le na parih lokacijah.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Citat:
Uporabnik SeriousSam pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
...

Kako bi pa ti najbolj ekolosko proizvajal elektriko. Glede ne to, da jo vsi rabimo me zanima, kaj je po tvojem najmanjse zlo? Se ene nuklearka?
Točno to, še ena nuklearka

Zgradili bi jo lahko z denarjem, ki gre za odkup predrage elektrike iz fotovoltaike (in tistih dveh vetrnic)

Ko boste prebrali ta članek ne boste več tako prepričani, da so vetrnice eko.

Prizna, da nisem strokovnjak. Ampak potem mi zdrava kmecka pamet pravi, da Nemci in se kdo drug ne vedo, kaj delajo, ko zapirajo nuklearke in gradijo veterne elektrarne. Da ne govorimo o Avstricih, Nizozemcih...

Je la res, da smo mi druga Svica in gotovo vemo bolje, kako se stvari streze.
priden.gif
V bistvu res ne vedo. Tole serje politika, njihovi energetiki se pa križajo in nabijajo z glavo v steno
evil.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.669
6.227
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Mene bolj zanima, kakšne odškodnine bodo dobili okoliški prebivalci, ker so jim totalno razvrednotili imetje (nepremičnine).
Ko se pred gradnjo takelih hecov okoliški ljudje bunijo, imajo vsi zagovorniki polne gobce kako v primeru težav ni problemov, odškodnine in sanacija so pa mala malica.
Bi kdo kupil bajto z lepo zeleno parcelo s pogledom na pogorišče? In za koliko? Vprašanje je seveda retorično in hipotetično, nič ne prodajam in nisem 200 metrov od pogorišča.

Mene bolj zanima kje si ti videl hiso z razgledom na pogorisce. Ker to, da ta objekt stoji sredi naselja je pretiravanje. Najblizje hise pa nimajo razgleda na pogorisce, ker je vmes pas dreves ob potoku ki tece za pogoriscem. Pa ne da trdim, da okolje naokrog sedaj ni uniceno. Samo se pojavlja ful enih pretiravanj ki nimajo veze z realno situacijo.
Sej veš uno....s tujim k po koprivah pa to. Tvoj ton mi ni všeč, teb je lahko lapat, če bi mel pa mulca zjutraj v šolo poslat mimo Kemisovega pogorišča brez informacij, ki so ti dostopne, bi ti pa prekleto tišal ritko, verjemi.
Za razliko od tvojih mulcev (ki pac vem da jih ne posiljas tam mimo) sem bil tam ko se je spet vzgalo in se konkretbo nadihal 10m od izvora. Tko da ne bova o tujih k...

Ampak zaenkrat je ful enih trditev ki enostavno ne drzijo. In se linca firno ki je prej vsa leta po celi sloveniji odstranjevala svinjarijo pri vseh moznih ekoloskih nesrecah. Oni so dejansko profiji od profijev. Nesrece se pa dogajajo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.516
265
113
Citat:
Uporabnik sgh pravi:
Novinarji na popu so budale ali pa se delajo budale?

Poročajo,da je zagorelo v tovarni Kemis,nakar novinarka vpraša gasilca kako pa kaj je bilo v tovarni.. Ja najprej vas moram popraviti,to ni tovarna ampak skladišče !

Ok nato začne kako pa kaj in pravi,vendar vseeno v tej tovarni so imeli..... ker za tako tovarno....

A ME FAKING TI JEBEŠ!!???

Pa sej ne veš ali bi izklopil zvok in gledal občasno samo sliko ?

khm... mislim da pri popu in akanlu to sploh nebi smelo biti vprasanje! Valda preklopis.
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:Edino, ker je res neoporecno so veterne elektrne.

Ne, niso.

a) Povzročajo hrup, 24 ur na dan, ki moti spanje ljudi kilometre daleč in povzroča motnje bioritma, s tem pa povečano možnost za raka.

b) So nagravžne in kvarijo izgled krajine. Kar je bilo prej normalno okolje je nato nekaj med Alcatrazom in slabim ZF filmom. Za tisto revščino od elektrike ki jo dajo od sebe, pa sploh. Cele pokrajine jih rabiš, da je kaj konkretnega od njih. Prava pofukana katastrofa so.

Kako bi pa ti najbolj ekolosko proizvajal elektriko. Glede ne to, da jo vsi rabimo me zanima, kaj je po tvojem najmanjse zlo? Se ene nuklearka?

Pa kar se tice vetrnih elekrtrarn, se nikjer jih nisem videl v naselju, da bi motile spanec.

Spanec motijo tudi več kilometrov daleč.
hysterical-1.gif

Hja tukaj pa precej smesno izpades ves. V bliznjih vaseh se ponoci sipe tresejo zaradi nizke frekvence ki nastane ko gre krak vetrnice mimo stebra. Verjemi da to rahlo vibriranje zelo moti cloveski bioritem.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Sorry, ampak sm kar nekaj raziskav o tem prebral, pa pogledal kar nekaj predpisov iz tujine (in kako malenkost se pa še iz faksa spomnim o fiziki).
Načeloma velja, da 3x višina vetrnice (do vrha navzgor iztegnjenega kraka) je dovolj, da ni nobenih negativnih učinkov. Tak predpis imajo recimo Danci in tam s tem ni problemov.
Vibracije, o katerih govoriš (infrazvok zaradi interference med krakom in stebrom) so bile problem starejših vetrnic, ki so imele krake za nosilnim stebrom. Pri novih tega praktično ni. Poleg tega: daj si malo probaj izračunat, kako hud bi moral biti ta efekt tik ob vetrnici, da bi bil sposoben prepotovat par kilometrov in trest šipe ...

Mim'gerede: sem že spal v hotelu, ki je bil cca 500 m od polja vetrnic. Ob odprtem oknu. Če ne bi videl, ne bi vedel. Hrupa, ki bi opazno presegal to, česar sem vajen ponoči ob odprtem oknu, ni bilo. Ne verjamem, da bi lahko kjerkoli razen v res neposredni bližini vetrnic (recimo v krogu 100 m okoli) izmeril karkoli več kot 40 dBa, razen v kakekm čudnem primeru (npr da vetrnica ne bi pravilno sledila smeri vetra in bi ta na lopatice padal pod nekim čudnim kotom).
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:

Problem je le, da NE ne more flikat nihanj sončne in vetrne energije ...

Tole ni problem.

Najenostavnejša rešitev - ugasniti te moteče in neuporabne "vire" energije"
Ali pa se elektrarna sprojektira tako, da lahko izhodno moč prilagajaš potrebam. Je pa potem energija malo dražja, ker ima stroške tudu takrat ko zaradi motenj iz ventilatorjev in panelov ne proizvaja elektrike
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Ne vem od kje tebi, da linčam firmo, taka firma mora bit, hočmo ao pa nočmo. Sijalke so globalna neumnost in o tem sem govoril. Če pa ni direktnih informacij pride ven marsikaj, sva zadnjič govorila o tem ob pivu.
 

eXHair

Fizikalc
12. sep 2007
2.697
0
36
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik tgrzan pravi:
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Čez cesto...

Mene bolj skrbi za komunalo. Spet bodo podražili, pa že tako imamo po moje najdražje v sloveniji, namesto da bi malo "stisnili" tale Kemis, da bi kaj prispeval (imamo pa zato zelo korupcijsko rizičnega župana).

Kaj to pomeni za okolje, glede na to, da je Ljubljanica zraven?

Nič. Pa to je vse naravno, nič ne škodi ne tebi, naravi, okolju, še manj prebivalcam tam okoli. Med požarom bi bilo treba še odpret okna, ker to je samo zdravje. Problem je sam v temu, da se moraš ti prepričat v tole.
smirk-1.gif


Kaj pomeni, kaj pomeni? Ja sranje od sranja, ampak nič ne bo iz tega, kot vsaka stvar v sloveniji. Še prepričal te bodo sedaj po TV, da je voda še bolj zdrava za pitje. In slovenec je pomirjen, ko to sliši po dnevniku, si oddahne in reče - potem je pa OK, če je še bolj zdrava.
hysterical-1.gif
Trese se gora, rodila se bo bakterija in karavana gre dalje. Žalostno. So se pa vrhčani malo prebudili, ampak kaj ko je v tem bananistanu vse brezpredmetno. Dokler ne bodo začele pet pištole, je brezveze sploh kaj debatirat. Sledim debati na FB-ju. Sranje skratka.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Čudim se da vsi govorijo kako je uničena oprema gasilcev in da več ne bo uporabna, ko pa gledam slike jih večina ni imela mask ki bi preprečevale stik z snovmi od požara , kaj to pomeni da se niso najbolje opremili za tak vid katasrofalne za zdravje nevarnih snovi ! Nihče jih ni poslal na krvne preiskave zaradi prisotnosti teških kovin in strupov v krvi kakšne posledice bodo imeli čez čas ?'
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.669
6.227
113
Glej, povprecno vozilo gasilcev ima omejeno stevilo izolirnih dihalnih aparatov. Ker so namenjeni za napadalce ki gredo v objekt. Sej si ze videl kak gasilski kamion od blizu?
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.750
114
63
Povprečno društvo ima od 2-4 IDA aparate. Te imajo napadalci, ki so v 1. vrsti gašenja, oziroma reševanja iz zadimljenih prostorov.
 

dildo

Zelenc'
14. nov 2007
21
0
1
Kja pa je v primeru, da so imeli skladiščenih več odpadkov od dovoljenih količin? Po posnetkih sodeč ni daleč od realnosti...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
dildo a ti veš koliko odpadkov lahko skladiščijo? najbž so imeli dovoljenje v tonah, količina v m3 je pa lahko krepko večja...

njihove storitve potrebujemo vsi. glede na to, da to ni neka firma iz prejšnjega sistema so zihr imeli vse po ps... pač zgodila se je nesreča.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Ne se sekirat. Imamo miliarde za NLB, za gasilce bodo ze zbirali prostovolno na veselicah.

To je realnost.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
seveda se bo za gasilce nabiral... ker pač zakaj bi dal če lahko pooberejo...

žalsotno toda resnično. in država pač ve, da bo folk dal...


sej isti šmorn je nabiranje za ultrazvok itd itd
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.669
6.227
113
Citat:
Uporabnik dildo pravi:
Kja pa je v primeru, da so imeli skladiščenih več odpadkov od dovoljenih količin? Po posnetkih sodeč ni daleč od realnosti...
To je nemogoce dokazat. Ker tudi ce tvoja teza drzi potem to ni bilo nikjer zabelezeno, dokazi so pa zgoreli.