Paket iz kitajske (info nujno)

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
Hvala.
Kaj pa če vrednost ne presega 22 EUR? So tudi kakšni stroški, če pride do preverjanja in CN ni pravilno izpolnjen?

Pa saj piše - 10,- EUR.
rolleyes-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Saj lahko paket zavrneš in ne plačaš nič.

Tujina tako kot mi, le da se zneski malo razlikujejo, pa kupci niso balkanci in jim na pamet ne pade, da bi glumili glivo.
wink-1.gif


Povprečni Nemec kupi od nemške firme, ki to na veliko uvozi s Kitajske.

Na prvi stavek - poglej v cenik pošte, 4. postavko v ceniku: Odstop pošiljke = 10,- EUR.

In v "sledenju" po zavedeno, da je pošiljka bila uspešno dostavljena.

In NE - ni noben nateg s strani države ali pošte, ampak normalna praksa.
In JA - naročnik je "odgovoren" za "dejanja" pošiljatelja, ker je pač edini dosegljiv. Se pač mora s pošiljateljem dogovoriti, da bo vse "po PSu", če ni pa pač zahtevati refundacijo stroškov.

Sedaj me pa raztrgajte, ker "zagovarjam naše barabe".
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če se ne odzoveš na poziv, oz. izjaviš, da nimaš pojma kaj naj bi to bilo, ker nisi nič naročil, ni "boga", da ti kaj zaračuna. Seveda v takem primeru zgubiš kupnino.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Drži - ampak moraš res takoj na začetku reči "Ni moje!".

Kakor hitro se pa spustiš v dokazovanje vrednosti in na koncu ne želiš plačati DDVja / carine, dejansko odstopiš pošiljko - ergo ti sledi račun za 10,- EUR.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik pinkobalinko pravi:
Ne bi te smeli, razen če je vrednost nad 22 EUR in bo blago podvrženo plačilu DDV oz. carine.
Jaz sem danes poslal prtscr za 16,33 EUR,na CN je baje napisana vrednost 14,45 EUR, bomo videli. Kako je pa kaj s tem v drugih EU državah?
Sem pa v sorodni temi prilepil sliko, ki lepo pokaže, da Kitajc največkrat niti ne razume, kaj mu napišeš v sporočilu.

Po vsem videnem, boš moral plačati, ker vrednost na CN obrazcu ni ista pravi vrednosti. Čeprav je pod 22 eur....

Očitno le ni vse tako črno
Danes je prispela pošiljka. CN je bil itak napačno izpolnjen, saj je bil le en od treh artiklov pravilno deklariran, vrednost pa je bila približno prava (za slaba 2 EUR prenizka). No, vseeno ni bilo potrebno plačati nobenih stroškov.
cheer.gif
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
ksz

A mi kdo zna povedat kako poteka postopek, če ti Kitajc namesto (pričakovano) po navadni pošti pošlje zadevo preko DHL? Še nikoli nisem imel opravka s carinjenjem preko DHL. Zadevo sem naročil za zasebno uporabo. Dobil sem od DHL SMS o nekem komercialnem računu, kaj bi radi? Naši pošti tj. carinski pošti samo pošljem screenshot računa, kaj pa tukaj?
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Tnx. Na plačilo sem pripravljen, tudi zaradi jamračev na Alterju, ker vem koliko je DHL dražji od Pošte.
wink-1.gif

Sem jih kar poklical, zelo prijazni, vse razložili. Vsaj nekaj človek dobi za svoje plačilo...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Pišem kr v to temo...

Avgusta sem naroču paket iz kitajske,
septembra je prišel v slovenijo,
pismo sem pa sedaj dobil, da mi bodo carinili.

:cool::valjamse:
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Ja, carina je zasedena... Delajo k zvali... Ne morejo hitrjs... Pa se kadra ni...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Potem naj pa skos spustijo, ne da mi paket izgubijo za pol leta....

banana republik....
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
jaz sem naročil 2 stroja iz cn, kontejner... narejena stroja v 13ih dneh... ladja iz cn do kp 28 dni, na carini so bli pa 93 dni... in ko sem pisal mail, so mi rekli, da pa so jih glih danes ocarinili... kakšno srečo sem imel, da sem zadel točen datum... pač ja, če bi zadevo delal en privatnik, bi blo v 4ih dneh vse rešeno...
 
  • Haha
Reactions: jtfc

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
jaz sem naročil 2 stroja iz cn, kontejner... narejena stroja v 13ih dneh... ladja iz cn do kp 28 dni, na carini so bli pa 93 dni... in ko sem pisal mail, so mi rekli, da pa so jih glih danes ocarinili... kakšno srečo sem imel, da sem zadel točen datum... pač ja, če bi zadevo delal en privatnik, bi blo v 4ih dneh vse rešeno...
Tole je močno čudno...Običajno je od prispetja ladje do tega da pride roba iz kontejnerja v firmo okoli 5 dni
Kdo je bil tvoj špediter?

Si mel "Bill of Lading"? Ker to je edino dokazilo, da je roba tvoja...Brez originala ali Telexa BL ne boš dobil robe...
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
vse sem imel... račun, bl, ce, tudi carino in vse dajatve sem plačal, saj ti v naprej pošljejo vse... pol pa samo še čakaš, da "pogledajo" zadevo... no, samo 3 mesece so rabli...

prvo mašino so rabli pa samo 27 dni... danes mi pa eno razkladajo v kopru... me prav zanima kolk časa bom še čakal...
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.220
714
113
vse sem imel... račun, bl, ce, tudi carino in vse dajatve sem plačal, saj ti v naprej pošljejo vse... pol pa samo še čakaš, da "pogledajo" zadevo... no, samo 3 mesece so rabli...

prvo mašino so rabli pa samo 27 dni... danes mi pa eno razkladajo v kopru... me prav zanima kolk časa bom še čakal...
Kater špediter ti je delal uvoz?
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
ko "opravijo" carinski postopek, pa pravijo da imaš 4 dni free storage... potem pa 5€/dan/m3... samo ok, mi niso zaračunali za 3 mesece nedela...