Šotor za večdnevne pohode

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
Zdravo,

V načrtu imam pohod, ki bo trajal več dni in iščem šotor za ta namen.
Ker v štartu nočem zapraviti boga in pol, sem si postavil budget max 100€. Šotor pa bi moral biti za eno ali 2 osebi in obvezno pod 2 kg. Uporabljal ga pa bom samo hribih, max 1500m višinske.

Ima kdo kaj izkušenj, si lasti kaj oodobnega doma? Sem bil čisto paf nad cenami.

Hvala v naprej za odgovore.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
http://m.decathlon.si/p/8245650_quickhiker-ultralight-2-sotor-za-pohodnistvo-za-dve-osebi.html

https://www.mimovrste.com/mali-kamp-sotori/highpeak-sotor-minilite-moder

https://www.mimovrste.com/mali-kamp-sotori/highpeak-sotor-minipack

https://www.kibuba.com/kampira...vango-helix-200

Nekaj na hitro
smile-1.gif
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
Highpeak so po ocenah drugih uporabnik čisto vodno prepustljivi, pri ostalih dveh je pa cena problem.

Bolj me zanima če je kdo kaj naročal iz tujine. Več izbire, nižje cene
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Če ti odgovarja vodni stolpec in postavitev zakaj pa ne
smile-1.gif

Ponudba za storže velja v vsakem primeru, ker drugače bojo tako ali tako propadli :D
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Živjo!

Jaz sem na 4900 m nesel tegale, pa je zdržal tud temperature okrog 0, pa dva sva bila notri. Dal pa sem ene 40€, ko je bil nov. Ta je rabil dodatno obdelavo še s silvertejpom. Odvisno kolk hočeš komplicirat.
smile-1.gif

 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Odvisno kje boš kolovratil. Nikjer ne piše, da moraš nujno imeti šotor. Ponavadi je na hike bolj praktično nositi s seboj šotorsko platno (3x2m tehta 1kg, 3x5 pa 1.5 in je luksuz) in si bivak izdelaš spotoma. Aprilsko vreme je malce štorasto ampak se tudi da. Zdaj si v prednosti, ker je dosti studenčkov in ne rabiš nositi veliko vode s seboj. Izkoriščaj naravne vire, skedenj, jame, gost smrekov gozd, bivaki, napušči pod strehami. Bo dosti bolj pustolovsko in več odneseš.

Povej kaj več.
 
Nazadnje urejeno:

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
Za štart imam predvsem prehodit e6 in e7. Pol naprej pa še ne vem. Za šotor se mi predvsem gre zaradi komarjev. Pa tud na koncu tudi zaradi dežja. Sem si ogledoval te ponjave in so ok, sam ni mrežice. Bi bil pa rad čim bolj samostojen, predvsem brez kakšnih gostišč in sob.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Dobro si tole zamislil. Zdaj je najlepše za takšno pohajkovanje. Komarjev še ni toliko. Poleti bo druga zgodba. Kuhalnik boš vlačil s seboj ali kupoval dnevno po trgovinah? Koliko km dnevno si si zamislil? Jaz bi šel raje z lažjim ruzakom in hitreje prehodil, čeprav je relativno dosti vzponov.. Šotora sam ne bi vlačil na takšno pot, bivak si v Sloveniji hitro narediš, materiala imaš na tone, skednjev in prijaznih kmetov ravnotako. Razen, če bi šla na pot dva ali s kolesom. Potem se lažje razporedi prtljaga. Niti nikjer ne piše, da moraš spati ponoči točno 8h. Večino boš itak oddremal čez dan, ko bo prevroče, ampak ok, tako paše meni.
smile-1.gif


Vidim, da se danes dobi šotore za eno osebo, ki tehtajo 1.5kg kar je bilo včasih nepredstavljivo, samo denarnico odpreš. Seveda je popolnoma drug luksuz šotor ampak ne bodo povsod veseli kampiranja. Pri nas so inšpektorji že izdali plačilni nalog za bivakiranje na +2000m
smile-1.gif
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Firme ne vem, sem ga pa kupil v tujini v eni trgovini, kot so pri nas LIDL, HOFER,...

Ampak kot so že rekli, če bi delal Ex, bi se pa tudi verjetno odločil kar za kako platno. temperature so že visoke, glede dežja pa že najdeš kako luknjo kje.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
Namen je prehodit okol 30k na dan, +- 5k. Kar se hrane tice, bi nakupoval za sproti in eno suho rezervo v ruzaku. Kuhalnika nebi imel s sabo.

Namen imam iti v jesenskem času. Sedaj počasi nakupujem in testiram opremo.

Počasi se malo nagibam v kombinacijo platna in mreže proti komarjem.