Kolo - sezona 2017

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.181
18
38
KZS
Ve kdo, kje kupiti takšen nosilec za uro(Suunto), pa da ne stane ravno celo bogastvo?

Nadomestki na Ebayu so za Suunto ure premajhni, originalni kos plastike pa mi tudi ni vreden 20€+.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Da odpremo na novo kot se zagre
smile-1.gif
.

Jaz danes krstil letošnjo sezono s prvimi 45 km. Sem se nadejal že prej a žal zdravje ni bilo za. Zdaj pa menda vreme ne bo
tongue-1.gif

Jaz pa sem pa letos krstno vožnjo opravil že 30.marca (ponavadi najmanj mesec kasneje!)

Zadnjih 10 let redno vozim 3 različne, pretežno asfaltne ture, odvisno od časa in pripravljenosti (občasno pa tudi kaj drugega in če je le možno vsaj enkrat na leto krog (Kr. Gora, Vršič, Mangart, Trbiž, Kr. Gora):

- Šiška - Šujica - Katarina
- Šiška - Šujica - Polhov Gradec - Zalog
- Šiška - Šujica - Polhov Gradec - Zalog - Črni Vrh

Vseh teh 10 let sem vozil MTBje, letos pa sem presedlal na Cyclocross-Gravel bike:


http://www.chainreactioncycles.com/si/en/fuji-sportif-1-3-d-road-bike-2015/rp-prod149505


in ne morem prehvalit. Še vedno lahko vozim po makadamu, obenem pa na asfaltu ni kaj dosti počasnejše kot cesta specialka (imam enega /sicer malce/ starejšega Bianchija za primerjavo).

Letos sem naredil že tri vožnje in že na prvi s tem kolesom na Stravi podrl vse svoje PR in to kljub temu, da na kolesu nisem bil kar pol leta, res pa sem prav vsak dan psa "gnal" (no ja, bolj on mene) po Rožniku in to najmanj uro in pol.

Za danes in jutri ravno na "moji" trasi napovedujejo dež, ampak v četrtek pa po službi na Črni Vrh.
Ali si že kupil takšno konfiguracijo z diski? Ter kdaj, kje in za koliko :D
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.181
18
38
Imaš Suunto? Na kolesu imam še stari nosilec od Sigme, ki je bil OK za Sigmo in Garmina, Suunto pa potrebuje večji nosilec.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Da odpremo na novo kot se zagre
smile-1.gif
.

Jaz danes krstil letošnjo sezono s prvimi 45 km. Sem se nadejal že prej a žal zdravje ni bilo za. Zdaj pa menda vreme ne bo
tongue-1.gif

Jaz pa sem pa letos krstno vožnjo opravil že 30.marca (ponavadi najmanj mesec kasneje!)

Zadnjih 10 let redno vozim 3 različne, pretežno asfaltne ture, odvisno od časa in pripravljenosti (občasno pa tudi kaj drugega in če je le možno vsaj enkrat na leto krog (Kr. Gora, Vršič, Mangart, Trbiž, Kr. Gora):

- Šiška - Šujica - Katarina
- Šiška - Šujica - Polhov Gradec - Zalog
- Šiška - Šujica - Polhov Gradec - Zalog - Črni Vrh

Vseh teh 10 let sem vozil MTBje, letos pa sem presedlal na Cyclocross-Gravel bike:


http://www.chainreactioncycles.com/si/en/fuji-sportif-1-3-d-road-bike-2015/rp-prod149505


in ne morem prehvalit. Še vedno lahko vozim po makadamu, obenem pa na asfaltu ni kaj dosti počasnejše kot cesta specialka (imam enega /sicer malce/ starejšega Bianchija za primerjavo).

Letos sem naredil že tri vožnje in že na prvi s tem kolesom na Stravi podrl vse svoje PR in to kljub temu, da na kolesu nisem bil kar pol leta, res pa sem prav vsak dan psa "gnal" (no ja, bolj on mene) po Rožniku in to najmanj uro in pol.

Za danes in jutri ravno na "moji" trasi napovedujejo dež, ampak v četrtek pa po službi na Črni Vrh.

Mater da kak takle ciklocross tudi sam kdaj sprobal.kak popoldan. Moram malo Kureta zaslišati.
Kolk denarja je to, se najde kaj takega rabljenega po pametni ceni ob pametne.vzdrzevanju.
 
Nazadnje urejeno:

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.181
18
38
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik marc pravi:
Imaš Suunto? Na kolesu imam še stari nosilec od Sigme, ki je bil OK za Sigmo in Garmina, Suunto pa potrebuje večji nosilec.

Seveda, Ambit3 Peak, je kar velika ura
grin1.gif
Hvala, bom naročil po tvojem predlogu.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Lani je bilo prvi vikend junija, za letos pa še nisem našel razpisa:
http://www.kolesarsko-drustvo-grosuplje.si/maraton/
Večinoma makadam, sem pa tja kak asfalt, nekaj lažjega downhila.
Lani je bila trasa takšna:
http://www.movescount.com/moves/move108471457


Tole je zvozljivo.

ampak na netu so podatki o precej daljših trasah. http://www.kolesarsko-drustvo-grosuplje.si/maraton/opis-poti/
Ostale trase so cestne, ne MTB.

Me pa mika MTB maraton v Vipavi 23. aprila. Sprašujem tiste, ki so že bili, kakšne so to težavnosti?
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Eno vprašanje, iz Poreča do Pule, se pride s specialko? Gledam po google mapsih, cesta je, regionalka ampak mi je sumljivo, da mapsi ne ponudijo opcije kolesa, ampak vse ostalo. Da ni kaksna prepoved? Porec, Dracevac, Gradina, dol v Limski zaliv, dalje do Bal, Vodnjan, Pula. Je to izvedljivo?
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Seveda je izvedljivo, pač greš po eni od cest, vse so asfaltne.
Opcija v mapsih s kolesom za Slovenijo in Hrvaško še ne deluje.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Da so asfaltirane mi je jasno ampak, da ni kje slucajno prepoved za kolesarjem, to sem imel v mislih.
smile-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Nič bat, če na Hrvaškem ni avtocesta ali hitra cesta, potem je vsem dovoljeno, še nisem videl druge ceste, kjer kolesar ne bi smel. Kolesarjev je pa v sezoni sploh dosti po celi Istri.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Ve kdo kako je sedaj s cesto na Vršič v času obnove? Bo prevozno za kolesarje, ali se bo potrebno ustavljati na semaforjih? Bo sploh dovolj prostora za avto in kolo, ko bo zelena luč?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Da so asfaltirane mi je jasno ampak, da ni kje slucajno prepoved za kolesarjem, to sem imel v mislih.
smile-1.gif
Se ne spomnim da bi kje zavestno kršil kakšne prepovedi za kolesarje pred leti. Od KP do Kamenjaka.
Je pa res da sem "strikal" v vsa obalna mesta in da nisem brcal direkt. Nazaj grede sem iskal drugo opcijo ceste blizje obali tam nekje med Fazano in Rovinjem, pa je nisem našel. Enostavno sem moral na Vodnjan in Bale.
Je pa res da takrat se ni bilo pametnih telefonov v mojem delu, pa goggle mapsa in ostalih navigacija. Ena stara avtokarta in sem šel.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:
Ve kdo kako je sedaj s cesto na Vršič v času obnove? Bo prevozno za kolesarje, ali se bo potrebno ustavljati na semaforjih? Bo sploh dovolj prostora za avto in kolo, ko bo zelena luč?
Ne vem kako so učili tebe ampak mene so tako, da moramo semafor upoštevati tudi kolesarji. Potem sploh ni dileme koliko prostora je na voljo.