Konoplja v ZDA & SLO

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Ja, moraš bit malce "poseben", da greš prepovedano rožco sejat na hektarsko površino vsem na očeh.
cheer.gif


Je pa res, da se je klima spremenila tudi zaradi njega. To mu nihče ne oporeka, tudi jaz ne.
 

B81

22. jul 2007
34.423
8.921
113
Tisti zidaki iz konoplje...ded je imel dober nacrt. Zaj=ban je bil od nekoga drugega, ki bi moral tole spravit v trgovine in tako mu je ostalo cele kupe tega caja, ki ga noben ni hotel.
Ampak nacrt je bil ok: ljudi iz borze, trgali rocno, imeli placano, njiva je imela nekaj od tega zaradi tega plevela... ce to uspes prodat, resis veliko problemov. Ampak mi seveda raje uvozimo in ko jebe vse skup...bruh
 

B81

22. jul 2007
34.423
8.921
113
Aja pa nekaj se...ce imas ti posajeno to konopljo in te nekdo prijavi, da ponoci neka mladina hodi ven in noter, ti bodo brez problema to pozeli...al kaj rece policija? Eh saj mogoce pa ni res?
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Če imaš dovoljenje za industrijsko in če je na njivi industrijska, potem ti policija ne bo naredila nič. To da ti mladina taca po njivi je bolj tvoj problem.

Glede dobrega plana; jaz sem imel tudi par dobrih planov. Hec je, da jih je treba izpeljat...

Pa tisto o razpleveljenju njive pod konopljo je bolj ko ne mit. Preverjeno
evil.gif
 

Vaio

Fizikalc
22. jul 2007
1.223
0
36
Plevela ni več ampak konoplja bi se naj tako hitro razrasla, da bi naj zadušila plevel.
Ampak temu ni vedno tako.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Evo, imaš odgovor. Plus so dandanes različne sorte na razpolago. Ene od njih so nizke, visoke okrog metra. Te zagotovo ne zatrejo plevela.
Plus izkušnje iz prakse pravijo enako tudi pri visokih sortah. Fantaziranje je eno, njiva pa pokaže drugo...

Res pa je, da plevel praviloma ne škodi konoplji, vsaj bistveno ne, ker ga pač preraste. Ampak zatre ga pa ne.

Preverjal na lastnerm posevku
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.423
8.921
113
Ahaa, kul. In kaj priporocas za eno sorto za baliranje? Za olje sklepam da finolo?
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
E, toliko praktika pa nisem. Žal boš moral odgovor na to vprašanje poiskat pri kom z več izkušnjami.

Kakšno baliranje pa imaš v mislih? Upam da ne bale v smislu gradnje hiše. Ker to ne gre ravno skupaj ...
 

B81

22. jul 2007
34.423
8.921
113
Pa bral sem da bale prodajajo in da se kar prodajo...ce bi le iznasli nek normaln kombajn za to.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Najbrž so to bile mišljene bale celih stebel za nadaljnjo predelavo v vlakna ali pa pezdir....

Saj stroji obstajajo. Ampak je traba odkantat konkretne evročke za to. Tukaj se pa večinoma ustavi ...
 

Vaio

Fizikalc
22. jul 2007
1.223
0
36
Kje si to prebral?
Odkupa stebel pri nas skoraj ali pa sploh ni.
Mogoče v tujino pa še to ne vem koliko je donosa, da bi se splačalo samo za stebla sadit konopljo.
 

Vaio

Fizikalc
22. jul 2007
1.223
0
36
Hvala za link.
Članek je iz leta 2014 pa že takrat stebla niso bila neki šus za prodajo.
Če se ne motim pri nas skoraj ni odkupa stebel.
Semena boš prej spravil v promet pa še večji donos boš imel.
Nekje sem zasledil nekaj o prodaji v Avstrijo ampak tako kot tukaj nič konkretnega podkrepljeno s podatki o prodaji, količini in ceni.
Možnosti je miljon prav toliko idej pa vsem se zdi fajn, ker je "green" je pa tako kot je rekel SamSvoj vložit je treba kar nekaj.
Čist tako mogoče kot zanimivost, Romuni so kmetom, ki sadijo industrijsko konopljo ponudili dodatne subvencije zraven obstoječih.
Na drugi strani ti dajo pa 7000€, če se spraviš gradit hišo iz materialov iz konplje.
 

B81

22. jul 2007
34.423
8.921
113
Vprasanje, se splaca naredit eko njivo ali ne?
V ceni semena je vsekakor razlika, ampak ce zdrzi dodatne eko stroske...
Drugace pa bi kar Rengea vprasal, kam prodat...
smile-1.gif
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Vprašal bi človeka, ki ima sam težave s prodajo? Kar. Jaz bi raje koga, ki mu prodaja dejansko gre ... (ne, to nisem jaz in ne, ne poznam takega človeka. vsi ki jih ipoznam imajo težave s količinami večjimi od tega kar lahko prodajo direktno kupcem)

Drugače pa je stebla kupoval mislim da Hannahbiz. Ampak mu jih moraš dostavit in seveda mora bit kvaliteta. Ta zadnja zadeva pa dela težave večini pridelovalcev. Ker so pač "pridelovalci", ki so slišali, da bodo s sejanjem rešili sebe, če ne že kar cel svet. Pa ni ravno tako.
Hec je v tem, da ni vsaka konoplja primerna za vse namene. To dejstvo pa "promotorji" konoplje ali ne vejo ali pa zamolčijo. In s tem delajo medvedjo uslugo rastlini in potencialu ki ga ima.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Tale o Romunih me pa zanima. Imaš kakšen konkretne podatek o tem? Mislim vir te novice ,,,
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Tale tvoja dilema o eko; to imaš v mislih eko pridelavo konoplje?

Pridelki (semena) pri obeh načinih so tam tam.
 

B81

22. jul 2007
34.423
8.921
113
Aja sem mislil, da rengeo nima tezav s tem...
Kaj pa vem, prostora je ogromno, bi kak ha poskusili, da vidim sploh kako je v praksi...seveda ce prej najdem strica, ki bo kupil
smile-1.gif