Kuba - rent a car

PPG78

Pripravnik
29. nov 2009
96
0
6
Zdravo,

Potreboval bi kakšne informacije, zaželjeno iz prv roke, katere strani priporočate za rezervacijo avta na kubi.

LP, Peter
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Citat:
Uporabnik PPG78 pravi:
Zdravo,

Potreboval bi kakšne informacije, zaželjeno iz prv roke, katere strani priporočate za rezervacijo avta na kubi.

LP, Peter

Jaz bi ti odsvetoval rentacar na Kubi..., ceste so polne lukenj in to kar na AC recimo, brez opozorila, ampak ne takih kot pri nas, prave udarne jame, hitro kaj presekas, če ne še kaj poviješ na podvozju..., to seveda vse plačaš na koncu, s tem, da rent a car niti ni poceni. Pa rent a carjem hitro kakšna guma zmanjka ponoči, ker imajo tablice drugačne barve in domačini vedo da so lahek plen.

Mi smo se vozili s "taksisti na črno" - to pomeni da imajo rentan avto in potem turiste vozijo po cele dneve po Kubi, ponavadi dva šoferja po 12 ur, tako, da je avto non stop v uporabi, števec za kilometre je pa odklopljen.

450km recimo v eno smer - 25USD po glavi.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Sodelavec je lani na Kubi preko neke EU agencije rezerviral avto, ki ga nato tam nikoli ni videl. Sicer ga ni plačal, ampak avta na koncu ni imel in je vzel kot je napisal Notranjc, domačina ki jih je fural okoli.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Misva sva bila lani:
- rezervacije in plačila vnaprej so nama odsvetovali, ker baje da se velikokrat zgodi da ko prideš dol, avta ni, čeprav si ga že plačal
- v Havani nisva dobila avta, ker bi morala imeti rezervacijo :D če pa ga slučajno bi, bi bilo pa kar drago, tudi gorivo je dol kar drago
- ostane ti javni prevoz: po havani se lahko z busi voziš praktično zastojn, ko pogruntaš sistem.
- za med mesti imaš nacionalno bus linijo Viazul, ki je relativno ugodna in relativno zanesljiva, ampak izjemno počasna.
- ceste so groza (če ze imaš avto, imej sabo kit za gume flikat), ker bojda zna biti poporavilo izjemno drago, si pa ne predstavljam kaj se zgodi če se kam zabiješ ali če ti avto ukradejo (sicer po noči na črno plačaš straženje avta :D )
- imaš pa še prevoze kot jih je omenil predhodnik, katerih cena je stvar pogajanj, so pa počasni in boleči.
- lahko letiš med večjimi mesti tudi z letali, vendar je drago

Kuba je izjemno lepa, je pa prevoz katastrofa
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Kot že uporabniki pred mano bi ti tudi jaz odsvetoval rentacar. Iz enega samega razloga, to je stanje cest (jaz sem bil 2013 tam).

Pa tudi sicer, busi so poceni, taxiji pa tudi, sploh če vas je več. Pa še bolj zabavno je ker imaš več stika z ljudmi, pa taksist ti da kakšen "nasvet" kam še it. S taxijem prideš kamorkoli, če boš več dni v istem kraju se lahko z enim taksistom zmeniš in te vsak dan pride iskat in te dostavi kamor želiš.
 

PPG78

Pripravnik
29. nov 2009
96
0
6
Uff, hvala za koristne nasvete, ste me sicer kar malo preplašili, ampak bomo rešili :) Tole rezerviranje preko spleta mi je bilo že tako malo sumljivo, da bi pa ostal še brez vsega bi bila pa kriza. No ja, če najdem da imajo plačilo s paypal mogoče še probam :)

Na Kubi sva 14 dni in bi jo rada kar se da veliko videla. Ali s taksisti gre da te pelje 100km in več do naslednjega mesta? Kako ste se ostali premikali med večjimi in bolj oddaljenimi kraji?

LP, Peter
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Mi smo šli iz havane v vinales z busom, potem pa ugotovili da je prepočasi, zato smo nadalje potovali s taxiji. Seveda te pelje tudi 300 km daleč. Ni problema. Raje si poglej manjši del in pri tem bolj uživaj. 14 dni je za zgornjo polovico če se ti mudi, pa da nikjer nisi 3 dni.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Midva sva v 14 dneh predelala kako četrtino....nevem, vsakemu svoje, meni se ni dalo več jajcati po luknjastih cestah, sem hotu met še kaj od doupusta.
Je pa res Kuba kar velika in glede na počase transporte, bi rabu za celo predelat, ful gont okrog
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Saj sem napisal, raje bolj na izi in kakšen km manj. 5 ur drajsanja v 70 let stari gajbi v kateri smrdi po bencinu.....in to vsak drugi dan...ne hvala. Recimo v Cienfuegosu sem jaz zabil 5 dni, pa raje nisem šel potem še do Santa Clare.
 

Audio

Pripravnik
6. avg 2007
241
0
16
Mi smo šli najprej proti Vinalesu, potem z letalom do Santiaga nakar smo se vračal z najetim busom spet proti Havani.

Najbolj smo bili presenečeni, kako jim je v 50 letih uspelo Kubo uničiti - skoraj ni cele stavbe, razen kakšnega muzeja in Capitolio.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Citat:
Uporabnik Audio pravi:

Najbolj smo bili presenečeni, kako jim je v 50 letih uspelo Kubo uničiti - skoraj ni cele stavbe, razen kakšnega muzeja in Capitolio.

Če si vsaj malo bral o samoupravljanju, petletkah, vse v državni lasti, več odhodkov kot prihodkov, skorajda nič industrije, izvoza, ogormen državni aparat, nič zasebnega sektorja... potem je enačba jasna...
Ko je pa še SZ razpadla v začektu 90ih, ki jim je 50 let pošiljala denar, opremo, kupovala sladkorni trs z 10kratnikom tržne cene... je šlo pa še bolj strmo navzdol.
 

Audio

Pripravnik
6. avg 2007
241
0
16
Saj mi je jasno, ampak vseeno je človek presenečen...

Ljudje pa sicer prijazni, ampak jih je 95% nategunov...
 

Audio

Pripravnik
6. avg 2007
241
0
16
Saj veš kako je običajno - nategnejo te tisti, ki imajo največ
smile-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Nič več nategovanja ni kot kje drugje na svetu. Pač (kot povsod) na najbolj turističnih pointih pobirajo davek na turiste. Ljudje potem rečejo "Nateg" temu da te iz varadera z busom pripeljejo v havano v hemingwayev bar kjer ti prodajo mohito za 5 usd, 3 ulice stran pa bi za ta denar dobil 10 mohitov. Ne vem no, nekateri pričakujejo da bodo prišli tja in bo folk omedleval če bodo na tistih 10 must see pointih pomahali s 100 usd. Ko potem ni tako in teh 100 usd zapravijo popolnoma enako kot v benetkah potem pa jamrajo da te na kubi nategnejo na vsakem koraku. Pa ne pišem samo za kubo, ampak na splošno.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Ma kaj pa vem..., nikjer "my friendi" niso tako tečni kot ravno v Havani..., vsak ti hoče uturit fejk cigare in ne vem kaj še vse..., hodi za tabo 2-3bloke pa tudi, če ga cel čas u [cenzura] pošiljaš in ignoriraš.