Novo pri A1

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik mukwai pravi:
V Moj A1 imam opciji enkratni zakup 1gb in 5gb, ali bo tudi to na voljo v EU? In kakšne so cene - če poskusim vklopiti, pravi, da moram najprej porabiti osnovno količino.

Poglej v cenik za tvoj paket... tam oise, koliko je dodatni zakup.. ampak to velja samo do 15.6.
 

mukwai

Pripravnik
2. jun 2011
108
9
18
Imam še stari Gigant paket. Po ceniku naj bi bilo teh 5gb 10,16 eur, ampak zraven piše tudi tole:

Enkratni zakup je na voljo le naročnikom novih opcij ali paketov Mobilni internet 300 MEGA, Mobilni internet 1GIGA, Mobilni internet 3GIGA, Mobilni internet 15GIGA in Mobilni internet 45GIGA.

Ker gre za cenik starih paketov, EU še ne omenjajo. Čičat pa čakat na 15.6.
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Citat:
Uporabnik su35 pravi:
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
Danes sem dobil sms, da so vsi klici in vse, tudi prenos podatkov porablja v EU enako, kot doma, ampak to je najbrž uredba pri vseh operaterjih? So pa dali ven ene dva paketa s po 15GB prenosa po 20eur oz. 18 eur za mlade, kar pa mislim, da ne bo zadržalo odhodov, če se mene vpraa?

Prenos podatkov se bo računal drugače v državah EU...na palec imaš 50% prenosa doma na voljo v EU.
Odredba pa ne onemogoča da bi operater ponudil celoten zakup podatkov doma tudi v EU.

No tako si jaz razlagam vse skupaj.

Povsem točno: tvoja mesečna naročnina brez davka, pomnožena z 2 in deljena s 7,7 = količina prenosa podatkov v EU, potem se ti zaračunavajo pribitki.
No, tako imajo ostali operaterji, medtem, ko se je A1 odločil, da vse kar imaš v paketu, uporabljaš tudi v EU.

Tako je tudi z novim paketom A1 Svobodni EU.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Cawo pravi:
Citat:
Uporabnik su35 pravi:
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
Danes sem dobil sms, da so vsi klici in vse, tudi prenos podatkov porablja v EU enako, kot doma, ampak to je najbrž uredba pri vseh operaterjih? So pa dali ven ene dva paketa s po 15GB prenosa po 20eur oz. 18 eur za mlade, kar pa mislim, da ne bo zadržalo odhodov, če se mene vpraa?

Prenos podatkov se bo računal drugače v državah EU...na palec imaš 50% prenosa doma na voljo v EU.
Odredba pa ne onemogoča da bi operater ponudil celoten zakup podatkov doma tudi v EU.

No tako si jaz razlagam vse skupaj.

Povsem točno: tvoja mesečna naročnina brez davka, pomnožena z 2 in deljena s 7,7 = količina prenosa podatkov v EU, potem se ti zaračunavajo pribitki.
No, tako imajo ostali operaterji, medtem, ko se je A1 odločil, da vse kar imaš v paketu, uporabljaš tudi v EU.

Tako je tudi z novim paketom A1 Svobodni EU.

Samo a niso taka pravila naredili ravno zato, da ne bi kdo recimo v Sloveniji kupil paket za 20€ in s tem dobil recimo v Italiji 10GB data, kjer pa za isto stvar plačaš 40€? Cifre si seveda zmišljujem, ampak če lahko naši ponujajo pakete, ki niso v skladu s tem, kar naj bi bile omejitve, lahko potem tudi Romun ponudi tak paket za 5€ pa bomo vsi uporabljali romunske simke?
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Romun seveda lahko ponudi. Bo pa verjetno bankrotiral.
Zato dotične varovalke, da operaterji smejo zaračunavati zadeve pod določenimi pogoji. Če seveda želijo. Romun morda danes ne želi, ko bo pred bankrotom, pa verjetno bo.
Tudi pribitke bo začel zaračunavati na navadne klice in SMSe, kar je še ena izjema, če ima uporabnik skozi daljše obdobje večino storitev (več kot 50% opravljene posamične storitve) opravljenih v tujini.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Romun seveda lahko ponudi. Bo pa verjetno bankrotiral.
Zato dotične varovalke, da operaterji smejo zaračunavati zadeve pod določenimi pogoji. Če seveda želijo. Romun morda danes ne želi, ko bo pred bankrotom, pa verjetno bo.
Tudi pribitke bo začel zaračunavati na navadne klice in SMSe, kar je še ena izjema, če ima uporabnik skozi daljše obdobje večino storitev (več kot 50% opravljene posamične storitve) opravljenih v tujini.

Pol pa ne razumem zakaj so to varovalko sploh vpeljali, če jo lahko vsak krši? Sam sem razumel, da zaradi zaščite pred prehajanji SIMik iz "poceni" držav v dražje. Ker recimo 20€ za unlimited klice/sms in 15GB EU data bi rekel, da je zelo dobra ponudba v večini razvitejših EU držav. In bodo recimo Italjani kupovali A1 simke in jih kurili v ITA. In ravno to so s tem hoteli preprečiti.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.601
94
48
KSZ. A1 mi je dal neko začasno številko, ker sem spokal kufre, ampak stara SIM se ne poveže več... Kam javit?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Romun seveda lahko ponudi. Bo pa verjetno bankrotiral.
Zato dotične varovalke, da operaterji smejo zaračunavati zadeve pod določenimi pogoji. Če seveda želijo. Romun morda danes ne želi, ko bo pred bankrotom, pa verjetno bo.
Tudi pribitke bo začel zaračunavati na navadne klice in SMSe, kar je še ena izjema, če ima uporabnik skozi daljše obdobje večino storitev (več kot 50% opravljene posamične storitve) opravljenih v tujini.

Pol pa ne razumem zakaj so to varovalko sploh vpeljali, če jo lahko vsak krši? Sam sem razumel, da zaradi zaščite pred prehajanji SIMik iz "poceni" držav v dražje. Ker recimo 20€ za unlimited klice/sms in 15GB EU data bi rekel, da je zelo dobra ponudba v večini razvitejših EU držav. In bodo recimo Italjani kupovali A1 simke in jih kurili v ITA. In ravno to so s tem hoteli preprečiti.

Saj ravno zato je ta varovalka... da Italijani ne bodo kupovali A1 SIM kartic pri nas in ootem vecino casa zadeve uporabljali izven A1 domacega omrezja... V takih primerih te bo operater najprej lepo opozoril, da pojasnis, zakaj si toliko casa v tujini... in ko bos odgovoril, da zato, ker tam zivis... bo rekel... opa... to pa ne gre... in ti zaracunal pribitek...

Se enkrat link, ki je bil ze veckrat objavljen >> https://roamingeu.com/faqs/

* If a user remains over a 4 month period outside of the country where the SIM card was issued, operators can ask the user to clarify the situation within 14 days and start charging following surcharges afterwards:
- Maximum €0.032 per minute of voice call
- Maximum €0.01 per SMS
- Maximum €7.7 per GB of data*
 

medo10

Fizikalc
3. sep 2007
1.693
7
38
Oz. živiš na Krasu/dolini Dragonje, pa ker ti I omogoča boljšo pokritost, boš na avtomatski izbiri teoretično skozi na I/HR operaterju v roamingu...sej mogoče se bodo potem hitreje zmigali še kakšno bazno postavit...
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Romun seveda lahko ponudi. Bo pa verjetno bankrotiral.
Zato dotične varovalke, da operaterji smejo zaračunavati zadeve pod določenimi pogoji. Če seveda želijo. Romun morda danes ne želi, ko bo pred bankrotom, pa verjetno bo.
Tudi pribitke bo začel zaračunavati na navadne klice in SMSe, kar je še ena izjema, če ima uporabnik skozi daljše obdobje večino storitev (več kot 50% opravljene posamične storitve) opravljenih v tujini.

Pol pa ne razumem zakaj so to varovalko sploh vpeljali, če jo lahko vsak krši? Sam sem razumel, da zaradi zaščite pred prehajanji SIMik iz "poceni" držav v dražje. Ker recimo 20€ za unlimited klice/sms in 15GB EU data bi rekel, da je zelo dobra ponudba v večini razvitejših EU držav. In bodo recimo Italjani kupovali A1 simke in jih kurili v ITA. In ravno to so s tem hoteli preprečiti.

Saj ravno zato je ta varovalka... da Italijani ne bodo kupovali A1 SIM kartic pri nas in ootem vecino casa zadeve uporabljali izven A1 domacega omrezja... V takih primerih te bo operater najprej lepo opozoril, da pojasnis, zakaj si toliko casa v tujini... in ko bos odgovoril, da zato, ker tam zivis... bo rekel... opa... to pa ne gre... in ti zaracunal pribitek...

Se enkrat link, ki je bil ze veckrat objavljen >> https://roamingeu.com/faqs/

* If a user remains over a 4 month period outside of the country where the SIM card was issued, operators can ask the user to clarify the situation within 14 days and start charging following surcharges afterwards:
- Maximum €0.032 per minute of voice call
- Maximum €0.01 per SMS
- Maximum €7.7 per GB of data*

Ok, potem mi manjka samo še to, kje je to navedeno recimo za A1 Svobodni EU? Sem na hitro preletel spletno stran in splošne pogoje, pa ne najdem nobenih takih omejitev?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
KSZ

Se človek vpraša, če A1 sploh lahko poveča količine prenosa podatkov. Morda imajo kakšen dogovor s Hoferjem za nabiranje kritične mase, ker mi enostavno ni jasno, da nekdo rabi tako dolgo časa za nekaj, kar je samoumevno v 21. stoletju.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

saj niti ni pomembno. ko bo prevelik usip narocnikov bo za a1 prepozno. bi rekel, da imajo dobro leto casa... potem bodo trenutno vezani masovno peketali drugam.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.601
94
48
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
KSZ

Se človek vpraša, če A1 sploh lahko poveča količine prenosa podatkov. Morda imajo kakšen dogovor s Hoferjem za nabiranje kritične mase, ker mi enostavno ni jasno, da nekdo rabi tako dolgo časa za nekaj, kar je samoumevno v 21. stoletju.

Ja, tu neki smrdi, če mene vprašate...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
ksz...

Je kdo tu, ki dela pri A1 in bi lahko "malo porinil" telefon hitreje skozi servis? Gre pa se za Lumio, verjetno gre na Teleray?