Prenosnik do 13.3"

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Pozdravljeni,

kupil bi si neki prenosnik "za na pot". Domači 17" je malo prevelik in pretežek za "okol nosit"
grin1.gif


Ker pa se žal ne spoznam kaj dosti na takšne zadeve (v smislu velikosti takšnega prenosnika), sprašujem:

1.verjetno je 10 col kar malo malo. Kakšna je sprejemljiva velikost takšnega prenosnika 11.6"? 12"? 13.3"? Ker vse večje je pa že "preveliko".
2.na kaj moram pazit (i7 oz. 8 GB RAM-a ne bom ravno potreboval za razpredelnice, kak filmček, glasbo in net, probably)?
3. kaj bi bilo približek optimalnemu nakupu, pa da ni "i" zadeva? (me ne moti drugega, kot cena ... ta je za i-je visoka ... pa se ne bom spuščal v kakovost, moti me zgolj cena)

Hvala in advance!
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.095
113
39
MB
Citat:
Uporabnik lukap pravi:
Za vse, ki še kupujete pa sem na http://pricaraj.si/racunalnistvo/prenosni-racunalniki videl nekaj 11-inčnih mini prenosnikov za 200 €, za 250 € pa dobiš tudi že 15-inčne - seveda je hardware dobro podhranjen, a bo vsekakor zadoščal za klasične pisarniške podvige.

namesto spamanja po forumih, bi priporočal da stran malo urediš, ker link ki si ga dal, prvih par strani ne prikaže nobenega prenosnika
grin1.gif