Se kdo opaza... ?

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.710
113
Aja, pa da se razumemo. Moje mnenje je, da če se staršem fučka za strica na zicu spredaj se bo mulcu še bolj.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.074
880
113
Emona / Carnium
Če ga nafutra ALI previje ALI uspava v 30 sekundah, se javim, da bom Notranjc v naslednjem lajfu! Če pa mu uspe zrihtati kombinacijo dveh ali treh elementarnih potreb...pol pa...ne vem, vi povejte! No, da pa na 8 ali 13 urnem letu, otroku poskušaš dopovedati, da je samo še 4 ure do pristanka, je pa precej huda zabloda. Tako dolgi leti enostavno niso primerni, predvsem, če starš otroka ves čas omejuje v gibanju (ker azijci smrdijo, arabci so teroristi, notranjci pa otroke jedo
evil.gif
). Jaz sem za 13h(+11h) let vzel uspavalko, ker bi se mi sfukalo...zdaj si pa predstavljajte otroka, ki nima najboljšega občutka za čas in še kaj drugega...
Mislim, da je predlog za 1st class več kot odličen. Jaz bi še iskal hotele, kjer ne sprejemajo otrok...to je že kar dobra garancija, da bo...mir.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Če ga nafutra ALI previje ALI uspava v 30 sekundah, se javim, da bom Notranjc v naslednjem lajfu! Če pa mu uspe zrihtati kombinacijo dveh ali treh elementarnih potreb...pol pa...ne vem, vi povejte! No, da pa na 8 ali 13 urnem letu, otroku poskušaš dopovedati, da je samo še 4 ure do pristanka, je pa precej huda zabloda. Tako dolgi leti enostavno niso primerni, predvsem, če starš otroka ves čas omejuje v gibanju (ker azijci smrdijo, arabci so teroristi, notranjci pa otroke jedo
evil.gif
). Jaz sem za 13h(+11h) let vzel uspavalko, ker bi se mi sfukalo...zdaj si pa predstavljajte otroka, ki nima najboljšega občutka za čas in še kaj drugega...
Mislim, da je predlog za 1st class več kot odličen. Jaz bi še iskal hotele, kjer ne sprejemajo otrok...to je že kar dobra garancija, da bo...mir.

Saj nekatere letalske druzbe ze uvajajo sedeze, kjer ne bo otrok, nekaksen "premium" economy
smile-1.gif
.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.710
113
Ja, ker je foter kriv za mulčevo obnašanje. Kot rečeno, če se fotru fučka za okolico se mulcu tudi. Meni je motenje okolice (nenormalno motenje seveda) nesprejemljivo in tega svojim trem ne pustim, nikoli.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
V praksi majhni otroci tudi tisti najbolj vztrajni prej ali slej omagajo. Popadajo dol od utrujenosti in večino letov ki trajajo 8 ur vsaj polovico leta prespijo. Tako dojenčki kot tisti starejši. Ali pa ko blesav drka 7 ur tablico in se mu sanja ne da je sploh bil na avionu.
 

franZanton

Pripravnik
5. jul 2015
621
7
18
Je besni prvošolček, ki sošolce in učiteljico brca, grize, ščipa, v vrstnike meče stole, vpije in razgraja, da postane pouk ena sama norišnica, problem šole, staršev, svetovalnih, socialnih ali zdravstvenih služb? Vprašanje se upravičeno zdi sholastično, saj vendar »vsi vemo«, da se tovrstni problemi rešujejo v dialogu med vsemi, ki lahko otroku pomagajo

Prvi in največji problem je odsotnost nadzornih kamer v vseh prostorih osnovnih šol, vključno z Wc-ji. Tako se sončki počutijo svobodne ker jih starši ne vidijo, starši pa na besedo ne verjamejo nikomur da je njihov sonček enostavno zblaznel.
V članku pa je opisana vsa neverjetna nesposobnost vseh vpletenih in to že nekje od začetka 90-ih, ko so se tovrstni izpadi začeli pometati pod preprogo z napisom "otroška igra in mladostniška razigranost". Vse skrbi duševno zdravje teh neprilagojenih sončkov, nikogar, vključno s starši, pa kaj imajo od pouka ostali otroci, ki so z veseljem prišli v šolo da bi se nekaj naučili; odgovor: n-i-č, nič.
Rešitev, ali vsaj ena od rešitev, je ustanovitev razredov z neprilagojenci. Delaš sranje ? Ok, mrš v razred otrok s posebnimi potrebami. Pa tukaj ne mislim tiste ki se res težko učijo, ampak razne hiperaktivce in podobne živčneže. Nekaj takšnega kot je bilo v filmu z Michelle Pfeiffer. En cel razred preveč pametnih. Če bo "sonček" z vzornim vedenjem pokazal da želi nazaj v normalni razred - ok. Če ne, pač naj bo celo osnovno šolo v razredu neprilagojencev, ostali v razredu pa bodo končno imeli mir za napredovanje v svojem znanju. Največji problem takšne rešitve bi seveda bili starši, češ "Moj otrok pa že ne !!!" Tu bi moral nekdo v šolstvu udariti po mizi "Med neprilagojence dokler se ne popravi, ali pa v prevzgojni dom ! Izbirajte !"
Ne vem če imajo tudi v Avstriji takšne probleme; če jih nimajo, bi bilo zanimivo zvedeti zakaj ne. Če bi v vesoljni Sloveniji imeli vsaj enega novinarja/novinarko z znanjem pogovorne nemščine.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.074
880
113
Emona / Carnium
Rešitev je treba iskati v zblojenih starših. Sem že uvodoma napisal, da oblika šolanja težko vpliva na otroka zblojenih staršev. Ključ je v kapaciteti staršev. Pri reševanju problematike pa enostavno ni dovolj sposobnega kadra, pa tudi zakonske podlage ni in to je tak lep loop...
Hinavsko je, da starši problematizirajo otroke in ko problem postane večji od njih (in sistema), iščejo hitre rešitve (zdravila, prevzgojne ustanove,...).

Aja, drgač, ko sem bral članek sem bil prepričan, da gre za 1. aprilsko šalo...v ful resni témi...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Notranjc, ti bi moral s sončkovim očetom zamenjati sedeže. Potem naj njega sonček brca v hrbet osem ur
evil.gif