Elektro Pionir...

Emaster

Guru
Izključen uporabnik
1. sep 2007
1.070
528
113
...v senci...
...je bila včasih škatla (Mehanotehnika) z ogromno poizkusi iz elektrotehnike. Se še to kje dobi za kupit (ali kaj podobnega).

Hvala.

cool-1.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.410
5.388
113
Mehano ima veliko tega .

MEHANO GENIUS E184


Citat:
Izredno kompleten in bogat set eksperimentov:
Vključuje 273 eksperimentov in teoretičnih opisov s področja elektronike, magnetizma, elektrike, elektromagnetizma ter njihovih zakonitosti. Vsebuje 80 sestavnih delov za izvedbo poskusov. Enostavna uporaba in visoka poučna vrednost.

Izdelajte:
Elektroskop, ladijski kompas, galvanoskop, elektronski ključ, električni grelec, potenciometer, elektromagnet, Morseov telegraf, električni zvonec, Wagnerjevo kladivce, električno žarnico, alarm, nihalo, sistem za merjene upora, zvočnik, električnega stražarja, light show, alarmno sireno, sistem za preverjanje vlažnosti, utripajočo luč, spominsko vezje, sistem za zaznavanje sprememb temperature in še in še....
Priložena orodja za sestavljanje. Priložena kvalitetna barvna navodila ter natančni slikovni prikaz eksperimentov.
Uporaba z baterijo 9V IEC 6LR61.
 
2. sep 2007
1.496
766
113
Dolenjska
@OP

Škoda, ker nisi postal kakšen mesec nazaj. Imel sem tisto škatlo. Pa sem jo vrgel stran, ko sem imel generalno čiščenje sobe.
frown-1.gif
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
992
147
43
pred cca 5 leti sem jo kupil na Nizozemskem - original Mehano-vo
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.316
950
113
In kolko košta tole? Je trgovina samo v Izoli, ali se da tudi preko neta naročiti?
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Zdravo!

Če se prav spomnim, Mehano ne dela več ni v Izoli, samo še Made in China.

je bilo pri preverjeno, kak mesec nazaj.

Lp,
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Elektro pionir je bil super, enako Dobro jutro, elektronika. Nato smo konec OŠ nadaljevali z Kosmos elektronik.

http://www.kosmos-shop.de/Elektronik

Ja, Elektro pionir je bil OK, ce smo odmislili slabo odmerjene elemente - tisti model elektromotorja se sploh ni vrtel, ce nisi malo ukrivil statorjev.
smirk-1.gif
Lahko da sem imel samo slabo skalibrirano serijo.
Jaz sem namesto Dobro jutro elektronike imel tole - samo A in B skatlo (Erstkontakt & Basis Lab).
cheer.gif
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Motorček se je lepo vrtel, se še spomnim, pozabil pa sem ali smo mu kaj morali pomagati.

Te zadevščine se pa tudi spomnim, videl takrat v tujih katalogih.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.316
950
113
Torej, se te komplete še da kje kupiti??? Na območju SLO zaradi navodil? Lahko tudi preko neta...
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
992
147
43
ima mogoče kdo slovenska navodila v pdf obliki zanj? imam samo angleška printana.
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
992
147
43
Da mal dvignem staro temo....

Ve kdo kje bi lahko kupil Mehano genius 270 (to je stari Elektro Pionir). Če ga kdo ima, me zanima, ali so še v setu elektrode iz različnih kovin (baker, cink, svinec, alu). Mojo 7-letnico zanima kako se nardi baterija, pa bi kar s tem kompletom začel.