Zanesljivi WiFi AP?

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Sem že precej časi izven branže in ne sledim več novostim. Za domačimi zidovi bi rabil zanesljiv WiFi AP.
Trenutno imam smeh od telemahovega modema UBEE EVW327N na katerim mi WiFi hitrost pade pod 1Mbps.
stupid-1.gif


Rabil bi za prenosnik, dve tablici in telefone. Morda v prihodnosti še povezava do TVja ter dostop do kakšne WiFi kamere po hiši?

Nekak sem se zagledal v TP-Link Archer C25 AC900. Je to OK za ta denar? Oz. kaj bi priporočali?

TNX
pozdrav.gif
 
Nazadnje urejeno:

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Hitrost povezave?
70/2 Mbps

Konfiguracija / velikost hiše?
2 etaži
- pritljičje dnevna
- zgoraj splanica in otroška soba.

Po hiši tudi razpelan Cat. 6 S/FTP.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Od Mikrotika vzemi en ruter z 1kW anteno. Jaz imam RB2011UiAS-2HnD-IN, pa je v kovinski komunikacijski omari pa nima težav s signalom.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik Maiden pravi:
Od Mikrotika vzemi en ruter z 1kW anteno. Jaz imam RB2011UiAS-2HnD-IN, pa je v kovinski komunikacijski omari pa nima težav s signalom.
Zame, zate in še za koga izjemen router.
Za ostale pa ne tako enostaven za nastavit
wink-1.gif
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
667
31
28
točno tako mikrotik je za nas "geeke" top stvar, dober hardware, software z neskončno možnosti, za tiste ki se jim ne da ukvarjati s nastavitvami pa prava nočna mora.
Današnji problem večina routherjev za domačo rabo je stabilnost pri obremenitvi na WAN, saj le redkokateri routher zmore več klientov nemoteno oskrbovati s naprimer 220/20 linijo, kaj šele ko pride optika 100/100 ali 200/200.
Jaz sem lani ob nadgradnji ISP na 220/20 bil premoran menjati infrastrokturo, zamenjal sem prastare routherje ASUS(DDW-RT) in AP s mikrotik opremo, saj slednja ni prenesla take hitrosti na WAN in tudi LAN ni bil Gigabit. Zadeva dela BP 24/7, je pa tako kot sem napisal če ti routherOS ni tuj je mikrotik top drugače pa prste stran.
Iščem sedaj kje bi si lahko sposodil na test tole zadevo od Synology 1900 ali 2100 routher da vidim kako je kaj to porihtano ker OS je robusten in zelo modularen, je pa bolj GUI prijazen.
 

majoneza

Pripravnik
8. jan 2008
312
6
18
Dve predpostavki:
- napisal si da rabiš AP -> access point. A tudi router? Ker access point je samo "wifi antena"
- število povezanih naprav se približuje 10im (kot si jih naštel). Iz mojih izkušenj router za 35€ hitro počepne, če mora poservirat več kot par naprav na wifiju.

Drugače za AP mogoče Ubiquiti UniFi AP AC Lite. Pa predlaganega Archerja uporabiš samo kot router in mu izklopiš wifi del.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
10 naprav istočasno bo bolj po redko. Na 1x kvečjemo največ 4.

Kot osnovo sem mislil obdržati modem od telemaha UBEE EVW327N. Na njem je še telefon.
Jezi me to, da mi WiFi na modemu pade na nivo analognega modema in sem zato razmišljal samo o AP točki.

Je pa varianta, da ugasnem internetni del na modemu in se povezuje preko novega ruterja.
 

majoneza

Pripravnik
8. jan 2008
312
6
18
Aha, sedaj sem šele pobrskal kaj je to za ena škatla UBEE.... Sem skeptičen o zmogljivosti (kot o vsej terminalski opremi naših kabelskih operaterjev)
Ja, lakho probaš najprej tako, da obdržiš tole škatlo kot gateway, mu izklopiš wifi in dodaš nov AP. Verjetno ti že sedaj servira DHCP strežnik za lokalno mrežo. Drugih funkcij pa verjetno ne rabiš.
Kako je pa s stabilnostjo / hitrostjo povezave, če se priključiš z mrežnim kablom?
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Vprašal je za zanesljiv Wifi.
smirk-1.gif
Odkar imajo "Quick Set" tudi ni več tako teško nastavit ta ruter. Ubiquiti tudi ni slaba izbira pa še lično izgleda.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Preko kabla je OK. WiFi pa počepne. In ja, modem mi dodeljuje IPje.

Hmm.. Kako je z UniFi?! Bi moral preizkusit še tam preko...


Prej sem imel ciscota, ki je delal UFB ,na 1x pa se ni več povezal na inet. Na tehnični pomoči so "strokovno" ugotovili,
da ga jebe protivirusni program in so mi dali tega UBEE. Se mi zdi, da je še večja jajca...
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Tako kot je majoneza napisal, Ciscota samo za gateway. Še boljši pa bi bilo, da ti na Telemachu zamenjajo ruter za modem in si ti potem nabaviš en dober ruter pa imaš mir. Tako imam jaz narejeno.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Se pridružujem vprašanju.

Imamo temelachov modem za optiko, kjer imam ugasnjen wifi, za wifi skrbi pa tp-link 1043, s katerim nisem zadovoljen (kljub ddwrt fw).

Kateri router da bo wifi rock solid. Max 5-7 naprav, optika 50/50?

Bi recimo hAP ac lite od mikrotika bil OK? Nimam pojma o OSju, ampak za osnovne nastavitve menda ni pretežko?
 
Nazadnje urejeno:

majoneza

Pripravnik
8. jan 2008
312
6
18
Zgaga:
UniFi je profi roba. Tudi enostavno se ga nastavi, lakho tudi z aplikacijo na pametnem telefonu. Drugače sicer dela skupaj s kontrolnim softwerjem, ki leži na nekem strežniku, ampak ti boš imel samo enega, tako da je to nepotrebno.

PIC:
Mikrotik je super, če točno veš kaj delaš in kako se nastavi. Imajo en "Quick start čarovnik" za nevešče uporabnike. Jaz bi ga mogoče res odsvetoval za domačo uporabo. Lakho si pogeldaš kakšen vmesnik ima http://demo.mt.lv/webfig/ (zgoraj desno prešaltaj na Qucik set in potem Home AP dual)
 
Nazadnje urejeno:

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Mi imamo optiko 100/100, wifi naprav je preko 25 v celi hiši. Ko sem imel od siola innbox ni šlo nikamor, ipji niso bili dosegljivi, hitrost porazna čim je nekdo gledal youtube. Nabavil sem mikrotika, se malo pohecal z nastavitvami, pripeljal na mikrotika se vlan za iptv tako da je od telekoma škatla samo switch. Deluje ze leto in pol res super, brez vseh tezav
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik majoneza pravi:
Zgaga:
UniFi je profi roba. Tudi enostavno se ga nastavi, lakho tudi z aplikacijo na pametnem telefonu. Drugače sicer dela skupaj s kontrolnim softwerjem, ki leži na nekem strežniku, ampak ti boš imel samo enega, tako da je to nepotrebno.

PIC:
Mikrotik je super, če točno veš kaj delaš in kako se nastavi. Imajo en "Quick start čarovnik" za nevešče uporabnike. Jaz bi ga mogoče res odsvetoval za domačo uporabo. Lakho si pogeldaš kakšen vmesnik ima http://demo.mt.lv/webfig/ (zgoraj desno prešaltaj na Qucik set in potem Home AP dual)

Hvala, sem pogledal. Quickset izgleda dokaj enostavno, prakticno rabim zadevo vklopit v telemachov modem, pa uredit wifi dostop in to je to.

Gre se mi za to, da zadevo nastavim in dela BP brez posegov.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
mikrotik ne bo šel nikoli brez posegov

oz. drugače rečeno, če hočeš brez posegov, potem je mikrotik bv