Appoloti!

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.509
261
113
ma kaj, men sploh ni sporen postopek. v avtu. ce te dva tepeta res ne mores kej dost narest... ni placa. pac potegnes pistolj in ustrelis nekam stran od napadalcev.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.666
6.226
113
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:
Kamere na vozilu (dash cam), ki snemajo postopek so zakonsko prepovedane ?
Lažje bi bilo v takih primerih....
Uporablja se lahko le opremo ki je sistemizirana v policiji. Osebno menim da bi take kamere bile koristne, so pa imho policisti precej proti ker je dejstvo, da bi bila vsaka napaka (z njihove strani) posneta.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.653
498
83
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Citat:
Uporabnik Dr_S pravi:
Sem videl dosti postopkov in pač povem...

Sem bil tudi zraven ko je kolega zmetal ene 8 policajev :D
Si prihajal iz PP kot po tekočem traku
cheer.gif

A kar 8? Pa a to je blo tko k v filmih o brusliju, da so 1 pa po 1 na njega hodil tvoj kolega jim je pa krožne talal?
cheer.gif
Na Jesenicama je bil en tak... v pikovi dami namahal 8 miličnikov... je bil iz rovt pa v tujski legiji tako, da...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.509
261
113
tud pri nas je bil en tak... pa drugace miren tip, nikol pretepac, sam pac orng roka. sta hotla dva vklent, k so se neki kregal, je dal roke pred sebe, 40cm lufta vmes, in cakal da mu natakneta lisice... to ni slo, sta poklicala iz lj okrepitve, so prisle zelve, pol si je pa premislil.

in zelve bi mogle pridit na vsako tako intervencijo. kaj se bojo nasi cestni bobbyi ukvarjal s psihoti?
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.260
1.918
113
Citat:
Uporabnik darko11 pravi:
V Italiji bi stali mirno. Pravi pristop (MP5) dela čudeže.
grin1.gif

Ja pri italjanih se mirno stoji, ko ti tist šmajser pod nos porine ni zajebancije
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Vsi smo ljudje in ne odreagiramo vedno kot bi želeli ali kot smo naučeni.
Pred nekaj leti je neka naša feštica eskalirala v iz obiska dveh policistov glede pritožbe sosedov zaradi glasbe v akcijo z okoli 40 policisti.
Samo zato, ker sta se prva dva usrala, da jih bomo napadli. Štirje odpeljani in nekaj pritožb na senat, bedarije z obeh strani.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.666
6.226
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
tud pri nas je bil en tak... pa drugace miren tip, nikol pretepac, sam pac orng roka. sta hotla dva vklent, k so se neki kregal, je dal roke pred sebe, 40cm lufta vmes, in cakal da mu natakneta lisice... to ni slo, sta poklicala iz lj okrepitve, so prisle zelve, pol si je pa premislil.

in zelve bi mogle pridit na vsako tako intervencijo. kaj se bojo nasi cestni bobbyi ukvarjal s psihoti?

A prov zelve? Svasta, to more neka paravojska enota obstajat.

Ker v slovenski policiji je stvar taka, da delovanje posebne enote odredi direktor policijske uprave, formiranje I. oddelka (to je tisti ki naj bi se nahitreje) traja cca 1 uro in prislo bi jih 30. Ce si kot zelve mislil policiste specialne enote pa njihovo delo odredi generalni direktor policije oz operativni vodja OKC UPS GPU. Ampak ne hodijo na intervencije kjer se ne kdo ne pusti vklenit.

Sicer pa se tako pasivno upiranje (ko je nekdo mocnejsi od tebe in ne pusti zvijat rok) obvlada z davljenjem od zadaj, ce pasivni upiranje preide v aktivno (se ti upre med davljenjem) pa pride na vrsto plinski razprsilec. Po nekaj minutah se 99,99% pusti vklenit.

In zgodba ki si jo opisal se je cisto verjetno brala (ker primerov ko je nekdo mocnejsi od policista niti ni tako malo) dokler nisi omenil teh cudeznih zelv, ki so prisle pomagat.

Obstaja pa moznost, da je zaradi kakega drugega dogodka (kaka nogometna tekma npr.) bila sklicana posebna enota in so jim dejansko na kraj poslali kako skupino v pomoc. Samo je bilo to golo nakljucje.

Pri teh zgodbah (ko je eden namlatil 2, 4, 6, 8, 15 policistov) pozabljate, da so policiste malo bolj redno pretepali tam do leta 2000. Po tem so se tudi najbolj zabacene gostilne po vaseh toliko modernizirale da so bili napadi na policiste redkejsi. Hkrati pa se v Sloveniji do leta 2000 uporaba prisilnih sredstev ni nikjer evidentirala. Torej policist je nekoga z gumijevko namahal in to je to. Se ni nikamor zabelezilo, presojalo in ocenjevalo zakonitosti uporabe. In ce recimo leta 95 6. policist prisel na kraj in videl da 5 policistov ze lezi na tleh - ja kaj bi blo? Pistola ven in je to to. Pa brez da branim svojo vrsto - nalomit policaja v resnici ni tak problem. Pod uniformo je navaden clovek, ne terminator. Ampak vsak policist je "vzgojen" v to, da ce vidi, da je nekdo ze 5 kolegov pred njim razbil ko kante, da ve da pride v postev najhujse prislno sredstvo - orozje.

Je pa pri teh zgodbicah tako, da povecini se je nekaj res zgodilo. In da je akter zgodbe prvega ali pa prva dva policista res nabunkal. No potem pa so se verjetno cotali, ene par je bilo malo popraskanih in potolcenih ampak akter je pa odsel z njimi. Da bi nekdo 8 policajev v nezavest spravil - ja z bombo vse naenkrat ali pa v filmu.

To je tko kot policisti pripovedujejo zgodbe kako je en sam policist jih 6 nalomil. Jih je my ass. Ce so ga cakali. Ker ce nic drugega bi mu 4 pobegnili, ko bi prva dva mlatil. Tko da dejmo te stevilke udelezencev malo zreducirat, da bo zadeva vsaj zanimivo berljiva =)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.666
6.226
113
Sporočilo je zbrisal(-a) Matey

Opomba: podvajanje postov
 
Nazadnje uredil moderator:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.509
261
113
ja, jest tok vem da so prsli iz lj eni malo bolje opremljeni in pol zrihtal.

ampak mas prav... za sankom zgodba izpred 15 let dobi veliko balasta
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.666
6.226
113
Jaz sem enkrat sel v pomoc dvema sodelavcema k so se jima v eni ostariji uprli... S sodelavcem sva bla s kiblo in sva prdivjala pred un lokal kjer je bilo relativno vse ze mirno. In prideva med ljudi...in me prvi vprasa "vi ste pa iz ljubljane prisli ne?" ker ocitno je bil folk preprican da kibla lahko samo iz LJ pride. Posebnost je bila tudi da sva imela oblecene samo spodnje dele modularne vetrovke, ki so temno modri in zgledajo kot bomber jakne. Cez 10 minuti, ko so bli trije pridrzani je en s plocnika ze po telefonu razlagal, da je prisla interventna iz ljubljane in naredila raztur. Pa je blo najbolj noro to, da sta bila tista dva, ki sem jima jaz v pomoc prisel, oba 2x bolj fizicno sposobna od mene. Ampak folk je ze 10 min po dogodku iz tega famo delal.

Enkrat smo bili v civilu lokalu in je prisla skupina pijanih tecnobnezev nadlegovat kelnarco in lastnika... pa se je par kozarcev razbilo...pa so sli... pridejo cez 15 min nazaj... ista zgodba.... no ko so se tretjic vrnili je pa en dobil ideje da bi poleg kozarca se enega od mojih sodelavcem malo po tleh ruknil. No koncalo se je spet s pridrzanji... Naslednji dan me klice znanec, da ce kaj vem kako akcijo so imeli krimici iz ljubljane, da jih je blo 10 v lokalu in so posolali ene lokalne razgrajace.

Tko da ne rabis 15 let ampak je dovolj 10 min ali pa en dan pa je ze fama, da se je bozji srd spustil nad mesto =) Ker folk v stresnih situacijah ocitno dvojno al pa cetvorno vidi, jaz ne vem kako bi to znanstveno razlozili.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.869
1.321
113
No, marsikdo niti ne ve, da sta PPE - posebne policijske enote in SE MNZ - specialne policijske enote različni zadevi. Za nevedneža so "želve" , takšni in drugačni specialci.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-183
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Mal ti branje dela tezave. JE napisano da je bil en policist v resilcu kjer so mu nudili pomoc zaradi razprsilca... Glede na to da pise tudi da sta razprsilec uporabljala le policista je logicen zakljucek samo eden - en je bil nasprican.

Tudi ce bi domnevna zgodba udelezenca drzala - ce bi jaz izvlekel pistolo in bi mi jo nekdo skusal odvzeti (me prijemal zaroke ali kaj podobnega), bi nanj streljal. Tko da dvomim da je bilo kaj temu podobnega ker bi verjetno bil kdo tudi zadet. Problem ki se ga ne zavedate je ta, da policistova pistola ni edino orozje v sluzbenem vozilu. In da ob takem napadu ni dalec faza, ko se policist ustrasi ze tega da mu nekdo prtljaznik odpre na avtu.

Pa smo lahko vsi tu gor zdaj pametni kaj in kako ampak ko se nekdo ustrasi za svoje zivljenje (pa policaj gor al pa dol) postane nevaren. Tko da sta po svoje lahko srecna da je bil se tok priseben da je opozorilni strel izstrelil.
Policist je izrecno povedal, da je bil razpršilec uporabljen samo proti osumljencu. Mama pa trdi drugače Klik
Če pa že rečemo, da je lahko veter raznašal plin - potem lahko rečemo da je bil ogrožen tudi otrok - kar pa policija zanika.

Je tako kot sem napisal na prejšnji strani, policija je zgodbo priredila tako, da policaj ni nič kriv.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.384
1.359
113
Glede na to, kakšnega problematika je vzgojila, je normalno, da policaju verjamem prej kot njej...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Če prav vem...solzivec začasno poškoduje oko (med drugim)...in se to vidi pri preiskavi...pri oftamologu...

Tko da očitno mama in dete nista mela sprememb na očeh...

Verjamem pa da ju žuli odškodnina....ker bi rada FREE pare
smile-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.415
8.911
113
Citat:
Uporabnik mirsi pravi:
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Mal ti branje dela tezave. JE napisano da je bil en policist v resilcu kjer so mu nudili pomoc zaradi razprsilca... Glede na to da pise tudi da sta razprsilec uporabljala le policista je logicen zakljucek samo eden - en je bil nasprican.

Tudi ce bi domnevna zgodba udelezenca drzala - ce bi jaz izvlekel pistolo in bi mi jo nekdo skusal odvzeti (me prijemal zaroke ali kaj podobnega), bi nanj streljal. Tko da dvomim da je bilo kaj temu podobnega ker bi verjetno bil kdo tudi zadet. Problem ki se ga ne zavedate je ta, da policistova pistola ni edino orozje v sluzbenem vozilu. In da ob takem napadu ni dalec faza, ko se policist ustrasi ze tega da mu nekdo prtljaznik odpre na avtu.

Pa smo lahko vsi tu gor zdaj pametni kaj in kako ampak ko se nekdo ustrasi za svoje zivljenje (pa policaj gor al pa dol) postane nevaren. Tko da sta po svoje lahko srecna da je bil se tok priseben da je opozorilni strel izstrelil.
Policist je izrecno povedal, da je bil razpršilec uporabljen samo proti osumljencu. Mama pa trdi drugače Klik
Če pa že rečemo, da je lahko veter raznašal plin - potem lahko rečemo da je bil ogrožen tudi otrok - kar pa policija zanika.

Je tako kot sem napisal na prejšnji strani, policija je zgodbo priredila tako, da policaj ni nič kriv.

Ja in kaj zaj ce so ostali dobili malo? Prej bi na to studiral, ko si (je) zacel razgrajat, butec...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
ljudje radi pretiravajo. sej konc koncev apolo poglej mal 24ur... kakšne novice... vse se napihne. vse je šokantno. to imajo ljudje radi.

ko vidijo nekaj novega (mogoče so bile želve iz msenjurjevih krajev samo okrepitve s neprebojnim jopičem... ali ša samo okrepitve)...


kar se tistih zgodb o miličnikih tiče.. .najbrž je zbil enega ali dva (ki sta drug za drugim pršla... potem se je pa to mal pomnoil...+
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.770
-183
113
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Glede na to, kakšnega problematika je vzgojila, je normalno, da policaju verjamem prej kot njej...
Nisi edini zaslepljen, in to policaji dobro vedo.
In tudi dobro vedo, da jim bodo tudi na sodišču vse verjeli, pa ne samo zato, da bi sodnica "verjela", ampak tudi zato, ker jim mora bolj verjeti, kot navadnim občanom, ker so pač uradne osebe, ki se jim mora verjeti. Policaji morajo samo takšno zgodbo sestavit, da ne nasprotuje kakšnim materialne dokazom, videoposnetkom.... samo besede policaja proti drugim pričam - bo pa vedno za resnično obveljala policajeva. Zato tudi počakajo nekaj časa z objavo preiskave, pač da vidijo, če se bodo še kakšni posnetki pojavili, drugi dokazi, potem pa sestavijo zgodbico sebi v prid.
Kaj misliš, le zakaj policaji tako nasprotujejo, snemanju postopka? In zakaj celo s kazenskimi sankcijami grozijo tistim, ki jih snemajo, čeprav to ni prepovedano?

No saj smo videli pri Koprivnikarju, kako je komisija sprva lepo zaključila, da se sindikalisti niso dogovarjali - da so policaji ravnali vse korektno in po zakonu. Samo tam je bil Koprivnikar bolj zvit - je z objavo FB dogovarjanj , torej dokazov modro počakal, in namočil sindikaliste, pa še tisto notranjo kontrolo - ki je zaključila preiskavo,kot danes vidimo, povsem napačno.

Samo da Koprivnikar je minister, tadva sta pa niko i ništa, pa bosta na sodišču lepo popušila na celi črti, pomoje o kakšni odškodnini še sanjata ne, kvečjemu sanjata da bo sodišče spoznalo, da sta bila izzvana, da je tisti drugi izgubil živce zato, ker je policaj pošprical otroka pa mamo - (olajševalna okoliščina) pa dalo kako majhno kazen. Ampak jima ne bo ratalo, tudi æe 10 prič pripeljeta, ko bodo potrdili njino zgodbo. Sodišče bo na koncu verjelo policajem.
 
Nazadnje urejeno: