Kolo - sezona 2017

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Itak, najbolje da je prvi v koloni in da se potem cela kolona za njim plazi s 5km/h
bonk.gif

Jaz bi zadnji šel mimo semaforja, če je daljsa zapora, bi nekje na v zapori poiskal luknjo kamor bi se umaknil nasproti vozecim vozilom, ko bi šli ti mimo, bi nadaljeval z vožnjo.
Ne rabiš velike luknje da se umaknes s kolesom.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.670
3.556
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Tole je pa ena bolj smesnih stvari
smile-1.gif


Ekipa, ki se bo najbolj približala povprečnemu času vseh ekip, bo velika zmagovalka.

Rekreatur je na isto foro. Že več kot 10 let. Eni ga žgejo na polno in potem vmes kofetkajo, drugi lagano sportski....fora je v druženju, ne v zmagovanju.
 

Spojnik

Zelenc'
11. apr 2017
3
0
1
Je že kdo raziskoval kolesarke poti po Avstriji? Menda so urejene za vikat.

Morda kak napotek kam it (izhodiščna točka, kje parkirati).
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Sem bil tale vikend v Avstriji. Železna kapla, Klopeiner See, Pliberk in okolica tam...
Fajne kolesarske, miren promet (razen ko ti celjan ali koprčan pripizdita mimo). Pomeni pa to cel kupa skakanja po cesti. Niso vedno na desni strani kolesarske, nekje niso ful dolge - samo kak KM potem spet malo ob cesti pa spet kak KM kolesarske, potem je kar naenkrat kolesarska na levi strani...
Ampak sama kvaliteta ceste pa ni primerljiva z našo. Pri nas se prav mučiš na nekaterih odsekih, sploh Mežica, Črna...
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Greš z vlakom do Škofje Loke, potem pa preko Blegoša na Porezen in na vlak pri Podbrdu. Ne rabiš v Avstrijo.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.546
2.407
113
Torej za kolena sem čevlje nastavil prov, da me ne bolijo več. (sem pogruntal, da morajo za mene skoraj malo na noter vpeti).

Za križ, delam par vaj, me je tudi nehal bolet. (tele core zadeve).

Zdaj mi ostanejo samo prsti na roki, mi po 1h uri malo zatečejo, ko visim na belanci. (na ročkah... ne na dropih).

Ka tole med vožnjo migaš ali kako take zadeve zmanjšat?
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.316
950
113
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:
Ve kdo kako je sedaj s cesto na Vršič v času obnove? Bo prevozno za kolesarje, ali se bo potrebno ustavljati na semaforjih? Bo sploh dovolj prostora za avto in kolo, ko bo zelena luč?

Evo, danes bil na Vršiču...
cheer.gif


Mislim da za 9. serpentino iz gorenjske smeri je ta polovična zapora. Ko smo šli gor je na semaforju utripala rumena luč, tako da se je dalo lepo prevoziti. Delavci so malo usmerjali, pa k sreči ni bilo nobene gneče, prostora za umik dovolj. Ko smo šli pa dol, je pa semafor deloval.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.670
3.556
113
Jaz sem imel enkrat policijo za sabo in so me lepo pofookali. Gradbišče, semafor, sobota popoldne, nikjer nikogar, jaz pa z mtb in 130km v riti in mi je bilo težko že dol stopit, kaj šele stat na soncu in sem šel v rdečo. No potem sta na koncu gradbišča prižgala sireno, jaz sem zapeljal v senco v travo pod drevo in potem smo imeli piknik z mravljico. Lepo na izi, nobenemu se kar naenkrat ni več mudilo.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Ups, pa res! Sem kupil kamero in jo nastavljal par minut pred vožnjo in ...

Sicer pa, to je le en dogodek, je bilo pa včeraj (tako kot vedno!) še vsaj 10 prehitevanj na enaki razdalji in to v vsega 1h40min.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Cesta narejena, da se dva avta lahko normalno srečata, glede na to, da je celo ločena s sredinsko črto... se pa dva kolesa in avto ne moreta...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.316
950
113
Za bat se je takih, kjer namesto po zavori stisnejo po gasu...

Kako je meni enkrat ena ženska začela trobit in mahat, ko sem šel prehitevat počasnejšega kolesarja pred menoj... Bila je dosti za menoj, lepo sem nakazal z roko, da bom pričel s prehitevanjem,... Ona pa na troblo...