Kolo - sezona 2017

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Da odpremo na novo kot se zagre
smile-1.gif
.

Jaz danes krstil letošnjo sezono s prvimi 45 km. Sem se nadejal že prej a žal zdravje ni bilo za. Zdaj pa menda vreme ne bo
tongue-1.gif

Jaz pa sem pa letos krstno vožnjo opravil že 30.marca (ponavadi najmanj mesec kasneje!)

Zadnjih 10 let redno vozim 3 različne, pretežno asfaltne ture, odvisno od časa in pripravljenosti (občasno pa tudi kaj drugega in če je le možno vsaj enkrat na leto krog (Kr. Gora, Vršič, Mangart, Trbiž, Kr. Gora):

- Šiška - Šujica - Katarina
- Šiška - Šujica - Polhov Gradec - Zalog
- Šiška - Šujica - Polhov Gradec - Zalog - Črni Vrh

Vseh teh 10 let sem vozil MTBje, letos pa sem presedlal na Cyclocross-Gravel bike:


http://www.chainreactioncycles.com/si/en/fuji-sportif-1-3-d-road-bike-2015/rp-prod149505


in ne morem prehvalit. Še vedno lahko vozim po makadamu, obenem pa na asfaltu ni kaj dosti počasnejše kot cesta specialka (imam enega /sicer malce/ starejšega Bianchija za primerjavo).

Letos sem naredil že tri vožnje in že na prvi s tem kolesom na Stravi podrl vse svoje PR in to kljub temu, da na kolesu nisem bil kar pol leta, res pa sem prav vsak dan psa "gnal" (no ja, bolj on mene) po Rožniku in to najmanj uro in pol.

Za danes in jutri ravno na "moji" trasi napovedujejo dež, ampak v četrtek pa po službi na Črni Vrh.
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
. Bo letos potrebna generalka (in 100+ EUR za bajk vreden 400 EUR)....
.

400 eur si dal za kolo, zdaj pa jambraš da je vse razštelano?
lej, takšna kolesa so večinoma za tiste ki se peljejo do trgovine in nazaj.

Dal sem jurja. 400 eur je po moji oceni vreden zdaj. A je jurja dost za kam dalj od trgovine? Ali bi moral kupit nekaj za 5k?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.759
5.384
113
Pa kaj oa vem...ce pravis da je kolo 2013 letnik...

Sam mam hollow tech gonilko.... Gledam pri fotru k ma navadno 4kant sredino.... Menja na 3-4leta ko ležaj dobi luft

Ketna je tud za 2-3 leta tud če si samo rekreativec...

Kuglice v pestih si ze kdaj zamenjal? Al pa vsaj na novo namastil?

Meni se ne zdi nič šokantnega kar opisuješ
smile-1.gif


Svoje kolo sem pustil sedaj 2sezoni pri miru... Na koncu te ga bom pa razstavil spucal in kompletno na novo namazal....
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Jest sem se takrat stegnu lih mal več... Mislim, da sem dal točno 1050€.

http://flowmountainbike.com/tests/tested-cube-ltd-race-29/

Do sedaj sem menjal samo verigo. Zategnit sem moral eno pedalo (ob strani se je en vijak zrahljal), malo je škripal zic (še sedaj nevem ali je opora ali je zic, no oporo namazal, zic razdrl in malo z oljem prepoji na spojul). in to je to. Na naslednjem servisu moram gume menjat, ker so ratale slick
tongue-1.gif



Se mi zdi, da so pa magura zavore nekaj zajebal, ker mi skos cvilijo. Malo manj kot, ko je bilo novo sliši se pa. Naslednjo leto je imel isti model shimano zavore.

Pa sem naredu 5k km.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Bil sem pri serviserju (zanesljivemu), pa je malo gledal bajk in rekel, da ga dobro gonim, da ga ne šparam. da mam kakih 7k km že pa 5 let kolo? Mam pa kakih 2k pa dobra tri leta....... Je bil precej presenečen, da je tok zgonjen. Oz. najprej sploh ni verjel, da je tok malo vožen.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
No, pa da dodam še ontopic. Ima kdo kakšen predlog iz Ljubljane (šiška) za do 3 ure bodisi s kolesom tja in nazaj...ali par minut vožnje do hriba pa kolo, pa nazaj? Čimveč višincev pa čimmanj ravnega...

Toško, Katarina, Krim, Rašica, Planina Vrhnika, Jakob...to sem vozil.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Par minut od bajte si že vse naštel.
Potem imaš (sem sprobal - glej v Geopediji) v Polhograjcih še Osolnik, Ožbolt, pod Lubnik (Suša), Setnica pod Polhograjsko Grmado, celo Šmarna gora, samo ne popoldne.
Na drugi strani so še Janče (iz Besnice ali Jevnice), Žagar nad Besnico, Panc pa ne bom omenjal, ker so neresen overhype klanec.
Na začetku poletja v Grosupljem prirejajo MTB maraton, lepa družabna prireditev brez divjanja, kjer spoznaš tiste konce in klance, le nekaj kondicije že rabiš (nič hujšega). Moram pa še jaz sprobati hribe nad Moravčami.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.759
5.384
113
Grosuplje MTB maraton... Kdaj to? Kak link?
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.093
160
63
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
. Bo letos potrebna generalka (in 100+ EUR za bajk vreden 400 EUR)....
.

400 eur si dal za kolo, zdaj pa jambraš da je vse razštelano?
lej, takšna kolesa so večinoma za tiste ki se peljejo do trgovine in nazaj.

Dal sem jurja. 400 eur je po moji oceni vreden zdaj. A je jurja dost za kam dalj od trgovine? Ali bi moral kupit nekaj za 5k?

vsaj deore ali slx,xt KOMPLET oprema, vilice vsaj en srednji rang,... okvir niti ni tako pomemben.
pa redno vzdrževanje (tedensko); čiščenje, mazanje,...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Pa vem, NI bajk iz intersporta. Zato sem se pa pizdil.


Frame Alu Lite 6061 AMF 29er RFR-Geometry, disc only
Forks Rock Shox XC32 Solo Air 29", Motion Control, Poploc, 100mm
Rear Derailleur Shimano XT, RD-M781-SGSL, Shadow 10-speed
Front Derailleur Shimano Deore FD-M590-10. Down Swing 34.9mm, 10-speed
Shifters Shimano Deore SL-M591, Rapidfire-Plus, 10-speed
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Če bi tole uzakonil...

givebikes1-5m_1.jpg



Zadnje čase se me pa malo bolj ogibajo kot so se včasih se mi zdi.
zmaga.gif
Čeprav se še zmeraj kaka baba dobi, da gre 30cm stran.
 

ozaz

Pripravnik
5. mar 2010
111
1
18
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
. Bo letos potrebna generalka (in 100+ EUR za bajk vreden 400 EUR)....
.

400 eur si dal za kolo, zdaj pa jambraš da je vse razštelano?
lej, takšna kolesa so večinoma za tiste ki se peljejo do trgovine in nazaj.

Dal sem jurja. 400 eur je po moji oceni vreden zdaj. A je jurja dost za kam dalj od trgovine? Ali bi moral kupit nekaj za 5k?

vsaj deore ali slx,xt KOMPLET oprema, vilice vsaj en srednji rang,... okvir niti ni tako pomemben.
pa redno vzdrževanje (tedensko); čiščenje, mazanje,...

Predvsem gre tu za redno vzdrževanje. Imam gorca starega 10+ z deore opremo, pa ni nič razštelan.

Menjava verig, bovdnov, servisiranje in menjava ležajev spada pod redno vzdrževanje, ne pa neke izredne posege. Bi pa rekel, da s čiščenjem in podmazovanjem določenim delom za večkratnik povečamo življensko dobo, to pa žal precej kolesarjev zanemarja.

Tudi omenjene težave nimajo kaj dosti veze s cube-om, saj imajo enako opremo tudi drugi proizvajalci. Če ga prej nisi redno servisiral 100e tudi ni nek strošek. Zamudiš z menjavo verige, uničiš še zobnike pa si hitro na tej številki. Nov ekvivalent trenutnemu te pa vrjetno tudi danes pride okrog jurija. Malo napiši kaj bi moral zamenjati, ampak dvomim, da je kolo kar za odpis.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Še malo te ture naštudiraj..imaš nebroj možnosti in boljšo cesto kot v PG.

Šiška..Dobrova..Horjul...tam pa:
- Naprej do Šentjošta...ali na pol klanca desno po prednostni na Suhidol. Z obeh lahko greš naprej na Smrečje (šentjošt...samo nadaljuješ nato smer Žiri) ..Suhidol na vrhu zaviješ levo. Če te bo dovolj greš na Žiri..Gorenja vas..Sk. loka..tu boš obrnil 100 ko. Lahko pa v Suhemdolh desno na Gorenjo vas..tam pa ali na Žiri in nazaj prek Smrečja in Šentjošta) ali v Gor. vasi desno proti Skofja loki ( to je tudi trasa male Franje).
- v Horjulu levo ( smer Vrhnika)... na vrhu klanca desno za Žažar nato ali desno proti Horjulu ali levo na Podlipo
- v Horjulu levo ( smer Vrhnika).. na dnu klanca desno za Podlipo ( smer Žiri)... 10 km ravnine nato v klanec...na pol klanca desno za Šentjošt, Horjul, Dobrova...ali naravnost do vrha klanca ( Smrečje) in nato nazaj mimo Šentjošta...ali že kmalu po vrhu (500 metrov..levo za gostilno Karavla) smer Suhi dol ter nato ali proti Horjulu ( desno) ali proti Gorenji vasi ter nato Šk. Loka.

V glavnem...na tem koncu je kombinacij nebroj. Lahko tudi kombiniraš da se vračaš iz Horjula še prek Polhovega Gradca (levo v Zaklancu).