Carinska pošta

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Možno, skratka nekdo nam je povzročil 2 dni norije namesto 3 dni planiranega pripravljanja, potem pa zadevo nazaj postaviti, ker obstoječi stroj kljub praznikom ne bo cel teden stal. Po praznikih pa spet en dan dela po nepotrebnem .
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Nekaj sem iz ZDA nabavil za 100 EUR.

Najbrž mi bodo pajsnili DiDiVi in strošek obdelave
smile-1.gif
je tak?

p.s.
čeprav sem nekaj naročil iz Srbije za 75 pa ni bilo nič za "doplačat", čeprav je bil gori štempl, da je podvrženo carini
priden.gif
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Nekaj sem iz ZDA nabavil za 100 EUR.

Najbrž mi bodo pajsnili DiDiVi in strošek obdelave
smile-1.gif
je tak?

p.s.
čeprav sem nekaj naročil iz Srbije za 75 pa ni bilo nič za "doplačat", čeprav je bil gori štempl, da je podvrženo carini
priden.gif

Zdaj če ni skrivnost... Kaj je pametnega iz srbije za naročiti ? Kakšna spletna trgovina ? Koliko je cca poštnine in koliko dolgo hodi pošta ?

Hvala.lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
Da, DDV + 7€ stroška..

Malo ga spremljam, od 27.12, Phoenix, LA, pol pa na drugo stran in sedaj je v NY
smile-1.gif
da bo odletel čez lužo. V bistvu se je kar po "nepotrebnem" zadrževal v ZDA.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Nekaj sem iz ZDA nabavil za 100 EUR.

Najbrž mi bodo pajsnili DiDiVi in strošek obdelave
smile-1.gif
je tak?

p.s.
čeprav sem nekaj naročil iz Srbije za 75 pa ni bilo nič za "doplačat", čeprav je bil gori štempl, da je podvrženo carini
priden.gif

Zdaj če ni skrivnost... Kaj je pametnega iz srbije za naročiti ? Kakšna spletna trgovina ? Koliko je cca poštnine in koliko dolgo hodi pošta ?

Hvala.lp

Lej, jaz sem naročil nek izdelek, ki ga samo tam delajo oziroma ga delajo tudi v ZDA, vendar od tam tega ni mogoče uvoziti, zaradi prepovedi.

Preko ameriškega ebaya je oglaševal. V par dnevih je bila roba tu, nobene carine in nobenih dodatnih stroškov. Poslano z letalom.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Kaj ti je poslal UNRA pakete?
Ja precej podobno.
Pa saj je bila v slo poleti. Zato mi je še toliko manj jasno zakaj čips in cuker pošilja iz Amerike. Pa cunje ki jih na "btc trznici" dobim.
Ampak dobro, važno da se našla sorodnike v slo, pa da je mene zbrcal k izdelavi družinskega drevesa. . Njena babica je bila sestra moje babice.
 

krentip

Pripravnik
26. dec 2010
440
0
16
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
KSZ

ked.jpg


smile-1.gif
Tukaj se lepo vidi, koliko kitajski "ebay poslovneži" sploh razumejo kaj jim napišeš.

Imaš srečo da tudi naši poštarji in cariniki ne razumejo.
cheer.gif
 

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
185
2
18
Eno vprašanje glede DHL.
Danes sem dobil sms, da bo moj paket carinjen. Želijo, da jim pošljem moje podatke ter, da bo strošek carinjenja zaračunan po ceniku http://www.dhl.si/sl/express/carinska_podpora/customs_services.html
Kaj od tega bom moral vse dodatno plačat DHLu. Za DDV in carino mi je jasno, zanima me kaj se plača dodatno ker je toliko postavk v ceniku. Piše tudi, da lahko pooblastim drugega zastopnika. Kdo naj bi bil lahko drugi zastopnik?
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

pooblastis lahko svojo punco oz fanta, recimo.... lahko pa tudi janso ali cerarja....odvisno od usmerjenosti.... v obeh primerih....
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Plačaš še stroške za bančno garancijo cca 18€. Če želiš odstopiti drugemu, da ti on carini (recimo pošti slovenije), je strošek 48€, tako da se ti verjetno ne splača.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.468
2.316
113
Kaj se jim je čist strgalo zadnji čas ali kaj?

Meni so tudi ocarinili....
jezen.gif


******** *********** ********* Samocenzura zaradi sovražnega govora.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

tu se pojavlja vprasanje: ali je kdo (uspesno) dobil denar od ebaya, paypala,... v primeru reklamiranja teh stroskov? (seveda, da je ob narocilu chinamanu napisal kaj naj bo na cn22/23)
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Carinjenje: 12,- (vkolikor ni kaj pošebnega - sicer 34,16)
Bančna garancija: 18,30

In če se boš dolgo obiral še skladiščenje.

Pravni pouk: naročajte preko pošte - in potem tu nabijajte kaki oderuhi so na pošti. Vas pride precej ceneje - dela z razlaganjem imamo pa enako.
evil.gif