Vstala Koroška

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.867
5.466
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Sam pa rahlo dvomim da se je kolona z spremstvom pomikala tako počasi da bi jo moral nekdo prehitevat...

Si se vozil po koroških cestah kaj v zadnjih letih?
grin1.gif

Kar dostx ja... Vem na kaj namiguješ
smile-1.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Ledenko pravi:
Mogoče se je pa hotu it spremstvo - sej barva je ista, model avta tud skoraj
smile-1.gif
torej misliš da je hotel samo razgovor za voznika premstva pa jim je kazal da vozit že zna dobro. potem mogoče celo dobi službo?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.269
113
Glede na kompletno situacijo ni prav nikakršne potrebe po takem avtu (in bi marsikateri drug povsem zadovoljivo opravil svoje poslanstvo), enako kot ni prav nikakršne potrebe, da ti s praktično vsakim svojim postom razkazuješ svojo omejenost in primitivnost.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.269
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Ehm - in kaj naj bi po tvoje "vozil" PV?

Nekaj primernega finančnemu stanju države in (ne)pomembnosti dejanske osebe. In glede na to kakšen PV je ta Cerar bi bila katra zanj še predobra.

Seveda pa je nekaterim logično, da se mora PV voziti naokoli najmanj v BMW sedmici (kak Maibach bi bil v bistvu še boljši, konec koncev gre le za PVja države) kar je enako, kot je nekaterim logično, da jim kot vodilnemu v kakšni firmi oz. lastniku pripada Porsche Panamera v kombinaciji s kakšno jahto pa četudi zaradi tega njegovi zaposleni pomrejo od lakote, ko jih nateguje z izplačili plač.

Glede na vse storjeno v dobrobit naše države si Cerar tudi skiroja ne zasluži. Moje mnenje pač.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Ehm - in kaj naj bi po tvoje "vozil" PV?

Nekaj primernega finančnemu stanju države in (ne)pomembnosti dejanske osebe. In glede na to kakšen PV je ta Cerar bi bila katra zanj še predobra.

Seveda pa je nekaterim logično, da se mora PV voziti naokoli najmanj v BMW sedmici (kak Maibach bi bil v bistvu še boljši, konec koncev gre le za PVja države) kar je enako, kot je nekaterim logično, da jim kot vodilnemu v kakšni firmi oz. lastniku pripada Porsche Panamera v kombinaciji s kakšno jahto pa četudi zaradi tega njegovi zaposleni pomrejo od lakote, ko jih nateguje z izplačili plač.

Glede na vse storjeno v dobrobit naše države si Cerar tudi skiroja ne zasluži. Moje mnenje pač.

Aha - kaj si pa zasluži bodoči PV?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.269
113
Enako kot prej - vozilo s katerim bo lahko opravljal svoje dolžnosti in bo primeren finančnemu stanju države, ki jo vodi v imenu ljudstva.
Kakšno oz. katero pa je potem to vozilo, če gre za državo, ki si na vsake toliko vzame par mrd posojila in ki niti približno ne dela v smeri, da se posojil v prihodnje nebi potrebovalo ali pa da bi bila ta posojila vsaj manjša, pa si lahko odgovoriš sam. Cerar bi npr. povsem enako obratoval, če bi se prevažal v aktualni sedmici (ki ni L verzija, kot me je prijazno opomnil Apollo) ali pa v bmw petici, morda celo v superbu. Ampak za kakšne je škoda žalitev, bmw/audi/MB pa higienski minimum.

Kandaski PV (če se ne motim) pride služit narodu tudi s kolesom. Kriza a ne?
grin1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Se pravi, če bi dobili super-duper sposobnega bodočega "voditelja", ki bi zagotovo potegnil to deželico iz gnoja, bi se moral le-ta do takrat vozakati na skiroju in na dan pojesti max. pol kile suhega kruha in spiti liter vode?
Veliko sreče pri iskanju.

Pa da ne pomote - Cerar je "lolek" - ampak hebi ga - izvolili smo ga.

Se pa po moje veliko bolj splača trositi energijo za ustvarjanje lastne zaloge za penzjon, kot pa pljuvati čez aktualno vlado. Nekaj energije se splača (mrbit?!?) vložiti tudi v izbor sledeče vladajoče garniture. Ali pa postopek izselitve.
Vse ostalo je nepotrebno jamranje in populizem.

O&O
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.667
6.226
113
Mislim da se ne rabimo it populizma. V sloveniji smo sprejeli zakone in podzakonske akte. Eden od podzakonskih aktov govori o varvoanih osebah. V skladu s tem je predsednik vlade RS varovana oseba po II. stopnji kar pomeni, da je varovan 24 ur na dan. Da se osebo lahko varuje tudi med voznjo je potrebno za to uporabljati primerna vozila. Prejsnje vozilo je enostavno izdihnilo in je imelo cez pol mio kilometrov.

To da ni L, sem jaz izpostavil kot slabost. Ker glede na to, da obstaja L izvedba, bi bilo smiselno dat nekaj vec denarja in kupit avto z vec prostora zadaj. Glede na to da je pa vozilo konkretno oskubljeno oz skoraj nima dodatne opreme (dodatne opreme ki je na voljo rednim kupcem) pa mu ga tudi tezko ocitamo. Osebno mi tip ni vsec oz ga nisem volil ampak tako sedmico bi tudi jansa dobil ce bi sedaj bil na oblasti. Oz kdorkoli bi bil.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Moral bi se vozit v slovenskem avtu, oz. tistem, v katerem je največ slovenskega dela.
In bi tudi tako podpiral in reklamiral slovensko avtomobilsko industrijo.
Ameriški predsednik se tudi vozi v ameriškem avtu, francoz v francoskem.....nemški v nemškem avtu....
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.269
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Se pravi, če bi dobili super-duper sposobnega bodočega "voditelja", ki bi zagotovo potegnil to deželico iz gnoja, bi se moral le-ta do takrat vozakati na skiroju in na dan pojesti max. pol kile suhega kruha in spiti liter vode?
Veliko sreče pri iskanju.

A sem to napisal? Nisem a ne?

Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Pa da ne pomote - Cerar je "lolek" - ampak hebi ga - izvolili smo ga.
Jaz ga nisem volil, je pa res, da "smo" ga izvolili. A moramo posledično "pojesti vsak drek", ki nam ga servira? Tole zadnje je bolj splošno no, ni vezano na dotično debato.

Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Se pa po moje veliko bolj splača trositi energijo za ustvarjanje lastne zaloge za penzjon, kot pa pljuvati čez aktualno vlado. Nekaj energije se splača (mrbit?!?) vložiti tudi v izbor sledeče vladajoče garniture. Ali pa postopek izselitve.
Vse ostalo je nepotrebno jamranje in populizem.

S prvim in drugim stavkom se popolnoma strinjam kar se smiselnosti tiče, z izselitvijo se ne strinjam ampak ok, to je pač moj pogled.
Kar se pa jamranja tiče - če to pripelje na tak ali drugačen način do kakšnih rezultatov, mi je zadeva sprejemljiva. Vsako nezadovoljstvo in morebitna posledična sprememba se začne z jamranjem. Kar si ti zdaj napisal se lahko bere tudi kot "sprejmi situacijo in si sestavi penzijo, ki ti je država tako ali tako ne bo dala ter zraven sprejmi še vse ostale gluposti ali pa se izseli" in to mi pa pač ni nesprejemljivo. Vsakomur svoje očitno.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.269
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Mislim da se ne rabimo it populizma. V sloveniji smo sprejeli zakone in podzakonske akte. Eden od podzakonskih aktov govori o varvoanih osebah. V skladu s tem je predsednik vlade RS varovana oseba po II. stopnji kar pomeni, da je varovan 24 ur na dan. Da se osebo lahko varuje tudi med voznjo je potrebno za to uporabljati primerna vozila. Prejsnje vozilo je enostavno izdihnilo in je imelo cez pol mio kilometrov.

To da ni L, sem jaz izpostavil kot slabost. Ker glede na to, da obstaja L izvedba, bi bilo smiselno dat nekaj vec denarja in kupit avto z vec prostora zadaj. Glede na to da je pa vozilo konkretno oskubljeno oz skoraj nima dodatne opreme (dodatne opreme ki je na voljo rednim kupcem) pa mu ga tudi tezko ocitamo. Osebno mi tip ni vsec oz ga nisem volil ampak tako sedmico bi tudi jansa dobil ce bi sedaj bil na oblasti. Oz kdorkoli bi bil.

Se ne mislim iti populizma ampak sem izpostavil nekaj, kar me moti glede na kompletno situacijo in dopuščam možnost, da me moti neupravičeno, zato pa so debate, da se zadeve kam premaknejo. V kolikor gre za normalno debato seveda in ne zgolj za žaljenje brez potrebe ala inkvizitor style. To, da BMW ni L, je tudi meni dejansko slabost, saj je posledično manj poudarka na osebi, ki se jo prevaža zadaj in je zato ta avto toliko manj poseben oz. lažje nadomestljiv. Kaj pa določajo ti akti kar se tiče prevoza varovanih oseb, če slučajno veš? Oz. za kaj točno bi bila prevažana oseba prikrajšana v kolikor bi bilo to vozilo recimo petica in ne sedmica ali pa, bohnedej, superb? Prva razlika je verjetno v teži, kar tudi potegne par stvari za sabo?

In ja, nima veze ali gre za Cerarja, Janšo ali pa Kresalko, ki ga z audijem leti 260 po AC - gre za to, da kot država ne funkcioniramo niti približno optimalno in da nam manjka denarja, varčevati se pa lahko začne tudi pri manjših stvareh in ne zgolj pri miljardnih poslih oz. miljardnih nategih, da se izrazim bolj naši državi primerno.

V kolikor je pa taka sedmica dejansko najbolj racionalno vozilo za prevoz SLO PVja, se pa posipam s pepelom.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.667
6.226
113
Kot vem je bila ta sedmica kupljena z javnim razpisom. Not navedejo kak avto zelijo in zagotovo so navedli tako medosno razdaljo, da v postev pridejo le najvecje limuzine. Ce pa bi slo za blindirano vozilo pa bi bile njegove specifikacije zascitene s stopnjo tajnosti zaradi cesar, ti tega (sploh pa na javnem forumu) verjetno nihce ne bi sel razkrivat. So pa zahteve glede hitrosti, pospeskov, omejevanja dolocenih varnostnih sistemov itd...

Sami akti predpisujejo to kaj je predvideno za posamezne stopnje varovanja ter na kak nacin se to izvaja. Cist tko logisticno/operativne zadeve.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.667
6.226
113
Tako ja. Samo ce bi avto kupovala policija (kupila ga je vlada) bi ga verjetno kupili na ne javnem razpisu. Pa audi bi tudi lahko prisel zraven ce bi se dobavitelj s proizvajalcem dogovoril za posebne pogoje. Ker kot vem je ze sam bmw dal nizjo ceno dealerju