Novo pri A1

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Res ne razumem zakaj nosite telefone na servis preko operaterjev?
OK, če nimaš možnosti osebne oddaje, ga pa pač pošlješ na servis.
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
897
6
18
To tudi mene zanima...

Verjetno jih prepriča brezplačna poštnina
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Ma ne da se mi na pošto, saj če bi imel pot v LJ bi osebno dostavil..

Ampak se mi ne mudi danes več, tak da hvala za pomoč
wink-1.gif
 

cnpod

Pripravnik
20. okt 2013
536
6
18
Ima kdo kakšno idejo za tale "problem": Imam neko Simobilovo predplačniško SIM, na kateri se je skozi leta nabralo kar precej dobroimetja, ker se je številka uporabljala večinoma zgolj za dohodne klice, polnilo pa se je, da je ostala aktivna. Obstaja kakšen način, da se to dobroimetje počrpa s te številke na kakšen drug način kot, da se porabi za mobilne storitve? Moneta ali kaj podobnega??
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Citat:
Uporabnik cnpod pravi:
Ima kdo kakšno idejo za tale "problem": Imam neko Simobilovo predplačniško SIM, na kateri se je skozi leta nabralo kar precej dobroimetja, ker se je številka uporabljala večinoma zgolj za dohodne klice, polnilo pa se je, da je ostala aktivna. Obstaja kakšen način, da se to dobroimetje počrpa s te številke na kakšen drug način kot, da se porabi za mobilne storitve? Moneta ali kaj podobnega??

Če poznate koga s predplačniškim računom, ki porabi več kot 5 € v treh mesecih, lahko prenesete denar (napolnite drug A1 predplačniški račun) s storitvijo POLNI
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Bom kr sem dal, ker se veže na A1 in kakovost signala.
Blizu Sežane je par delov vasi, kjer je signal obupno slab (2G, pa še to prekinja). No A1 je nekako še najboljši, ostala dva še slabša. Tako, da do postavitve bazne (načrtvana menda že od 2012) ima veliko hiš ojačevalce signala.
No, ta je šel rakom žvižgat...Ve kdo kje se da kakšne kvalitetne ugodno dobit?

Pa še nekaj: od jutri bo možno za uporabnike brezplačno gostovanje na tujih omrežjih. Kako bi A1 gledal, če si praktično skozi priklopljen na Vodafone I, ker ima boljši signal, brez robotizacije in prekinjanja...? Koliko bi težili s pogojem domicilnosti ipd? Če kličeš 1000 min/meses bi imeli kar nekaj minusa...
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
545
25
28
hraše
Evo tudi jaz menjam , grem iz A1 na telemach, razlog,; do sedaj imel paket za 23€, za cc podobno sem na telemachu za 12€. Kako prekiniti razmerje brez penalov ( 12 € za prekinitev). Je potreben kak dopis, je že kdo naredil? Nimam nobene vezave, ne telefona na obroke.
 

damjanko

Pripravnik
6. okt 2008
230
17
18
Na bobu imaš paket vip bob za 9€... 5000min/sms in 15GB podatkov...
DK
 
Nazadnje urejeno:

Eden

Pripravnik
27. apr 2014
85
4
8
Citat:
Uporabnik Smajo pravi:
Evo tudi jaz menjam , grem iz A1 na telemach, razlog,; do sedaj imel paket za 23€, za cc podobno sem na telemachu za 12€. Kako prekiniti razmerje brez penalov ( 12 € za prekinitev). Je potreben kak dopis, je že kdo naredil? Nimam nobene vezave, ne telefona na obroke.

Nobenih penalov ne boš plačeval. Pri novem operaterju boš vse uredil. Sam sem tudi šel stran od A1 in plačal samo prenos številke 5 €. Ampak pazi pri prenosu številke. A 1 ti do izteka obračunskega obdobja dodeli začasno številko, ki je veljavno do konca obračunskega obdobja. Če misliš prenašati, prenesi nekaj dni pred koncem. Če boš prenašal recimo po 25 v mesecu, ti bo A1 dal začasno številko in posledično boš še 1 mesec plačal naročnino. Ja, bedno je to.
 

sardo

Zelenc'
2. sep 2008
20
1
3
Citat:
Uporabnik medo10 pravi:
Pa še nekaj: od jutri bo možno za uporabnike brezplačno gostovanje na tujih omrežjih. Kako bi A1 gledal, če si praktično skozi priklopljen na Vodafone I, ker ima boljši signal, brez robotizacije in prekinjanja...? Koliko bi težili s pogojem domicilnosti ipd? Če kličeš 1000 min/meses bi imeli kar nekaj minusa...

Verjetno je podobno kot pri čezmejnih delavcih:

Politika poštene uporabe – čezmejni delavci

Če v eni državi EU prebivate, v drugi pa delate, lahko izberete mobilnega operaterja v obeh državah in gostujete po novem načelu kot doma s kartico SIM iz države, v kateri prebivate, ali države, v kateri delate. Politika poštene uporabe gostovanja kot doma se uporablja: če se najmanj enkrat dnevno registrirate v omrežje domačega operaterja, se bo to štelo za dnevno prisotnost (tudi če isti dan potujete v tujino).

Torej vsak dan, ko se ti telefon registrira v A1, se šteje, da si doma. Nadalje:

V okviru politike poštene uporabe lahko operater spremlja in preverja uporabo gostovanja v 4-mesečnem obdobju. Če je uporabnik v tem obdobju več časa v tujini kot doma IN uporaba gostovanja presega domačo uporabo , ga lahko operater kontaktira in zahteva, da pojasni to stanje.

Formalno gledano, v vsakem 4 mesečnem obdobju mora biti manj kot pol dni, ko se ti telefon cel dan ni niti enkrat priklopil na A1.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.031
115
63
Doma
Objavljeno na A1:

Klici iz številk +881 in +882

Uporabnikom svetujemo, da se ne odzivajo na klice iz številk +881 in +882 in ne kličejo nazaj v primeru neodgovorjenega klica. Gre namreč za poskus zlorabe, saj se v primeru povratnega klica zaračuna klic v satelitsko omrežje.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Jaz ostajam, ker mi ostali dolocenih storitev ne nudijo!

Bom pa videl cez 4 leta, ko ne bom vec upravicen paketa za mlade
wink-1.gif
 

Eden

Pripravnik
27. apr 2014
85
4
8
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
Jaz ostajam, ker mi ostali dolocenih storitev ne nudijo!

Bom pa videl cez 4 leta, ko ne bom vec upravicen paketa za mlade
wink-1.gif

In kaj ti A1 nudi, kar ti drugi operaterji ne morejo?