Single Hop IPA - Styrian Wolf - Mnenja

tomoob

Pripravnik
24. mar 2016
129
3
18
A se je zdaj wolf kaj poboljšal? Ga kdo še vedno uporablja? Sem videl, da so ga na mojepivo.si pocenili.
 

smarty

Pripravnik
5. okt 2014
477
0
16
Kaj naj bi se pa poboljšal?
smile-1.gif
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.953
323
83
To se tudi jaz sprašujem...pač tak je, ok, najbrž se bo z leti še bolj definiral, vendar to je to, tako kot vsi novodbni slovenski hmelj...
Kot sem že stran nazaj govoril, je utopičnno pričakovati da bodo na naših tleh zrastli ameriški ali novo zelandski hmelji...odličen primer je Cascade, vsi vemo kakšen je Ameriški, no slovenski je čisto rugačen, da ne omenjam nemškega...pa je ista rastlina, sam podnebje in sestava zemlje da svoj rezultat...
Nisem hmeljar, vendar menim da bodo novodbni slovebnski hmelji ostali sadno sladkasti z maslenim priokusom...kar ni nič narobe....poskusaš kaj gre z čim itd...težko oz. skoraj nemogoče pa je da bomo dobili ameriško citrusen suh hmelj
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Kako se vam pa zdi O'Hara's Hop Adventure Styrian Wolf? Zadnjič sem ga iskal v enem izmed beer shopov, pa mi je rekel, da ga ne držijo več, ker so bile kritike slabe. Prejšnji vikend sem ga pil v lokalu, pa mi je bil na prvo žogo zelo povprečen...tak, da ne bi naročil še enega. A potem mi je postajal vse bolj všečen. Vseeno ne bi rekel, da bi ga še z veseljem pil. Ne vem točno kaj, a nekaj me je zmotilo. Okus je bil sicer na sadni strani, a ne vem točno v kateri smeri, vsekakor ne citrusni, bolj bi rekel "domače slovensko sadje"
smile-1.gif
Pa bil je tak težak okus, postan...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.263
-8.464
113
Me pa zanima kakšen rezultat bi dali ti naši hmelji na ameriških rastiščih
 

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
To se tudi jaz sprašujem...pač tak je, ok, najbrž se bo z leti še bolj definiral, vendar to je to, tako kot vsi novodbni slovenski hmelj...
Kot sem že stran nazaj govoril, je utopičnno pričakovati da bodo na naših tleh zrastli ameriški ali novo zelandski hmelji...odličen primer je Cascade, vsi vemo kakšen je Ameriški, no slovenski je čisto rugačen, da ne omenjam nemškega...pa je ista rastlina, sam podnebje in sestava zemlje da svoj rezultat...
Nisem hmeljar, vendar menim da bodo novodbni slovebnski hmelji ostali sadno sladkasti z maslenim priokusom...kar ni nič narobe....poskusaš kaj gre z čim itd...težko oz. skoraj nemogoče pa je da bomo dobili ameriško citrusen suh hmelj

Masleni priokus? Ali lahko kakšno več na to temo poveš. Imaš kako izkušnjo oz. kako si prišel do maslenega priokusa .... Ne verjamem namreč, da je to stvar hmelja.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.953
323
83
Diacetil je drugačen, je bolj kokičasto maslen in je zelo izrazit...
Pri wolfu jaz osebno zaznam tako masleno saden priokus, ki pa pušča tudi sladkasto noto. Je pa res da dost tudi odvisno kako ga uporabljaš...jaz z njim nikoli ne dry hoppam, ker potem mi je res katastrofa, če ga dam pa v whirlpool, je pa kar solidno, v kombinaciji še z kakim ameriškim hmeljem, pa dry profil kvasom, se lepo poklopi..
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Okus je popolnoma subjektivna stvar, odvisna od miljon faktorjev...izgleda, temperature, počutja...celo etikete na flaški, zato tudi najboljši ocenjevalci lahko podajajo popolnoma različne ocene za isto pijačo.
 

faraday

Pripravnik
27. jul 2015
72
0
6
Tudi jaz sem si naredil single hop IPA iz wolfa takoj ko je prišel v trgovine, ker sem na tem forumu prebral, da naj bi imel sadne arome.
No, jaz sadnih arom nisem čutil, pivo pa sem zlil stran, ker mi je bilo prav nagravžno.
 

Bolfenk2020

Pripravnik
16. dec 2014
299
0
16
Maribor
www.facebook.com
Jaz pa imam ravno nasprotne - pozitivne izkusnje.

Ponovno sem zvaril mojega wolfa in ga pustil/pozabil za 3 mesece. Pivo je odlicno. Na zacetku sploh ne kaze nek potencial... pol pa hmm.

Lp, b
 

smarty

Pripravnik
5. okt 2014
477
0
16
Citat:
Uporabnik faraday pravi:
Tudi jaz sem si naredil single hop IPA iz wolfa takoj ko je prišel v trgovine, ker sem na tem forumu prebral, da naj bi imel sadne arome.
No, jaz sadnih arom nisem čutil, pivo pa sem zlil stran, ker mi je bilo prav nagravžno.

Pusti ga več časa starati... spreminja arome od podobe aurore do sorachi ace in še nekaj drugih...
 

tomoob

Pripravnik
24. mar 2016
129
3
18
Vidim, da so prišli neki novi slovenski hmelji na trg (eureka, kolibri, gold). Jih je že kdo kej sprobal?
 

smarty

Pripravnik
5. okt 2014
477
0
16
Gold pa ne vem kaj bi blo
smile-1.gif

Kolibri je Styrian 214/61... mam doma sam ni še prišel na vrsto za single hop
smile-1.gif

Eureko sem probal lani sem naredil single hop pale ale.
 
Nazadnje urejeno:

tomoob

Pripravnik
24. mar 2016
129
3
18
Kje si pa dobil eureko, da si že lani naredil pale ale? Se ga splača probat?

Sem ravno včeraj zasledil na mojepivo, da so prišli te novi hmelji v ponudbo.
 
Nazadnje urejeno:

smarty

Pripravnik
5. okt 2014
477
0
16
Jaz sem kupil pri Hopsiju lani. Hmezad je je imel že začetek 2016...
Pa vse hmelje je treba probat
smile-1.gif

Js sem jih trenutno malo pod 40 vrst naredil single hope
smile-1.gif

Me čaka še dolga pot
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

tomoob

Pripravnik
24. mar 2016
129
3
18
Uff dober si, da si že toliko vrst naredil
smile-1.gif


Jaz drugače spremljam samo mojepivo in pivovarium medtem, ko hopsi in hmezad pa žal ne.
 

smarty

Pripravnik
5. okt 2014
477
0
16
Citat:
Uporabnik tomoob pravi:
Uff dober si, da si že toliko vrst naredil
smile-1.gif


Jaz drugače spremljam samo mojepivo in pivovarium medtem, ko hopsi in hmezad pa žal ne.

Ja imam cilj vse hmelje probat, tiste k se pač dobi v SLO
smile-1.gif

Pa spremljal tudi te... imajo tudi oni zanimivo ponudbo
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Podobne teme