Novo pri A1

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Telemach z Unifonom, samo moraš imeti Telemachov telefonski fiksni priključek.
http://telemach.si/telefonija/unifon

Ni dovolj njihov telefonski prikljucek... zadeva se mora dat tudi vklopit... jaz ze nekaj casa vsake toliko casa probam preko novega portala zadevo aktivirat, pa ne deluje... res pa je, da nisem klical na support... ker storitve ne potrebujem... je ze dovolj, da vsak mesec "tezim", ker z racunom nekaj ne stima...
wink-1.gif

2577101-IMG_1904.PNG
 

Priponke

  • 2577101-IMG_1904.PNG
    2577101-IMG_1904.PNG
    56,1 KB · Ogledi: 487

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Bom kar tukaj vprašal ker vidim da trenutno ta A1 post najbolj laufa... A je zraven Telekoma še kateri operater v Sloveniji ki nudi VoIP v tujini? Npr. zadevo kot ji ima Telekom - Komunikator? Namreč, vsi se tukaj nekaj naganjate okoli eura ali dveh mesečne razlike in delate znanost, kaj se pa zgodi ko greš v "cono 3" in moraš biti nujno dvevno na razpolago za dohodne klice in je minuta dohodnega klica 2-3€? Osebno že večkrat izkusil na lastni koži, tukaj te reši samo VoIP... torej... kakšne rešitve na tem področju ponujajo "konkurenčni" operaterji v Sloveniji? Torej A1, Hofer....? tnx

Pred leti je Simobil imel omenjeno storitev pod imenom Si.Naip, katera je prisla zelo prav in ne vem zakaj so to ukinili?

Sam se tole zelo koristil inme zanima, ce se v prihpdnosti obeta nazaj ja vidik taka storitev?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.870
1.321
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Bom kar tukaj vprašal ker vidim da trenutno ta A1 post najbolj laufa... A je zraven Telekoma še kateri operater v Sloveniji ki nudi VoIP v tujini? Npr. zadevo kot ji ima Telekom - Komunikator? Namreč, vsi se tukaj nekaj naganjate okoli eura ali dveh mesečne razlike in delate znanost, kaj se pa zgodi ko greš v "cono 3" in moraš biti nujno dvevno na razpolago za dohodne klice in je minuta dohodnega klica 2-3€? Osebno že večkrat izkusil na lastni koži, tukaj te reši samo VoIP... torej... kakšne rešitve na tem področju ponujajo "konkurenčni" operaterji v Sloveniji? Torej A1, Hofer....? tnx

Viber? Si nalozis imetje in klices naokoli z lastno cifro, za preverit pa je glede prevzema klicev. Zadeva sicer ni zastonj, so pa cene zelo konkurencne. Odvisno, v katero drzavo bi klical.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
Jaz sedaj uporabljam MobileVOIP (iphone) in je najugodnejsi, za 10€ dobis 120freedays, ce pa presezes pogoje pravicne uporabe pa tudi ni drago in gre potem iz prednalozenih 10€.

Za silo je, vendar je bilo boljse prej ko je obstajal Si.naip, ker ko sem bil v tujini sem samo kupil lokalno sim kartico in potem normalno telefoniral kot bi bil doma..

Res upam, da tole zrihtajo nazaj.

Ne vem zakaj se Telekom ni umaknil Komunikatorja, ce je to za nekatere neuporabno.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Cakaj zdaj eni govorite o opcinaj kako ceneje klicati v 3 coni in ne kako ceneje oz. kako biti zastonj dosegljiv na lastni stevilki? Viber koliko ga uporabljam je uporaben zgolj ce ga ima tudi drugi klicatelj ali...? Kako pa naj neka X stanka ve da si ti na Kitajskem in te bo sla klicat ravno na viber? Skratka neuporabno.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
V Kitajski zahodne storitve delujejo bolj slabo (fb, vse od google, yt, hotmail, yahoo, twitter, viber, skype...).
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Pa dobro, ni zdaj point Kitajska... dal sem pač primer, pa naj bo Tajska kjer sem bil nekrajkrat in storitve delujejo dost bolje kot tukaj... skratka ko sem nazadnje bil na Tajskem sploh nisem rabil svoje sim kartice od Telekoma, je bila v hotelu v predalu. Kupil sem prepaid kartico z 10-15GB prenosa LTE in nastavil VoIP in bil praktično ves čas povsod dosegljiv na svojo stevilko + ogromno klical ven. Skupni strošek? Cca. 10€ je bila prepaid kartica za 15dni + 4/5€ ti zaračuna Telekom da ti vklopi funkcijo Komunikator. Če tega ne bi imel bi me ta dogodivščina stala vsaj 500€ v 14 dneh... Skratka razni Viberji in ostalo je super ampak zgolj med prijatli in familijo, za posel pa je to neuporabno...
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Pa dobro, ni zdaj point Kitajska... dal sem pač primer, pa naj bo Tajska kjer sem bil nekrajkrat in storitve delujejo dost bolje kot tukaj... skratka ko sem nazadnje bil na Tajskem sploh nisem rabil svoje sim kartice od Telekoma, je bila v hotelu v predalu. Kupil sem prepaid kartico z 10-15GB prenosa LTE in nastavil VoIP in bil praktično ves čas povsod dosegljiv na svojo stevilko + ogromno klical ven. Skupni strošek? Cca. 10€ je bila prepaid kartica za 15dni + 4/5€ ti zaračuna Telekom da ti vklopi funkcijo Komunikator. Če tega ne bi imel bi me ta dogodivščina stala vsaj 500€ v 14 dneh... Skratka razni Viberji in ostalo je super ampak zgolj med prijatli in familijo, za posel pa je to neuporabno...

Kot si ugotovil, ima zaenkrat samo Telekom za mobilno (Komunikator) in Telemach za fiksno telefonijo (Unifon). S SinaIP sem imel jaz skos neke probleme, na koncu so ga itak ukinli. Druga opcija trenutno je, da si zrihtaš nek ločen VoIP account s slovensko število in si tja preusmeriš klice. DetelFone je načeloma free, v mobilnem paketu pa imaš vrjetno tudi vključene klice na slo številke, tako da bo preusmeritev free. Edino kličeš potem ven po njihovi tarifi. Komunkator like rešitev je seveda boljša.
 

ememko

Fizikalc
11. jun 2009
174
25
28
Citat:
Uporabnik geronimo pravi:
Citat:
Uporabnik ememko pravi:
btw, naročeni paket domači net 2 ki ima 20/5 mb deluje tako:

6290081685.png


je pa res da je blo malo pred 5 uro ok:

6289736646.png


zgleda da bo zvečer polovica hitrosti paketa in grozni ping. in kaj lahko naredim glede tega? verjento 0?

Jaz bi najprej po mailu reklamiral storitev, pa boš videl kaj bodo odgovorili. Ker pa verjetno ne boš dosegel nič, ker drugače bi ti pomagal že Borovnica, ki je na te teme tiho (podobno kot s slabim zvokom po 10 minutah), ti verjetno ostane AKOS, sploh če si na območju "sivih lis", ki jih je Simobil primoran pokriti s hitrim mobilnim internetom.

V bistvu sem pričakoval da bo nekaj takega a vseeno nisem mislil da bodo take razlike v pingu in hitrosti, ko je omrežje bolj obremenjeno (zvečer, vikend) in ko ni. Ker je cena dokaj ugodna in ker boljše možnosti itak nimam bo mi to ok dokler se bo dalo normalno net uporabljat. Bedno mi je edino ker ne morem multiplayer igrat na ps4 ko je tak ping.

Pa verjetno A1 itak ne krši pogodbe s temi hitrosti, ker to valda piše v pogodbi - nisem se poglabljal in bral splošnih pogojev.

Ta oddajnik ki ga imamo v vasi in preko katerega je ta net je bil zgrajen ravno zaradi spiska AKOSa od kjer si je Simobil/A1 izbral območje kjer bo postavil antene. Po tisti zahtevi more bit minimalna hitrost vsaj 2/1. Tako da to ponudnik vse izpolnjuje.
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Pa dobro, ni zdaj point Kitajska... dal sem pač primer, pa naj bo Tajska kjer sem bil nekrajkrat in storitve delujejo dost bolje kot tukaj... skratka ko sem nazadnje bil na Tajskem sploh nisem rabil svoje sim kartice od Telekoma, je bila v hotelu v predalu. Kupil sem prepaid kartico z 10-15GB prenosa LTE in nastavil VoIP in bil praktično ves čas povsod dosegljiv na svojo stevilko + ogromno klical ven. Skupni strošek? Cca. 10€ je bila prepaid kartica za 15dni + 4/5€ ti zaračuna Telekom da ti vklopi funkcijo Komunikator. Če tega ne bi imel bi me ta dogodivščina stala vsaj 500€ v 14 dneh... Skratka razni Viberji in ostalo je super ampak zgolj med prijatli in familijo, za posel pa je to neuporabno...

Kot si ugotovil, ima zaenkrat samo Telekom za mobilno (Komunikator) in Telemach za fiksno telefonijo (Unifon). S SinaIP sem imel jaz skos neke probleme, na koncu so ga itak ukinli. Druga opcija trenutno je, da si zrihtaš nek ločen VoIP account s slovensko število in si tja preusmeriš klice. DetelFone je načeloma free, v mobilnem paketu pa imaš vrjetno tudi vključene klice na slo številke, tako da bo preusmeritev free. Edino kličeš potem ven po njihovi tarifi. Komunkator like rešitev je seveda boljša.

No, jaz sem itak trenutno Telekom naročnik tako da dokler je Komunikator še aktualen osebno nimam težave, pač debatiramo kakšne so opcije drugod, če so in kot smo ugotovili, jih ni. Je pa 2012 ko sem bil še naročnik Simobila tudi meni na Tajskem zafrkaval da SiNaip... lani konec leta pa ko sem bil na Komunikatorju oz. kupil sem aplikacijo Bria lahko rečem le "vsa čast"! V 14-15 dneh sem prejel vse dohodne klice, brez ene same prekinitve, ene samcate motnje, res vrhunsko. Glede na to da pa se postopoma roaming po EU opušča in bodo začeli padali tudi prihodki pa verjamem da bo v prihodnje tudi Mobitel to ukinil ali podražil...
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.146
291
83
Tudi jaz furam komunikator cca od samega zacetka- USB kljucek in sem prisparal v celem sigurno za eno letno narocnino Mobitela oz Telekoma.
Zaenkrat me ostali operaterji ne ganejo s svojo ponudbo.
Sicer pa je tema A1.
 
Nazadnje urejeno:

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.870
1.321
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Cakaj zdaj eni govorite o opcinaj kako ceneje klicati v 3 coni in ne kako ceneje oz. kako biti zastonj dosegljiv na lastni stevilki? Viber koliko ga uporabljam je uporaben zgolj ce ga ima tudi drugi klicatelj ali...? Kako pa naj neka X stanka ve da si ti na Kitajskem in te bo sla klicat ravno na viber? Skratka neuporabno.

V Viberju imaš nastavitev, kjer navadne klice sprejemaš preko aplikacije.
2577484-Screenshot_20170515-085053.jpg
 

Priponke

  • 2577484-Screenshot_20170515-085053.jpg
    2577484-Screenshot_20170515-085053.jpg
    74,1 KB · Ogledi: 441
Nazadnje urejeno:

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.024
313
83
Goriska
In kaj to pomeni tocno?

Ce me nekdo klice recimo iz Slo stevilko na Tajsko (na mojo slo stevilko) se meni klic nic dodatno zaracuna ali kako?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Nic se ti ne zaracuna ce imas v Sloveniji zakupljene kolicine pogovorov kar jih najbrz imas, tudi ce jih nimas je dohodni klic zastonj kot v domacem omrezju... moraš pa bit na internetu v tistem momentu ko na Tajskem sprejmeš klic, torej ali biti povezan na WiFi v hotelu, ali pa enostavno kupiti LTE SIM kartico in biti preko LTE-ja ali 3Gja povezan na net... simpl...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Nic se ti ne zaracuna ce imas v Sloveniji zakupljene kolicine pogovorov kar jih najbrz imas, tudi ce jih nimas je dohodni klic zastonj kot v domacem omrezju... moraš pa bit na internetu v tistem momentu ko na Tajskem sprejmeš klic, torej ali biti povezan na WiFi v hotelu, ali pa enostavno kupiti LTE SIM kartico in biti preko LTE-ja ali 3Gja povezan na net... simpl...

Ti vrjetno govoriš za Komunikator, tale Viber-In (post od @Davidoff), na kar je @urby20 replyal pa ni to, da ne bo kdo narobe razumel. Kolikor vem gre za pilotni projekt Viberja, kjer so postali call terminatorji za določene (Nizozemske?) providerje. V tem primeru, če te nekdo iz tega providerja kliče, dovoliš, da Viber klic zrouta direktno na tvoj Viber namesto na telefonsko številko. Na ta način oni zaslužijo za zaključevanje klica, ti pa lahko recimo zastonj sprejmeš klic tudi če si v tujini (če imaš seveda dostop do neta).

Torej ti v tvojem primeru pomaga samo, če je klicatelj pri (določenem) Nizozemskem providerju, vse ostale klice dobivaš normalno in mastno plačuješ.

Smo pa že totalno off, tole ne spada v Novo pri A1. Komplet zadnjo stran in še nekaj postov bi bilo za preselit v novo temo....