Uši v hruski

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
pač en insekticid, natur pepel potrosiš, bio eko pustiš pri miru, hanzi styl itak bo v petek pozeba
smile-1.gif



Kopriva: Kopriva je znana po svojem delovanju zoper škodljive listne uši, zelo pomembno pa je, da čaj, brozgo ali prevretek pravilno pripravimo. Za čaj in brozgo potrebujemo 150 g suhih ali en kilogram svežih kopriv, ki jih prelijemo z 10 litri kropa ali namočimo v 10 litrov vode za 24 ur, malo povremo, ohladimo in uporabimo.

Rabarbara: Peclje rabarbare rabimo za kuhanje kompota in pripravo peciva, z namočenimi listi pa bomo zatirali listne uši in druge škodljivce. Kilogram listov brez pecljev namočimo v pet litrov vode in počakamo do konca vrenja, nato pa mešanico še 10 minut kuhamo, ohladimo in uporabimo proti gosenicam, ušem in škodljivim muham na čebuli, poru in korenju.

Pelin: Uporabimo ga pripravljenega v čaju ali brozgi proti pršicam in listnim ušem.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Vsekakor na hruški ne uporabi pripravka neemazal, če ga na tej rastlini še nisi uporabil in si takrat videl, da je ok. Nekatere sorte hrušk so na to občutljive. Pred leti je meni hruška sorte društvenka skoraj povsem izgubila listje zaradi tega eko hudiča. Piše tudi v navodilih, da so nekatere sorte hrušk občutljive.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Včasih je bilo moderno lepiti trakove na vznožje debla da se prepreči mravljam prehod na drevo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Uši bodo vseeno, je pa kak teden zamika. O tem smo že debatirali. Nekateri tudi menijo, da to ne pomaga nič in da zaradi mravelj ni več uši. Jaz bolj verjamem, da mravlje "skrbijo" za uši in poskušajo preganjati njihove naravne sovražnike. Zato jih je ob pomoči mravelj nekaj več. Tako trdi tudi kaka raziskava. Vsekakor pa po mojem samo s trakovi uši ne moremo preprečiti, če so na nekem področju (pre)razširjene.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Škodi ne, je bio. Mi je pa smešno da bi vsak takoj nek strup in hitro špricat.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Pljučnica se tudi zdravi z antibiotiki. Gliste pri otrocih z antihelmintiki. Smešno ne.
Za majhno drevo z nekaj 10 listi so listne uši lahko usodne. Po vseh bio poskusih (in neuspehih) jaz na manjših drevesih izberem takoj pravi insekticid in rešim problem z enim tretiranjem. Velika drevesa pa dokaj uspešno potem vzpostavijo ravnotežje in nekaj odstotkov napadenih listov ne predstavlja grožnje, ki bi uničila drevo.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ja samo zakaj sistemični insekticid? Zakaj ne prvo poskusit s kontaktnem ?

Hočem samo povedati da 15 tretirane lahko kupiš v trgovinim pač doma čim manj.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Živjo,

se kar tukaj pofočkam. Uboga hruška gosti večjo družino neznanega insekta. Pozna kdo, kaj je gor?



In s čim se zoperstaviti?
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.069
301
83
Ni junaka?

Tole je kapar. Rešitev je sistemični insekticid. Da ne bi slučjano uporabil kontaktnega. Ali ročno puljenje vsakega posebej. Tile faloti vsaj bežijo ne
evil.gif
Ali pa rezanje napadeih vejic.
Precej bi naredil, če bi spomladi šprical z mineralnim oljem. Ampak ni kaj, tudi zdaj se da pomagat...
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Hvala za pomoč,

sem pošprical z nečim od Unichema - proti ušem, ščitkarjem in podobnemu.
Zgleda, da jim ni pasalo - ni jih več videti.

Načeloma ne bi rad šprical, ampak ta hruškica je stara dve leti in jo je, izgleda, kar orenk prizadelo.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Jaz tudi, če se le da, ne uporabljam kemikalij. Če pa ni druge rešitve, se pa kemikalij seveda poslužim, boljše 1x ali 2x pošpricat kot pa izgubit drevo.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
Za ušivo špinačo sem pripravil zdaj nek eliksir iz kopriv (koprive za max 24 ur namakati v vodi) in bom pošprical, ko bo kakšen suh dan.
Nimam preveč dobrega občutka - tudi koprive, ki sem jih nabiral, so bile ušive
smile-1.gif
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
200
63
Slovenija
lahko še malo uporabim temo za češnjo, kaj proti ušem, vse 3 so ušive. Trenutno sem stebla ovil z lepilnim trakom spodaj, prav neverjetno, koliko ubogih žuželk se gor prime
smile-1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Če so gor češnje, ki bi jih jedel, potem bolje nič. Trak sedaj ne pomaga nič. Škodi pa tudi ne.
Če češenj gor ni in je drevo majhno, pa se najde kup reči. Brez izkaznice boš dobil vsaj neem azal. Nekaj verjetno pomaga.