TomTom Go (Android)

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.749
114
63
Zanimivo je tudi to, da na strani kjer javljaš popravke tudi ne najde teh naslovov, pa naj bi bila najažurneša
confused-1.gif
 

neo5468

Pripravnik
17. maj 2016
73
0
6
Ugotovu sm tut, da če v search napišeš Iška vas, ti pač najde samo Iško vas in pa hišno številko 1. Torej tudi če napišeš hišno številko 2, ti ne bo našlo nič (jo prečrta). Ampak če pa iz Addresses greš na POI, torej swipneš enkrat desno, ti bo pa najdlo osnovno šolo Ig Podružnica Iška vas in ti zravn napiše da je številka 2. Torej zakaj ne najde številke 2 pod Addresses, če pa pod POI najde. To smrdi po kašnem bugu. Ne more številke 2 prečrtat, če jo pa pod POI najde.
 

neo5468

Pripravnik
17. maj 2016
73
0
6
Zakaj pa v iGO nextgen najde številko 2 in 28, če imam notri tomtom topografijo in tomtom POI?
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Potem je v .poi datoteki, ki jo uporabljaš v iGO, vpisana številka
smile-1.gif


Daj še .poi in .fsp datoteki ven in pusti samo .fbl ter poskusi potem najti številko in javi.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Pol sta načeloma 2 možnosti, zakaj je temu tako:
1. TomTom GO uporablja starejše zemljevide od 2015.06
2. TomTom GO ima težave z iskanjem naslovov

Jaz sicer bolj verjamem, da je razlog v 1. točki in da niso naslov tako podrobno vneseni v sam zemljevid (zato je recimo samo številka 1), sicer pa ne izključujem tudi točko 2.

Piši na TomTom in jih vprašaj, zakaj je temu tako in ti bodo odgovorili. Pa napiši jim še, da v iGO navigaciji ti pa najde ta naslov 28.

Meni nekatere moje naslove najde. Je pa zanimivo, da zemljevid ni tako podroben, kot je od HERE
rolleyes-1.gif
po eni strani je logično, saj je HERE dobil Slovenijo podrobno spisano s strani Monolita (osnovno karto). TomTom pa nima te osnovne karte in zato je manj naslovov pri iskanju (manj hišnih številk v določenih ulicah itd...).
 

neo5468

Pripravnik
17. maj 2016
73
0
6
TomTom mogoče nima osnovne karte od Monolita, toda kot je že nekaj postov višje omenjeno, na njihovi online strani ti ta naslov lepo najde, tako da to nima veze. Slika: http://prntscr.com/b62c4x

Tako da bo kot si rekel. Ali je nekaj narobe z aplikacijo, ali ima pa aplikacija starejše zemljevide. Kdaj posodabljajo mape v aplikaciji pa nimam pojma. Ravnokar je izšla celotna tomtomova evropska karta 2015 .12 sam bog ve kdaj bo to dobil tomtom GO. Mi je čudno zakaj ne posodabljajo to vzporedno z spletno stranjo?
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@sylver

Kakšno osnovno karto iz strani monolita?
Če misliš na basemap, tam imaš vrisano samo glavno cesto in nič drugega, pa še to staro kot zemlja, ker se osnovna karta že par let ni spremenila.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
HERE je pred nekje 2 leti dobil s strani Monolita "osnovo" Slovenije (torej vse hišne številke, ki so bile takrat v katastru; 2D in 3D stavbe...). To mi je tudi potrdil Siniša na srečanju takrat v totem Mariboru
smile-1.gif


TomTom pa ni dobil te osnove, zato pa nima tako podrobnih naslovov vnesenih (recimo nekaj mojih naslovov ne najde).
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.749
114
63
Fora je v tem, da naslove na online zemljevidu najde, niso pa implementirani v karto na napravi. Pa se ne gre za "frišno" popravljene, ampak že cca dve leti je na netu vse OK
sprasujem se.gif
 

neo5468

Pripravnik
17. maj 2016
73
0
6
Lepo spisano. V rondojih ti z glasom pove kateri izvoz (take second exit, take third exit), če pa pogledaš na zaslon pa vidš v keri smeri je puščica (ne pogrešam številke zravn). Tist bar na desni strani je meni všeč, ker je lep overview koliko si oddaljen od cilja. Sem bil pa presenečen nad 5/10 pri HERE, ko sem videl tabelo. Nisem vedel da je tako hejtan :D
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Hvala.
Ja, to je zanimivo. Sam nikdar ne poslušam navigacije, samo gledam. Nekako ne moreš poslušat radia ali sopotnika. Navadil sem se, da le pogledam na tisti del, kjer je navedena naslednja akcija (ali dve), potem pa je za nekaj časa mir. Pa tudi sicer spremljam okolico (in znake). Zato mi številka v krožišču vseeno pride prav.
Kar zadeva "route bar" - načeloma vidim smisel v tistem prikazovanju, vendar bolj na dolgih vožnjah. Tam pa mi je všeč, če se zemljevid konkretno odmakne (sploh IGO ima to dobro narejeno). Moti me, ker vzame kar nekaj dragocenega prostora.
Meni Here nikakor ne sede. Že z zemljevidi imam zelo slabe izkušnje, prav tako tudi z vodenjem in še druge drobnarije. Ampak, da ne bom kritičen - zadeva je brezplačna, prav tako se mi zdi, da najbolj zagnano delajo in vključujejo uporabnike. Pa tudi nekaj mesecev je že minilo od zadnje uporabe.