Avtodom in spanje na parkirišču

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Ja ja. Govora je bilo o bluzenju. Drugače pa ne slediš dobro. Romzi ima prikolico za jurja (oprosti Romzi, če sem jo kaj podcenil) in ni stacionirana v Poreču. Spotikamo se pa ob instant avtodomčkarje, ne ob plašurje vašega kova. Tako, da je to treba dat v radar. O porabah se pa da...
V bistvu si me malo užalil.
evil.gif
Kupil sem jo za 600 flik, približno toliko sem dal pa še na njo. Prav fino se vozi, dopuščam pa možnost da se nova za 15.000 flik pelje bolje in se ti (ko se ti) v novi dvigne bolj in bolj na hard.
Takih primerkov kot je moja res ni na pretek, čeprav vem vsaj še za eno, ki ima potencial (žblj let v pokriti zaprti garaži). Tudi na avtonetu se vsake toliko kaj najde.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Mogoče pa sva se že kje
wink-1.gif


Laufarji so spremenljivka in sam si napisal, da ko jih ne bo več boš kupil AD - valjda da bo manj laufanja.

Ja WC je SOG - brez kemije, pa da priznam sem tudi že kemijo kdaj zlil v naravo. Ni veliko razlike s "cetom" ki se v slabše urejenih kampih cedi izpod pomivalnih korit po ploščicah na "kamenje", ali pa ko "teta" v kampu zlije "odpadno" vodo od kuhanja v mejno grmovje med parcelami,... Ja takle mamo, večinoma nismo svetniki, tisti ki so, so kmalu v marmorju.

PS: da zaključimo o Romzijevi prikolici "za jurja", naj sam pove za koliko jo proda.
wink-1.gif
Sploh mi ni jasno zakaj ste se začeli pikat
hysterical-1.gif

V osnovi gre pri obojih za isto logiko in tudi na cesti nekih blaznik razlik ni, niti v brzini niti v porabi ne. Ajde mogoče v AC klancih prehitim večino avtodomov, samo to nima veze s prikolo. Ko sem jo prvič peljal (Xsara 1.6 bencinar) , so me šleparji prehitevali
hysterical-1.gif

Pred dvemi leti smo za glavni dopust naštepali nekih 1800 km, skupno v sezoni pa je povprečje zaenkrat tam 3000-3500 km. Ni blazno veliko, ni pa tudi 1x maja do Umaga in 1x septembra nazaj.
V planu je tudi Grčija, upam da kmalu v bližnji prihodnosti..... (letos še ne).
Koštala me je toliko kot sem napisal. 600 nabvna + cca. 600 za "obnovo" (gume, naletni sistem) in gadgete (protinihajna kljuka, tenda, hladilnik).
Prodam pa ne. Razen če da kdo 5 jurjev in jo zamenjam za letnik 2000
smirk-1.gif
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
ksz

S kemijo ali brez kemije - WC-ja se ne prazni v naravo! Nikoli!
Če ne drugje, se da sprazniti na WC-ju bencinske črpalke... saj gorivo pa menda točite, a se kar v tank omalopotrebite?

Da smo potem zaradi takih malomarnih svinj vsi avtodomarji osovraženi...


Glede ostalega:
Vsak naj počitnikuje kakor mu paše in naj se zase briga kje in kako bo prenočeval - predvsem pa naj za seboj pusti čisto.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Romzi:
467716-post_slo.gif


Z zadnjim stavkom pa si odgovoril na dilemo o "Romzijevi prikoli za jurja".

Res je, da večina ADjev vozi počasneje - recimo temu defenzivno. Kot gledam sem s hitrostjo 110 realnih po GPS in s tempomatom, med hitrejšimi avtodomarji, večina jih je med 90 in 100. Prejšnji je z lahko skočil do 140 in preko, pa ni bilo fajn vozit, sedanji je počasnejši ampak recimo zadnjič MB-San Marino povprečje čisto malo pod 100, z osebnim redko na dolgo furo pridem na toliko, pa se imam za hitrega voznika. Pač z AD ne stojim za lulanja, kavice, čik pavze,...

Saj nisi resen Sam? Na pumpi te imajo ful radi s tvojim "kufrom dreka".
 
Nazadnje urejeno:

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.212
3.367
113
Serious
Dej ne špilej svetnika. Nikoli se ne pelje v rdeč semafor, nikoli se ne prehiteva čez polno črto, nikoli se ne pelje čez stop znak, .....
A si dojel al ti nacrtam?
 
Nazadnje urejeno:

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Citat:
Uporabnik nemenabijat pravi:
Serious
Dej ne špilej svetnika. Nikoli se ne pelje v rdeč semafor, nikoli se ne prehiteva čez polno črto, nikoli se ne pelje čez stop znak, .....
A si dojel al ti nacrtam?

Če si ti brezobziren prašič, še ne pomeni, da.smo vsi.

Kar se omenjenih zadev tiče: namerno nikoli.
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
...

Saj nisi resen Sam? Na pumpi te imajo ful radi s tvojim "kufrom dreka".

Kje je težava? Črpalka je itak skrajna možnost, ampak res ne vem kaj je tako hudega kaseto sprazniti v WC školjko? Kako pa sprazniš, ko prideš domov? Zliješ k sosedu?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.530
8.886
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Romzi:
467716-post_slo.gif


Z zadnjim stavkom pa si odgovoril na dilemo o "Romzijevi prikoli za jurja".

Aveš, moje prejšnje prikole tud ne bi dal za manj ko 4 jurje. Ko se pa odločiš za drugo, novejšo, pa staro prodaš pa za tolk kot je vredna na trgu in ne tebi. Romzijeva pač ne bo šla za kej več kot ...jurja in njega je stala nekaj več kot...jurja, torej se prevaža okol s prikolo za jurja. Ta hip je pa pač ne bi dal za manj kot toliko, da si jo lahko direkt nadomesti z drugo, ki bi imela enako funkcionalnost. Še zmer je pa to pač prikola za jurja + Romzijevo ležanje pod njo, samo ležanje pod prikolo in picanjenje je sentimentalna vrednost in ne dejanska. Na avtonetu jih je malo morje, ki majo sentimentalne cene, zato so pa že celo večnost gor, dobre zginejo največkrat še preden zaidejo na avtonet.
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.658
3.543
113
Ne vem odkod in zakaj imam v spominu, da vozna prikolica za jurja pomeni, da greš potem na dopust s tovorno prikolico in šotorom?

Romzi brez zamere, moral sem.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.212
3.367
113
Citat:
Uporabnik SeriousSam pravi:
Citat:
Uporabnik nemenabijat pravi:
Serious
Dej ne špilej svetnika. Nikoli se ne pelje v rdeč semafor, nikoli se ne prehiteva čez polno črto, nikoli se ne pelje čez stop znak, .....
A si dojel al ti nacrtam?

Če si ti brezobziren prašič, še ne pomeni, da.smo vsi.

Kar se omenjenih zadev tiče: namerno nikoli.

Saj sem vedel, da bi moral uporabit barvice, da bi ti to dojel.
V moji 10 letni dobi karavaninga sem kaseto skipal 2x, ker druge opcije pač ni bilo.
A ko greš pa scat za grmovje ti je pa kul?
stupid-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
On ne ščije, ampak lula in to samo na zato določenih mestih, pa če je treba raje v gate, kot za grmovje. Gate se doma operejo v stroju, ki vodo izlije v kanalizacijo, od tam v čistilno in od tam "v grmovje". Da s tem postopkom 100X bolj obremenjujeMO okolje je čisto nepomembno. Ena afriška nerazvita država 100X manj obremenjuje okolje s človeškimi iztrebki, kot eno v wc usrano srednjeevropsko mesto.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Ne vem odkod in zakaj imam v spominu, da vozna prikolica za jurja pomeni, da greš potem na dopust s tovorno prikolico in šotorom?

Romzi brez zamere, moral sem.
Dober spomin.
[cenzura] ga, pride tudi to, sploh če ni cajta. No, razkopavanje po dopustu s šotorom je pokazalo da ni nič narobe, samo kozmetična napaka.
Šibamo dalje.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.530
8.886
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Ne vem odkod in zakaj imam v spominu, da vozna prikolica za jurja pomeni, da greš potem na dopust s tovorno prikolico in šotorom?

Romzi brez zamere, moral sem.

To se ti lohk zgodi tud z uno za 20, al pa z AD za 70. Prikolo zapneš v balkon, odpreš streho in jo pelješ na servis namesto na morje ( se je komu že zgodil, verjemi). Izkušen avtodomar si je pa omislil Adrio sonic, ki ima ogromen previs čez zadnja kolesa in je model odvil izpred bajte in pok....pa je šel na servis, na dopust pa v apartma
jezen.gif