Clio mk2 1.2 16v po 3 cilindrih

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Pozdravljeni
Na cliotu imam probleb. Na enkrat mi več ne dela 1 cilinder. Priklopim na obd in mi napiše p314.
Zamenjam svečke ker še niso bile nikoli menjane ampak napake ne odpravim. Ima kdo kako idejo kaj bi lahko bilo?
Avto je letnik 2003 in ima 110k prevoženih.
 
Nazadnje urejeno:

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
Cinšpula
wink-1.gif
večni problem
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Cin špulo sem probal s staro svečko vsak kabel in meče iskro. A je vse eno možno da bi bla defektna?
Cin špula je sicer montirana z 3 vijaki in ima kable do svečke fiksne (zalite na cin špulo).

Ne vem zakaj mi je 3x vrglo isto temo prosim moderatorja naj pobriše dve.
 
Nazadnje urejeno:

casio

Pripravnik
19. nov 2014
529
15
18
Jaz sem pred dnevi na svojem menjal cinšpulo/vžigalno tuljavo in je včasih delala, včasih pa ne in po menjavi z novo sedaj ne trokira več. Če boš menjal vzami nekaj boljše znamke ali celo original, če misliš še avto imet
smile-1.gif
Jest bi menjal
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Ja sem spraševal na GMT so mi rekli 80EUR.
Avto bi še imel, ker nima ravno dosti prevoženih ma pa ve od klime, ...
Bom šel jutri na GMT oz na renojev servis in vprašal koliko pride pri njih.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Citat:
Uporabnik Focus pravi:
Cin špulo sem probal s staro svečko vsak kabel in meče iskro. A je vse eno možno da bi bla defektna?
Cin špula je sicer montirana z 3 vijaki in ima kable do svečke fiksne (zalite na cin špulo).

Ne vem zakaj mi je 3x vrglo isto temo prosim moderatorja naj pobriše dve.
Če vsakokrat vrže iskro zunaj na prostem, je kriv kabel. Ko montiraš nazaj v motor, iskra preskoči na maso ohišja glave. Zunaj to ne more.
 

janko

Pripravnik
12. nov 2007
165
11
18
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Citat:
Uporabnik Focus pravi:
Cin špulo sem probal s staro svečko vsak kabel in meče iskro. A je vse eno možno da bi bla defektna?
Cin špula je sicer montirana z 3 vijaki in ima kable do svečke fiksne (zalite na cin špulo).

Ne vem zakaj mi je 3x vrglo isto temo prosim moderatorja naj pobriše dve.
Če vsakokrat vrže iskro zunaj na prostem, je kriv kabel. Ko montiraš nazaj v motor, iskra preskoči na maso ohišja glave. Zunaj to ne more.

Vžigalna tuljava da iskro na svečko, ko jo preizkusiš zunaj, v motorju pod kompresijo pa so pa pogoji za preskok iskre veliko zahtevnejši.
LP Janko
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.234
5.799
113
Citat:
Uporabnik casio pravi:
Jaz sem pred dnevi na svojem menjal cinšpulo/vžigalno tuljavo in je včasih delala, včasih pa ne in po menjavi z novo sedaj ne trokira več. Če boš menjal vzami nekaj boljše znamke ali celo original, če misliš še avto imet
smile-1.gif
Jest bi menjal

Ma klinac. Na 60 jurjev grejo ko ura. Original, neoriginal... Še dobro, da je to poceni problem. Pač vzameš v zakup. Pri meni so bile do zdaj 3x menjane vse 4 in pri blizu 250 jurjih se počasi spet bliža čas za presenečenje.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.234
5.799
113
Citat:
Uporabnik Focus pravi:
Ja sem spraševal na GMT so mi rekli 80EUR.
Avto bi še imel, ker nima ravno dosti prevoženih ma pa ve od klime, ...
Bom šel jutri na GMT oz na renojev servis in vprašal koliko pride pri njih.

Na uradnem servisu je bilo že pred leti 110€. Nazadnje me je prišla neoriginal z delom 55€. To je bilo kake 2 leti nazaj.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Verjetno je tuljava, ker da bi kabli prebijali na dveh cilindrih hkrati, je mala možnost.
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Probal novo cin špulo pa je še slabše.
Zdaj sem vzel svečke ven in je na drugem cilindru (iz leve proti desni) svečka bela. Verjetno ne dobi bencina.
Vzamem dol šobe in druga šoba skoraj nič ne šprica bencina ko verglam.
Zamenjam šobi 1 in 2 med sabo in probam ponovno. Zerultat je da zdaj prva šoba ne šprica bencina.
Torej grem v ponedeljek po novo šobo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
ja glej čisto tak. če je ena zamašena, tudi ostale ne delajo več optimalno.
Pokliči na najbližji bosch servis. Toti majo ponavadi za šobe pucat