Probiotiki

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik SHTF pravi:
Katere se priporoča za uravnavanje črevesne flore (H.Pylori says hello)? Kateri probiotični jogurti so primerni?
Z antibiotiki zaključim jutri.

Probiotični jogurti niso vredni pol ku.rca, ker vsebujejo enostavno premalo bakterij, pa še te ne pridejo do črevesja, ker prej pocrkajo v želodcu. Resni probiotiki so v kapsulah. npr. Linex forte.
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Tiste z najvecjim st. razlicnih vrst in skupnim st. bakterij...
Ego jogurt vsebuje te bakterije.
Mogoce pa ti bosta kefir in kislo zelje dovolj
smile-1.gif


Sicer ne vem, kako antibiotiki delujejo, ampak sem nekajkrat prejel malo hujse zadeve in mi noben zdravnik ni omenil probiotikov.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Sicer ne vem, kako antibiotiki delujejo, ampak sem nekajkrat prejel malo hujse zadeve in mi noben zdravnik ni omenil probiotikov.

Antibiotiki ubijajo določen spekter bakterij. Nekateri antibiotiki imajo širši spekter, nekateri ožji - zato "škoda" pri vseh ni enaka (gledano iz vidika črevesne flore).

Probiotiki so priporočljivi, niso pa seveda obvezni. Sam najbolj priporočam Linex, lahko pa seveda jemlješ tudi več različnih probiotikov. Od viška ne boli glava, prej kaj drugega
grin1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Če primerjaš prej omenjeni EGO jogurt, ima 200 g (ali 200 ml, pozabil) enaki dve vrsti in enako število bakterij, kateri vsebuje Linex F.
2 milijardi, na trgu so probiotiki s 100-imi milijardami večih vrst bakterij (od 10 naprej..)
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
V kakšni privatni lekarni ti znajo povedati, da je Linex dejansko 15 let star "jajc", ki ga pri nas še vedno prodajajo kot suho zlato.
Tile so recimo bistveno, bistveno boljši:
http://www.lekarnar.com/izdelki/s-biotik-forte-kapsule
več milijonov-milijard kakorkoli že, črevesnih bakterij - mislim, da v navodilih celo piše max. doza 1 tableta na dan, ne pa tako kot Linex, ki jih skoraj lahko ješ kot bombone.
Linex je pač "še en nacionalni interes"
cool-1.gif
.
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
354
43
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Offtopic al pa ne:

Padec kultur. Ok. Kako pa izmerijo to?

Pojma nimam. Meni je bilo rečeno, da antibiotiki pobijejo vse, in slabe in dobre bakterije in zaradi tega pade ravnovesje... Meni osebno se je to pač kazalo na zdravstvenih spremembah pri prebavi, napenjanju, spahovanju... Zdaj je že veliko boljše.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Antibiotiki pobijejo tiste bakterije, proti katerim so narejeni (pa še teh ne nujno v celoti).

Eni antibiotiki imajo širši spekter, eni ožji. Definitivno pa ne pobijejo čisto vsega. Je pa res da ne ločujejo med "dobrimi" (črevesna flora) in "slabimi" (ki povzročajo težave).
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ajde razširimo malo temo, vsak svetuje svoje kapsule, torej katere so taboljše, med taboljšimi?
smile-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Eh cifra pač v primerjavi z linexom (×25). Mogoče se sliši malo čudno, ampak sem kupil podobno zadevo z 61 mrd (do konca roka uporabe in prek 102 mrd živih bakterij fuj ob polnjenju) z namenom boljše "predelave in apsorpcije zaužite hrane" torej rejenja po domače.
To sem omenil gastroenterologu, ko sem šel na gastroskopijo in sva debatirala o tem, zakaj sem shujšal in je rekel, da močni probiotiki škodit ne morejo (a vseeno, LINEX je kao oh in sploh zadeva fakof).

http://www.discount-supplements.co.uk/udos-choice-super-8-gold-microbiotics-30

Bom videl kg po zaužiti steklenički
smile-1.gif
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Že kar nekaj časa nazaj sem poslušal eno oddajo, da naj bi bili dobri probiotiki tisti, ki vsebujejo vsaj 4, 5 različnih kultur. So pa tudi vsaj še enkrat dražji od "komercialnih", ki imajo po eno ali dve kulturi. Pa ne vem, če ni bil to Bactoflor, al neki podobnega...