VoLTE in Vowifi

KdoZ

Pripravnik
28. maj 2011
364
2
16
Cca 8 mesecev nazaj sem vse tri najvecje operaterje vprasal kako kaze glede tega. In vsi trije so napisali da se dela na temu. Do danes se nic novega. Morda kdo ve kdaj bo Vowifi aktualen? Ker bi mi v tem trenutku prisel zelo prav.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
Tudi meni čez dober mesec
crazy1.gif

Verjetno ti (mi) ostane samo kakšna E-telefonija z novo številko
rolleyes-1.gif
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Kdo pravi, da ni nič novega?
Na vseh segmentih se dela konkretno in bo kmalu tudi produkcijko. Največja težava pa je zaradi terminalov.
 

KdoZ

Pripravnik
28. maj 2011
364
2
16
Iphone od 6-tke dalje ze vsi podpirajo zadevo. Oz celo od 5s dalje. Pa precej samsungov. Xperie. Tako da terminali niso izgovor da se zadeve ne ponudi narocnikom
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
No ne tako prehitro. Eno je da terminal nekaj podpira, drugo je pa da morajo proizvajalci telefonov sodelavotai z operaterjem, da le ti ustrezno nastavijo omrežje, da le to tudi deluje. Tukaj se pa potem zgodba zelo zavleče, ker smo za mnoge malce majhni in smo jim zadnja briga kdaj se nam kot slovenskim operaterjem kaj konkretno posvetijo, da telefone različnih brandov spraviš v delujoče stanje oz. omrežje, da ga bo telefon dobro razpoznal. Brez sodelovanja med operaterji in izdelovalci telefonov pa žal danes ne gre več. Tako da ne prehitro skakati v zrak da so naši operaterji počasni, ker žal ni vse odvisno zgolj od Simobila/Telekoma/ostalih...
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Ne gre toliko za posamičen tip aparata kot bolj generično za brand. Ali misliš na Vowifi?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Se pravi tile "standardi" niso ravno standardni, če je potrebno omrežje tweakat za telefone vsakega proizvajalca posebej?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
VoLTE je vklopljen za iPhone. Mi je kake 2 dni nazaj Telekom poslal sms, da so vklopl in da je za storitev potrebno spremenit/obkljukat se v telefoni LTE : data&voice
smile-1.gif

Kako pa veš, da govoriš po Volte ? Kolega trdi da to na Samsungu LTE govor deluje že 6 mesecev, kar me čudi .
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Naj te ne čudi, kolega ne ve kaj govori. Na noben izmed Samsung telefonov v nobenem omrežju znotraj Slovenije, trenutno še vedno ne deluje volte.
Vidiš pa tako, ker med vzpostavljenim klicem še vedno gor ob signalu kaže 4g ali L.
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
VoLTE in VoWiFI so "začasne" tehnologije, kako spravit klic preko LTE, če je ta na voljo(drugače gre pač avtomatsko na Circut switched 2G/3G).

Dolgoročna rešitev pa bo RCS (ki ima tehnološke gledano sicer veliko skupnih tehnologij z VoLTE), ki pa je pure IP/SIP protokol. Najprej se ga bo uvedlo samo za SMSe(vsaj v Ameriki tako kaže, začasno bo Google naredil RCS proxy in ga zastonj dal v uporabo Ameriškim operaterjem za Android naprave) in bodo klice rutali preko klasičnih + VoLTE. 100% prehod na RCS(torej tudi klici) pa bo pomoje trajalo še 5-10 let, žal.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Hmm - sem pri sebi "vklopil" - sedaj pa vprašanje - grem v tujino in imam to vklopljeno - kaj se zgodi?
17758-icon_confused.gif

Najami si kredit, avto pa bajto pa prepiši na babo
evil.gif


Itaq da nič , še srečen si lahko da sploh kje LTE dela.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik Azgard pravi:
VoLTE in VoWiFI so "začasne" tehnologije, kako spravit klic preko LTE, če je ta na voljo(drugače gre pač avtomatsko na Circut switched 2G/3G).

Dolgoročna rešitev pa bo RCS (ki ima tehnološke gledano sicer veliko skupnih tehnologij z VoLTE), ki pa je pure IP/SIP protokol. Najprej se ga bo uvedlo samo za SMSe(vsaj v Ameriki tako kaže, začasno bo Google naredil RCS proxy in ga zastonj dal v uporabo Ameriškim operaterjem za Android naprave) in bodo klice rutali preko klasičnih + VoLTE. 100% prehod na RCS(torej tudi klici) pa bo pomoje trajalo še 5-10 let, žal.
Googlov RCS že uporabljajo tudi nekateri evropski operaterji: Telenor, DT, ...