Japonska

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Imam priložnost, da marca za en teden obiščem Japonsko.
Ima kdo izkušnje s to državo? Če bratu med njegovim obiskom uspe narediti prevod našega vozniškega, bo rentacar, drugače javni prevoz. Kolikor sem gledal, severno od Tokia ne bi šel, morda ga celo izpustim in letim direktno v Osako.
 

pumaX

Fizikalc
5. sep 2007
2.183
0
36
Maribor
Obišči stran
Jaz izkušenj z Japonsko (žal) še nimam.
Je pa dejstvo, da če imaš možnost, POJDI! Takih priložnosti nikakor ne izpuščaj... moj nasvet
cool-1.gif
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Ravno ta teden je bil na Val202 telefonski gost, Slovenec ki je gorski vodič na Japonskem.

Oddaja je Globalna vas v četrtek ob 8:00 , imena gosta se žal ne spomnem.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ja, omenil je tudi, da imamo turisti srečo, ker lahko kupimo za javni prevoz tourist pass, ki stane samo okoli 500-600 eurov za 14 dni
smile-1.gif
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Odkar sem bil v zahodni Avstraliji, se v Evropi nad cenami ne pritožujem
smile-1.gif
500€ za skoraj neomejen zelo učinkovit prevoz za 14 dni ni abnormalna vsota.
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Jaz sem bil aprila tam 8 dni in sicer sem dal čez Tokio, Fuji in Kyoto. Meni osebno je bil Kyoto super, Tokio pa kul, vendar metropola kot metropola, ok ni tako za posploševati, vendar me Tokio ni toliko očaral kot Kyoto. Fuji je sicer kul, sam zame spet nič kaj hudo posebnega, ker prihajam iz alpske deželice.
smile-1.gif
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Dacho mi lahko daš približen opis tvoje poti? Ravno toliko časa bom tam, trenutno imam v planu iti v Kyoto in potem počez mimo Hiroshime do otoka Kyushu.
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Rentacar pozabi, (verjetno) predrago in nimaš kje parkirat. Javni prevoz je zrihtan v nulo. Če nočeš bankrotirat je obvezen nakup Okonomiyaki. Japonci zadržani, noben ne sili vate ali kaj prodaja. Sicer zelo ustrežljivi in prijazni, žal ne znajo skoraj nič angleško. Najbolj pogoste besede boš slišal "Arigato Gozajmas" (hvala lepa). Pa pripravi se na VISOKE cene.
 

PuskA

Pripravnik
1. dec 2008
117
21
18
Kako je s plačilnimi karticami? maestro/ ali mastercard bankomate imajo? lahko placas v hotelih s tem?

potujem sluzbeno v osako za 3 dni
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
V hotelih s plačilnimi karticami ne boš imel težav, je pa presenetljivo veliko manjših trgovin, kjer špila samo gotovina.
Bankomate najdeš podobno kot pri nas.

Npr. na mestnih avtobusih v Kyotu je možno plačilo izključno s kovanci ali kartico mestnega prometa.

Bolj kot plačilne kartice te bodo šokirale urejenost, kultura in funkcionalnost
smile-1.gif
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
KSZ

ponovno obujam temo. V maju planiram obisk Japonske za okoli 10 - 14 dni.

tako da vsi "what to see, what to do and were to eat" predlogi več kot dobrodošli...

bi dal pa več poudarka na njihovo tradicijo in hrano-seveda bi si pogledal tudi npr. Tokyo, vendar metropole bi bile recimo v drugem planu oz. sproti ob obisku prihoda/odhoda na letališče.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.074
880
113
Emona / Carnium
Kot ljubitelj te dežele, ki je še nikoli nisem obiskal, bi svetoval obvezen obisk podeželja in objektov, kjer je nastajala njihova tradicija (umetnost, borilne veščine,...).
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Sicer je že petnajst let kar sem bil tam.
Tradicionalnega je veliko tudi v mestih, tudi največjih. Ogromno je svetišč (šintoističnih) in templjev (budističnih). Za cvetenje češenj, ki je na Japonskem resna stvar, bo maj verjetno prepozen, vseeno pa so parki lepo urejeni. Zanimivi so zen-budistični kamniti parki.
Karte za sumo je praktično nemogoče dobiti, lahko pa obiščeš kakšen sumo center, kjer sumatorji živijo in trenirajo.
Zanimiv bi bil tudi kakšen obisk tovarne - jaz sem bil v Mazdi v Hirošimi, čeprav ravno veliko proizvodnje niso pokazali, je bilo pa zastonj, po predhodnem dogovoru.
V dveh tednih se da narediti Honšu klasiko: Tokio, Nikko (templji, svetišča, nekaj narave), mogoče postanek kje ob gori Fuji, Kyoto, Hirošima, na poti je še grad v mestu Himeji. Mogoče kakšen otok v Hirošimskem zalivu, najbolj znan je Miyajima.
Za Kjušu ali celo Šikoku dvomim, da bo čas, prav tako ne za sever Honšuja ali Hokaido, čeprav zna biti vse to zanimivo, ker se večina popotnikov osredotoči na osrednji in zahodni Honšu.
Sicer pa Japonsko, kako v bistvu zelo drugačna je, lahko začutiš tudi brez beganja od ene znamenitosti do druge. Fajn je, če naletiš na kakšen macuri, njihovo "šagro". Macurijev je precej, od velikih, ki so pravi festivali do lokalnih, vaških. Nekateri so bolj umirjeni, drugi z bolj "odpičenimi" običaji. 15. maja je v Kyotu Aoi macuri , ki je eden bolj znanih, je pa precej konservativen, bolj kot nekakšna povorka - vseeno zanimivo za pogledat.
Poskušaj poguglati, če lahko v svoj obisk vključiš kakšen macuri.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
da malo updatam zadevo-karta je bookirana za drugo polovico maja. Plan je okvirno tudi že narejen:
1. dan pozno popoldne priletim v Tokio-prevoz do mesta in spanje.
2.dan-zgodaj zjutraj na vlak do Takayame-ogled mesta-spanje.
3.dan-Takayama-Shirakawa Go-Kanazawa
4.dan-Kanazawa (ogled kar še ostane) naprej do Kyota (popoldne)
5 in 6 dan Kyoto
7. dan Hiroshima
8. dan onsen blizu Beppuja
9. dan še ni plana (odvisno kaj bova že vidla sproti-drugače postanek v Osaki-mogoče tudi ogleda Nare iz Osake in ne iz Kyota
10.-12. dan ogled Tokia in okolice

tole je zaenkrat plan-nočitve so zaenkrat rezervirane, vendar z možnostjo odpovedi, tako da spremembe so še možne.
mi gre pa na živce da sem bednih 12 dni tam (dejansko 11 dni in pol) in bolj kot študiram, bolj vidim da bo potrebno vzeti JR Pass za 14dni. razen če bi vzel 7 dni in jo aktiviral drugi dan zjutraj (prevoz iz Narite bi moral potem plačat posebaj) in nato iz Osake npr plačal karto do Tokia, kar pa se potem niti ne splača oz. bi mogel za dan izpustiti in iti direktno do Tokia-to mi je pa malo škoda.

zdaj pa upajmo da S.Korejci ne spucajo kakšne rakete še na obalo
10.gif


pa še to-kje menjati denar-tukaj ali tam? Jen treutno nesramno raste napram Euru-manj kot dve leti nazaj je bil menjalni tečaj cca 135ypn/eur-sedaj je pa bogih 118ypn/eur. to že pri 14 dnevnem JRP nanese 40€
jezen.gif
 

garbo

Pripravnik
8. avg 2007
204
0
16
Iz Narite greš s skylinerjem(sploh če prespiš v severnem delu)lahko pa greš tudi z lokalcem ampak traja).In če si dan prej v Tokiju mal še poglej za Nikko ,Fuji five lakes;sicer pa tudi za samo mesto si lahko vzameš kar neki dni.Jaz sem menjala tle,je bila najugodnejša NKBM in Gor.banka.
Ko sem bila tam prvič sem dobila za euro 89 yenov;pred 2 leti je pa res bilo dobro.