Požar na Vrhniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

tony

Guru
23. jul 2007
9.389
1.354
113
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:Edino, ker je res neoporecno so veterne elektrne.

Ne, niso.

a) Povzročajo hrup, 24 ur na dan, ki moti spanje ljudi kilometre daleč in povzroča motnje bioritma, s tem pa povečano možnost za raka.

b) So nagravžne in kvarijo izgled krajine. Kar je bilo prej normalno okolje je nato nekaj med Alcatrazom in slabim ZF filmom. Za tisto revščino od elektrike ki jo dajo od sebe, pa sploh. Cele pokrajine jih rabiš, da je kaj konkretnega od njih. Prava pofukana katastrofa so.

Kako bi pa ti najbolj ekolosko proizvajal elektriko. Glede ne to, da jo vsi rabimo me zanima, kaj je po tvojem najmanjse zlo? Se ene nuklearka?

Pa kar se tice vetrnih elekrtrarn, se nikjer jih nisem videl v naselju, da bi motile spanec.

Spanec motijo tudi več kilometrov daleč. Da se jih ne bo postavljalo v naselje, je treba najprej ozavestiti, da so hrupne.

In ja, edina ekološka rešitev je še en blok nuklearke. Statistika števila smrti na gigawatt proizvedene el. energije to pove črno na belem.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Mene bolj zanima, kakšne odškodnine bodo dobili okoliški prebivalci, ker so jim totalno razvrednotili imetje (nepremičnine).
Ko se pred gradnjo takelih hecov okoliški ljudje bunijo, imajo vsi zagovorniki polne gobce kako v primeru težav ni problemov, odškodnine in sanacija so pa mala malica.
Bi kdo kupil bajto z lepo zeleno parcelo s pogledom na pogorišče? In za koliko? Vprašanje je seveda retorično in hipotetično, nič ne prodajam in nisem 200 metrov od pogorišča.

Mene bolj zanima kje si ti videl hiso z razgledom na pogorisce. Ker to, da ta objekt stoji sredi naselja je pretiravanje. Najblizje hise pa nimajo razgleda na pogorisce, ker je vmes pas dreves ob potoku ki tece za pogoriscem. Pa ne da trdim, da okolje naokrog sedaj ni uniceno. Samo se pojavlja ful enih pretiravanj ki nimajo veze z realno situacijo.
Moj zapis jemlješ dobesedno, to pomeni da pretiravaš. Dejstvo pa je, da so hiše 200m od pogorišča in to je tisto kar sem hotel povedat. Lastniki bodo dobili saj ves kaj saj ves kam, v upanju da sami ali njihovi otroci v bliznji ali malo bolj daljni prihodnosti ne bodo zboleli za kako resno boleznijo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.881
3.005
113
Da ne bomo malenkostni
wink-1.gif


 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Mene bolj zanima, kakšne odškodnine bodo dobili okoliški prebivalci, ker so jim totalno razvrednotili imetje (nepremičnine).
Ko se pred gradnjo takelih hecov okoliški ljudje bunijo, imajo vsi zagovorniki polne gobce kako v primeru težav ni problemov, odškodnine in sanacija so pa mala malica.
Bi kdo kupil bajto z lepo zeleno parcelo s pogledom na pogorišče? In za koliko? Vprašanje je seveda retorično in hipotetično, nič ne prodajam in nisem 200 metrov od pogorišča.

Mene bolj zanima kje si ti videl hiso z razgledom na pogorisce. Ker to, da ta objekt stoji sredi naselja je pretiravanje. Najblizje hise pa nimajo razgleda na pogorisce, ker je vmes pas dreves ob potoku ki tece za pogoriscem. Pa ne da trdim, da okolje naokrog sedaj ni uniceno. Samo se pojavlja ful enih pretiravanj ki nimajo veze z realno situacijo.
Moj zapis jemlješ dobesedno, to pomeni da pretiravaš. Dejstvo pa je, da so hiše 200m od pogorišča in to je tisto kar sem hotel povedat. Lastniki bodo dobili saj ves kaj saj ves kam, v upanju da sami ali njihovi otroci v bliznji ali malo bolj daljni prihodnosti ne bodo zboleli za kako resno boleznijo.
Aja jaz pretiravam ker prevec dobesedno berem kar napises
smile-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
sedaj je bil požar, firma bo popucala, plačala... včasih je pa kemijska tovarna odpadke vozila lepo na njivo (v "lukno")... bili so pa tako lepo zdravi, da so kužki tam ostali v kolikor so zalutal v lukno (zadeva strupena ko hudič)...da o pcb tam po beli krajini ne dovorimo...

sedaj se pa vsi nekaj bunijo in jokajo... imeli bi vse sam ne na dvorišču...

aja, profesionalni je nekak pomen da to delaš primarno, da se s tem preživljaš. amatersko pa pač da to delaš iz veselja. in ja prostovoljni gasilci so amaterji. to delajo iz ljubezni, volje... ne pa iz namena preživetja... enako kot amaterski gledališčniki...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:Edino, ker je res neoporecno so veterne elektrne.

Ne, niso.

a) Povzročajo hrup, 24 ur na dan, ki moti spanje ljudi kilometre daleč in povzroča motnje bioritma, s tem pa povečano možnost za raka.

b) So nagravžne in kvarijo izgled krajine. Kar je bilo prej normalno okolje je nato nekaj med Alcatrazom in slabim ZF filmom. Za tisto revščino od elektrike ki jo dajo od sebe, pa sploh. Cele pokrajine jih rabiš, da je kaj konkretnega od njih. Prava pofukana katastrofa so.

Kako bi pa ti najbolj ekolosko proizvajal elektriko. Glede ne to, da jo vsi rabimo me zanima, kaj je po tvojem najmanjse zlo? Se ene nuklearka?

Pa kar se tice vetrnih elekrtrarn, se nikjer jih nisem videl v naselju, da bi motile spanec.

Kaj pa voda? Elektrarne, ki izkoriščajo valovanje in plimovanje oz. močne tokove?
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
...

Kako bi pa ti najbolj ekolosko proizvajal elektriko. Glede ne to, da jo vsi rabimo me zanima, kaj je po tvojem najmanjse zlo? Se ene nuklearka?
Točno to, še ena nuklearka

Zgradili bi jo lahko z denarjem, ki gre za odkup predrage elektrike iz fotovoltaike (in tistih dveh vetrnic)

Ko boste prebrali ta članek ne boste več tako prepričani, da so vetrnice eko.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
sedaj se pa vsi nekaj bunijo in jokajo... imeli bi vse sam ne na dvorišču...
Pri vsem se strinjam razen..... v balkanijadi so te stvari precej neugodne.
A veš: postavi ti meni fabriko 193 metrov od bajte, grd razgled naj zakrije drevored
evil.gif
, ko bo (če bo) pizdarija, pa prosim da bajto prevzamete, podrete ali šenkate ZN, bolimekurac pravzaprav, meni prosim pa postavite nadomestno gradnjo na kraju, kjer je možno dostojno živet. Hvala, prosim, lep dan, čao rozi.
Aja, saj res
bonk.gif
, ne bo šlo. Kle maš 10 jurjev pa si jih vtakni v *****
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Omenjate kok je Nemčija spredaj. Evropa nam je predpisala usrane sijalke namesto klasičnih žarnic, ki se jih ne da nikjer več dobit, hkrati pa prepovedala klasične termometre na živo srebro. Ta hip je šlo v luft iz usranih sijalk ogromno živega srebra, sam o tem noben ne govori, ker so ritke.

Prostor z odpanimi sijalkami je nepoškodovan. Tko da ne kr na pocez in na pamet. kar je slo v luft v zvezi s sijalkami so kvecjemu dnevni ostanki v strojih za predelavo.
Zadost očitno, da je koncentracija živega srebra povečana. Teb je lahko ko maš info direkt, tko da ne rabiš met pokroviteljskega tona. Govirim o eko blesarijah in ne direkt kok sijalk je šlo v luft
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Mene bolj zanima, kakšne odškodnine bodo dobili okoliški prebivalci, ker so jim totalno razvrednotili imetje (nepremičnine).
Ko se pred gradnjo takelih hecov okoliški ljudje bunijo, imajo vsi zagovorniki polne gobce kako v primeru težav ni problemov, odškodnine in sanacija so pa mala malica.
Bi kdo kupil bajto z lepo zeleno parcelo s pogledom na pogorišče? In za koliko? Vprašanje je seveda retorično in hipotetično, nič ne prodajam in nisem 200 metrov od pogorišča.

Mene bolj zanima kje si ti videl hiso z razgledom na pogorisce. Ker to, da ta objekt stoji sredi naselja je pretiravanje. Najblizje hise pa nimajo razgleda na pogorisce, ker je vmes pas dreves ob potoku ki tece za pogoriscem. Pa ne da trdim, da okolje naokrog sedaj ni uniceno. Samo se pojavlja ful enih pretiravanj ki nimajo veze z realno situacijo.
Sej veš uno....s tujim k po koprivah pa to. Tvoj ton mi ni všeč, teb je lahko lapat, če bi mel pa mulca zjutraj v šolo poslat mimo Kemisovega pogorišča brez informacij, ki so ti dostopne, bi ti pa prekleto tišal ritko, verjemi.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:

zakaj so pa kamionarji lahko profesionalni?

Misliš s tem na poklic - voznik motornih vozil?

http://www.prah.si/374/srednja-strokovna-in-poklicna-sola---voznik.aspx


Nikjer ne vidim terminologije profesionalni?!

Tudi pri NPK in TK ne najdem profesionalnih šoferjev?
Jih najdeš ti?



Gremo nazaj na temo požara na Vrhniki...

Čisto po nepotrebnem se razburjaš, ker nekdo pač ne zna slovensko.

Poklicni gasilec je edini pravilen izraz. Kot tudi poklicni voznik.

LP,
PIC
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik SeriousSam pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
...

Kako bi pa ti najbolj ekolosko proizvajal elektriko. Glede ne to, da jo vsi rabimo me zanima, kaj je po tvojem najmanjse zlo? Se ene nuklearka?
Točno to, še ena nuklearka

Zgradili bi jo lahko z denarjem, ki gre za odkup predrage elektrike iz fotovoltaike (in tistih dveh vetrnic)

Ko boste prebrali ta članek ne boste več tako prepričani, da so vetrnice eko.

Prizna, da nisem strokovnjak. Ampak potem mi zdrava kmecka pamet pravi, da Nemci in se kdo drug ne vedo, kaj delajo, ko zapirajo nuklearke in gradijo veterne elektrarne. Da ne govorimo o Avstricih, Nizozemcih...

Je la res, da smo mi druga Svica in gotovo vemo bolje, kako se stvari streze.
priden.gif
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Nemci gradijo med drugim tudi TE.
Z OVE si hitro v temi, ok ko 1 boxo v temi, s bodo hitro streznili.

Avstrijci imajo potencial za HE.
Švicarji imajo JE.

Pri vetrnih so problem nizke frekvence, ki se širijo zelo daleč, tudi skozi zaprta okna.


Tommy17
Pojdi v knjižnico in si preberi letošnjo serijo o tematiki OVE v http://www.tzs.si/zivljenje-in-tehnika , da ne boš preveč klobasal brez dejstev in številk.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
@Ytbnd,

Sem napisal, da se ne spoznam. Samo svoje mnenje sem napisal. Lahko, da imajo Avstrijci potencial za HE, samo ce je potencial, zakaj ga ne izrabijo in gradijo veterne elektrarne? Zakaj so Nemci sprejeli program za zapiranje nukleark? Zakaj je potem polna Evropa (razen nas in Slovakov) polna veternice. Ne vem...

Kot sem napisal, nisem strokovnjak. Vem pa, da je nuklearna emergija zelo cista, dokler ne gre kaj narobe. In v casu norcev in debilov (ISIS, Trump, Erdogan, hekerjev ipd) nisem vec tako preprican o tem.

Si pa upam stabit, da bo naslednja vlada gradila drugi blok NEK. Bo treba najti nov bankomat.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Potem se prvo informiraj/izobrazi o tematiki.
Avstrijci so potencial za HE že izkoristili.

Vetrnice pride v poštev na odprtem morju (NZ/DE) in podobno.

DE ima veliko TE (in lasten premog iz dnevnega kopa).Vetrnice, fotovoltaika in podobno so blažev žegen, ko gre za surove številke.
Njihova ukinitev JE bolj politična odločitev, ki s stroko nima nobene veze.


Sedanja Slo JE je stara (1983), samo vprašanje časa kdaj crknilo kaj pomembnega.Za drugi blok Slo nima penezov (okoli 5 milijard eur so ocene).
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
"prepoved zbiranja takih odpadkov "

Rešitev je, če jim omejimo količino snovi, ki jo imajo lahko na zalogi. Recimo 10 ton.

Ostalo naj pravočasno predelajo, prodajo ali preskladiščijo drugam.
smile-1.gif

Tao, dajmo jih po p... in stisnit ko prasce. Končna posledica bo sicer to, da bo manj prevzemanja in bo na koncu folk to svinjarijo metal v navadne smeti (z vsemi eko posledicami, ki sodijo zraven), ampak nič hudega, važno,d a se bomo dobro počutili, ker smo prsce kapitalistične Gprenjeve zaje'bali.

Al pa: naj se preselijo, kjer ni nikogar. In takoj, ko bodo tam začeli grediti, jih bomo jebali, da tam pa že ne, ker je lep gozd ali fajn kmerijsko zemljišče (t.i. MagnaSteyr sindrom) ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:Edino, ker je res neoporecno so veterne elektrne.

Ne, niso.

a) Povzročajo hrup, 24 ur na dan, ki moti spanje ljudi kilometre daleč in povzroča motnje bioritma, s tem pa povečano možnost za raka.

b) So nagravžne in kvarijo izgled krajine. Kar je bilo prej normalno okolje je nato nekaj med Alcatrazom in slabim ZF filmom. Za tisto revščino od elektrike ki jo dajo od sebe, pa sploh. Cele pokrajine jih rabiš, da je kaj konkretnega od njih. Prava pofukana katastrofa so.

Mater, sem bil ob, pod in okoli nekaj 10 vetrnic, pa se res ne spomnim, da bi kaj hudi motečega slišal. In tudi mrtvih ptičev ni bilo.
In meni so lepe in jih je pri nas premalo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:Edino, ker je res neoporecno so veterne elektrne.

Ne, niso.

a) Povzročajo hrup, 24 ur na dan, ki moti spanje ljudi kilometre daleč in povzroča motnje bioritma, s tem pa povečano možnost za raka.

b) So nagravžne in kvarijo izgled krajine. Kar je bilo prej normalno okolje je nato nekaj med Alcatrazom in slabim ZF filmom. Za tisto revščino od elektrike ki jo dajo od sebe, pa sploh. Cele pokrajine jih rabiš, da je kaj konkretnega od njih. Prava pofukana katastrofa so.

Kako bi pa ti najbolj ekolosko proizvajal elektriko. Glede ne to, da jo vsi rabimo me zanima, kaj je po tvojem najmanjse zlo? Se ene nuklearka?

Tomje itak napametnejša in najbolj logična rešitev. Problem je le, da NE ne more flikat nihanj sončne in vetrne energije ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:Edino, ker je res neoporecno so veterne elektrne.

Ne, niso.

a) Povzročajo hrup, 24 ur na dan, ki moti spanje ljudi kilometre daleč in povzroča motnje bioritma, s tem pa povečano možnost za raka.

b) So nagravžne in kvarijo izgled krajine. Kar je bilo prej normalno okolje je nato nekaj med Alcatrazom in slabim ZF filmom. Za tisto revščino od elektrike ki jo dajo od sebe, pa sploh. Cele pokrajine jih rabiš, da je kaj konkretnega od njih. Prava pofukana katastrofa so.

Kako bi pa ti najbolj ekolosko proizvajal elektriko. Glede ne to, da jo vsi rabimo me zanima, kaj je po tvojem najmanjse zlo? Se ene nuklearka?

Pa kar se tice vetrnih elekrtrarn, se nikjer jih nisem videl v naselju, da bi motile spanec.

Spanec motijo tudi več kilometrov daleč.
hysterical-1.gif