Cena kubika oreha / češnje / hruške

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Mali bratec je požagal kup dreves, ki bi se jih zdaj rad znebil. Obstaja kakšna spletna stran s trenutnimi cenami za kubik hlodovine oreha / češnje / hruške? Pozna kdo te cene na pamet?

Na Bolhi se sicer najde nekaj oglasov s cenami, seveda pa ni številk za kubik lesa...

Gre za hlode, ki so sveže žagani in jih bo treba še posušiti...

Hvala za pomoč
zmaga.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne vem kaj bi rekel ...
crazy1.gif
, morda bi bilo še najbolje, če jih razžaga na 5 cm plohe in zloži nekam na senik lepo našpanglane ter z mrvo pokrije za vsaj 5 let.

Hudir je to, les je mežen, mimogrede bo črv zraven. Pa les iz sadnega drevja!
Pred par leti sem iskal plohe od hruške in sem jih moral iti iskat v Avstrijo. Pa nikar mi govoriti, da pri nas ni starih hrušk ...
 

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
Za češnjo in hruško ne vem...sem pa iskala oreh lansko jesen po žagah in so bile cene olala. Najcenejši je oreh (žagan, sušen) je bil 1*+DDV. Povprečna cena pa okoli 1,8-2,3k. Popvpraševanje trenutno presega ponudbo. Sicer imamo tudi doma en oreh na sušenju, ki ga je en tišler že pogledal in ga zavrnil zaradi lesne muhe. Naj ga ne bi bilo dobro predolgo šparati, ker je kar občutljiv, poleg tega je pa kar veliko odpada pri orehu.

Drughače pa mislim, da znajo imeti tudi korenine (štori) teh dreves imeti spodobno ceno.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik onlyme pravi:
Orehovi štori se uporabljajo za kopita pušk
uporablja se samo črni del. ta ima zelo dobro ceno.

mislim da je enkrat poleti/jeseni dražba na štajerskem za take bolj "eksotične" lesove
 

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
Ni samo za eksotiko,ampak kar za ves malo boljši les. Če je od oreha vsaj 4 m dolg hlod lepe debeline, potem bi bilo za preveriti tudi to opcijo. Je pa res,da, ce se ne proda, si v minusu zaradi transporta.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik EkoKaprica pravi:
Ni samo za eksotiko,ampak kar za ves malo boljši les. Če je od oreha vsaj 4 m dolg hlod lepe debeline, potem bi bilo za preveriti tudi to opcijo. Je pa res,da, ce se ne proda, si v minusu zaradi transporta.
pomoje bi bil avtor vesel dodatnih informacij.

drugače pa vprašat mizarje če rabijo.