Ena pasja tema

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Tisto, kar je v papmerski, naj bi bilo "vodotesno". Torej tud vsebina ne razpade in se spoji z zemljo kr tako. Sicer nisem pa nikoli gledal, kaj je z vsebino npr. čez en mesec.
V glavnem, sem samo mnenja, da pasji dreki ne morejo okol ležati, da se poborajo, tisti pa ki pobirajo, naj pa dajo to v za to namenjene škatle, kante, vleče.... bla bla.
In ker to nekoga stane (občina , država) naj uporabniki naj seveda lastniki to tudi plačajo. Ali v obliki davka, takse, povečanja cene pri cepljenju... ne vem več kaj....
Ja... vsi lastniki ste v luft skočili. Normalno. Ampak vse se v naši državi plačuje. Pa ne sam v naši. Sem pa tudi mnenja, da bi bili nekateri oproščeni tega. Npr. službeni, reševalni psi, psi za pomoč slepim..... kaj še? Mogoče še kdo, ki psa potrebuje zaradi.... ne vem.... oddaljenosti kmetij od naselja, za ovce, ne vem kaj še.
PS. Zdej pa skočite v luft tisti, ki ste v blokih, mestih.... itd .
evil.gif
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
499
172
43
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Tisto, kar je v papmerski, naj bi bilo "vodotesno". Torej tud vsebina ne razpade in se spoji z zemljo kr tako. Sicer nisem pa nikoli gledal, kaj je z vsebino npr. čez en mesec.
V glavnem, sem samo mnenja, da pasji dreki ne morejo okol ležati, da se poborajo, tisti pa ki pobirajo, naj pa dajo to v za to namenjene škatle, kante, vleče.... bla bla.
In ker to nekoga stane (občina , država) naj uporabniki naj seveda lastniki to tudi plačajo. Ali v obliki davka, takse, povečanja cene pri cepljenju... ne vem več kaj....
Ja... vsi lastniki ste v luft skočili. Normalno. Ampak vse se v naši državi plačuje. Pa ne sam v naši. Sem pa tudi mnenja, da bi bili nekateri oproščeni tega. Npr. službeni, reševalni psi, psi za pomoč slepim..... kaj še? Mogoče še kdo, ki psa potrebuje zaradi.... ne vem.... oddaljenosti kmetij od naselja, za ovce, ne vem kaj še.
PS. Zdej pa skočite v luft tisti, ki ste v blokih, mestih.... itd .
evil.gif

Moje mnenje kot bivši/bodoči lastnik psa: Sem za, da se na hišne ljubljenčke plača določeno dajatev. Ker ljubljenček je (če nima drugega namena) neke vrste luksuz, ki bi ga lahko obdavčili. Tukaj ti dam prav...
Zdaj pa če se mi zdi primerno, da se drek meče v mešane smeti oz. "navadne" koše? DA, ker namenskih zbiralnikov, vreč....v veliki večini ni. In ko govoriš o komunali, pa če je v redu da se dreki mešajo med ostale smeti - DA je vredu, ker očitno komunale to ne moti in so sami izdali navodila kakšen odpadek tja spada (sem že nalimal link za našo). Se pravi moti tebe ne komunale. Od vseh mešanih komunalnih odpadkov ki jih zakopljejo v zemljo se mi zdi še najmanj problematičen pasji drek.
Pa še glede smrdenja...drek iz navadne kante seveda smrdi bolj kot če bi zraven stala kanta za dreke kajne?
aplauz.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
mal si po svoje si obračal moje besede. No.. pa vsaj besed nisi obračal, kot marsikateri tukaj.
Da bi lastniki plačevali za psa kot luksuz..... ne... nisem tako mislil. Sem napisal že večkrat. Ko se po mestih vsi lastniki spravijo s psi na "sprehode", ostane nekaj za njimi. In če nočemo, da tisto ostane, naj se nastavijo namenske kante. Naj lastniki odlagajo vanjo. Seveda, če že se zaradi njih to nastavi, naj tudi plačajo. ........ o neki vsoti se ne pogovarjamo.
kar se tiče komunale. in zakopavanja. Sej si se menda hecal???
PS. Smrdenje.... ja... lahko iz črne tud bolj smrdi, kot iz bele?? Da ima pa pokrov gor, pa nisi pomislil a ne?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.131
113
Lastniku psa so na licu mesta napisali kazen v višini 100 kun (13 evrov) zaradi vznemirjanja javnega reda in miru, ker je imel na javnem mestu psa brez nadzora. Kot še piše omenjeni portal, so očividci povedali, da ni bilo prvič, da je pes vznemirjal kopalce te plaže, čeprav policija te informacije ni mogla potrditi. "Lastnik je dobil kazen 100 kun, otroka pa so na kirurgiji šivali tri ure. Je to pošteno?" se je pri tem vprašal eden izmed očividcev.

Več na: https://www.zurnal24.si/svet/10-letnico-na-plazi-ugriznil-rotvajler-313267 - www.zurnal24.si

:bonk::bonk::bonk:

In spet je nekdo nastradal zaradi nesposobnega lastnika in ponovno ta nesposobni lastnik ne bo šolan zaradi zgrešene zakonodaje. Dvomim, da bo veterinarska stroka še kaj dodatno ukrepala. Za pse nad 10kg (sploh za kakšne bolj "agresivne" pasme) bi moral bodoči lastnik opraviti psihološki pa še kak drug test.
 

muho

Majstr
6. feb 2019
858
335
63
58380160_2284995674891030_5154514797391249408_n.jpg


A pri pljuvanju čez cerkvene si se že upehal? Drži se raje tistega.
Punce tele reveže rešujejo in sterilizirajo na lastne stroške oz. s prostovoljnimi donacijami. Kakšen človk moraš bit, če te to moti....
Zato mu pa mačke na predpražnik serjejo, -ker je žleht človk.
(res je to, samo žlehtnobam serjejo po dvoriščih in vrtovih) :aplauz:
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
In zakaj bi kdo "reševal" te cucke in jih uvažal sem? Bo že naravna selekcija poskrbela za njih.

Naj raje poskrbijo za pse kateri se potikajo po naših mestih in vaseh. Potem pa vidim objave društva proti mučenju živali
kako ugrabljajo (uboge) mačke, ki so dobro rejene vendar na lovu sredi travnika. Sirota se je izgubila... WTF!?
 
  • Všeč mi je
Reactions: veselilisjak