Novo pri A1

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.473
859
113
Končno se je oz. se bo en od operaterjev opogumil s to opcijo.
Glede na to, da o optiki lahko nekaj let lahko še sanjam, LTE signal je pa odličen, bo tole super za to prehodno obdobje.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Mene je tudi ta novica pritegnila.
Glede cene pa bi po napisanem pričakoval, da bo ista kot je pač cena paketa. Tam piše, da bodo ponudili tistim, ki jim trenutna linija ne omogoča dosegati naročene hitrosti.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Namenjeno za reševanje primerov kjer linija ne zmore kot obljubljeno oz. kot sami navajate. Gre za sinergijo obstoječih tehnologij, nič revolucionarnega.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pri TVjih nic ne pomaga menda... ker je LTE del na,enjen samo internetu.... TV gre se vedno po bakru zaradi QoS... in ce imas presvoh DSL linijo za tri TVje... to ne bo resitev za tvoj problem...
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Nvem, bomo videli, linija naj bi zadoščala za net+tri tv-je, garantirat pa nemore nihče. V primeru da bi tv-ji delali ok, net pa na meji bi hibridni modem rešil situacijo pomoje...
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.814
631
113
Verjetno je mišljeno, da trije tvji vzamejo večino mogočega prenosa. S to zadevo pa se potemtakem pri treh delujočih tvjih poveča prenos podatkov za ostale stvari.
Sam imam recimo max sinhronizacijo 12Mb in mi polovico vzameta že 2xSD, če je še kak HD potem še toliko več.
Edino zanima me kako de potem obnaša pri igranju kakih iger. Kako je kaj z latencami.
Je pa tako, da revolucionarno verjetno ni a vseeno to nobeden do sedaj še ne omogoča pri nas. Vprašanje je, tako kot vedno, kako se bo to obneslo, ko se bo na isto postajo obesilo x ljudi (bodo omejitve?). Razmah pa verjetno z naslednjo generacijo Lte?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Receno je, da naj bi prevrjali in dali samo tistim, pri katerih je dovolj kapacitete... torej ne more tega dobiti kar vsakdo...

Glede tega, ce je za TV dovolj pasovne sirine za tri TV in jo zmanjka za uporabo interneta... pa je seveda to OK resitev... seveda pa je odvisno od cene in pogojev... ki pa bodo znane sele v zacetku 2018...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
TV bo šla na baker. Če bi jo spustili na LTE, bo omrežje hitro pokleknilo.
Oz. slednje špila če imaš res malo število uporabnikov, ki so fino enakomerno porazdeljeni po vseh baznih postajah po Sloveniji. Kar pa seveda vemo, da ni tako. Ker želijo celotne vasi v vukojebinah skočit na LTE, če jim ponudiš tak paket.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
ja bo treba dvb t plus Lte zalaufat. ne pa da krademo pasovno sirino z televizijo na lte.
 

damjanko

Pripravnik
6. okt 2008
232
17
18
Citat:
Uporabnik slo91 pravi:
Morda kdo ve če se pričakuje, da bo iphone 7 čez nekaj mesecev kaj cenejši?

Enkrat bo cenej,.. dokler bo povpraševanje tako kot je bo cena kar ista,..
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Meni so ga še pri Amisu vklopili na zahtevo (poslal email na helpdesk).

Novim uporabnikom ga pomoje že privzeto vklopijo.
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Meni so ga še pri Amisu vklopili na zahtevo (poslal email na helpdesk).

Novim uporabnikom ga pomoje že privzeto vklopijo.

Se opravičujem za morebiti laično vprašanje ampak - zakaj bi to potreboval?
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Če si ITjevec ali IT hobyist ga rabiš, drugače še ne. Pač katerakoli server zadeva rabi že danes ipv6, če si zgolj v vlogi clienta še ne rabiš.