Kolo - sezona 2017

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
definitivno desni.
GX Eagle in SID vsak dan brez razmišljanje prej kot deore xt in Fox
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.667
822
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Oba sta lahko v isti barvi
smile-1.gif
To si trenutno le želje, kaj bi nabavil s kešom, ki bi šel drugače za čike in per (nehal kadit).

Bajkanje je edini hobi in šport.
smile-1.gif

Čist informativno... Koliko km al pa višincev delaš oz. nameravaš delat na sezono ?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Zdaj imam cube za 1k cca 4-5 let.. saj je ok, samo ze S velikost ima skoraj 14kg, za L pa spoh ne dajo informacij. Verjetno dobrih 15kg :s. Nujno zelim lazji bajk, tudi zato, ker sem v zadnjem letu izgubil 10kg, plan je se 5 do max 10kg. Furam cca 500-600m visincev na hitro turo. Ce je cas za kako daljso pa tam 1.000 do max 1.500m. Raje gor pa dol, kot v dolzino 100km. Letno planiram cca 20k visincev. Pa se to je optimisticno, zaradi pomanjkanja casa.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
glej ne poslušaj folka ki te sprašuje kolko km delaš itd in se ti kao ne splača in to.
Preprosto če ga HOČEŠ in si ga lahko privoščiš kupi. Pa če se samo v trgovino voziš z njim.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.667
822
113
....kupi nekaj do 1500€(obvezno s popustom) ker polne ceno so kr neki,...verjento boš še kaj dodatno kupil(števec, pedala, torbice, nosilci,..) , kar hitro znese par 100€.
Glede na to da ti € niso zadnja briga se mi zdi, da je za tvojo kolometrino, Bicikl za 2000€+ čisto preveč.

Recimo jaz sem lani dal 1350€ , SRAM GX 2*11, LEVEL T, RS REBA,....teža = 11,5kg(17,5")...pa se mi zdi da bi tudi s kakšnim cenješim ravno tako zadovoljen.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
glej ne poslušaj folka ki te sprašuje kolko km delaš itd in se ti kao ne splača in to.
Preprosto če ga HOČEŠ in si ga lahko privoščiš kupi. Pa če se samo v trgovino voziš z njim.

točno tako
grin1.gif


mi bajkerji ne razumemo folka, ki daje 25K €za avto, oni pa ne razumejo nas, ki dajemo 5k za kolesa
evil.gif
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.667
822
113
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
glej ne poslušaj folka ki te sprašuje kolko km delaš itd in se ti kao ne splača in to.
Preprosto če ga HOČEŠ in si ga lahko privoščiš kupi. Pa če se samo v trgovino voziš z njim.

točno tako
grin1.gif


mi bajkerji ne razumemo folka, ki daje 25K €za avto, oni pa ne razumejo nas, ki dajemo 5k za kolesa
evil.gif

sory , samo mislim da ynos ne spada v vašo kategorijo bajkerjev, poleg tega je sam omenil , da bi nekaj do 2k€ .
Če finance niso problem pa se strinjam ,....pač kupiš vsake par let bicikl za 5k€+, ...pa ne sam enga ....
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
glej ne poslušaj folka ki te sprašuje kolko km delaš itd in se ti kao ne splača in to.
Preprosto če ga HOČEŠ in si ga lahko privoščiš kupi. Pa če se samo v trgovino voziš z njim.

Ves kak je s temi kilometri in “primernostjo”. Ko sem kupoval Cube Acid za 1k, je bil teoreticno totalen overload, ker niti do toskega cela nisem prilezel. Sem pa s tem bajkom dobil kasneje tako veselje do kolesarjenja, da še avta prakticno ne uporabljam vec, mam se drugi bajk za prevozno sredstvo, s katerim naredim cca 3k letno, 12mesecev na leto. Zlezem pa zdaj na vrhove, kamor prej se pes nisem mogel
grin1.gif


Ce se dobi bajk v akciji, super. Tistega, ki je omenjal uporabnik, da je kupil za 1,3k...je verjetno po original ceni blizje 1,7-1,8k.

Denarja nimam za razmetavat, ampak raje dam 2k za bajk, kot 2k za TV ali 25k za avto
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
glej ne poslušaj folka ki te sprašuje kolko km delaš itd in se ti kao ne splača in to.
Preprosto če ga HOČEŠ in si ga lahko privoščiš kupi. Pa če se samo v trgovino voziš z njim.

točno tako
grin1.gif


mi bajkerji ne razumemo folka, ki daje 25K €za avto, oni pa ne razumejo nas, ki dajemo 5k za kolesa
evil.gif

sory , samo mislim da ynos ne spada v vašo kategorijo bajkerjev, poleg tega je sam omenil , da bi nekaj do 2k€ .
Če finance niso problem pa se strinjam ,....pač kupiš vsake par let bicikl za 5k€+, ...pa ne sam enga ....

Kaj je največji strah kolesarjev? Da ko bom umrl, da bo žena prodala vso mojo opremo za toliko, kot sem ji rekel da sem dal zanjo
grin1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik nakoruzi pravi:
Sam bi pa za tak denar kupil strive-a.
smile-1.gif
Drugače pa pazi, ker desni ima grip shift. Razen, če ti je to kul.

Ne rabim polno vzmetenega, pa še 15kg so tile za tak budget.
smile-1.gif
(sem pogledal na YT, zgleda zanimivo).
 
Nazadnje urejeno:

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
glej ne poslušaj folka ki te sprašuje kolko km delaš itd in se ti kao ne splača in to.
Preprosto če ga HOČEŠ in si ga lahko privoščiš kupi. Pa če se samo v trgovino voziš z njim.

točno tako
grin1.gif


mi bajkerji ne razumemo folka, ki daje 25K €za avto, oni pa ne razumejo nas, ki dajemo 5k za kolesa
evil.gif

sory , samo mislim da ynos ne spada v vašo kategorijo bajkerjev, poleg tega je sam omenil , da bi nekaj do 2k€ .
Če finance niso problem pa se strinjam ,....pač kupiš vsake par let bicikl za 5k€+, ...pa ne sam enga ....

Kaj je največji strah kolesarjev? Da ko bom umrl, da bo žena prodala vso mojo opremo za toliko, kot sem ji rekel da sem dal zanjo
grin1.gif

hysterical-1.gif
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Dobro nekateri pišejo kupi kar češ, ne glede na to kaj voziš...to je res če imaš denarja na pretek in ti je vseeno za 1000 eur gor dol...sprašuje se kakšne ture delaš zato da se priporoča primeren bike, meni je načeloma vseeno kaj kdo vozi, vidim tudi npr.i po Golovcu folk s kolesi po 3-4t eur in vsa čast jim ker vozijo in si lahko to privoščijo to čeprav kolo niti 50 % ne izkoristijo, in bi za 4x nižjo ceno zvozili z istim feelingom tudi če ima kolo 2kg več pa manj hoda na vilicah in stopnjo dve opremo nižjega ranga če tako rečem.

Npr. Cube REACTIOCN GTC karbonca dobiš za 1800 pa ima 11kg. XT shimano je že top oprema, XTR je še bolje (ima Canyon iz linka zadnji menjalnik), je lažji in kar dražji tako da tistih par gramov menim da ne boš čutil. Še najbolje bi bilo da oba kolesa preizkusiš in pogledaš v živo, kar bo za Canyona veliko težje. Bi pa verjetno že desni Canyon popolnoma zadovoljiv tvoje potrebe.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
jaz sem si recimo cube raction gtc sestavil za 900€
smile-1.gif
(res, da je trajalo 4 mesece nabiranje delov)
res, da je 26". okvir dobil nov za 360€, vilco manitou marvel pro za 99€ novo
smile-1.gif
27.5 felne so bile še doma in z neko ožjo gumo pašejo not. Neke malenkosti so se še tudi valjale doma. Novo sem naročil samo še gonilko, zadnji menjalnik in kaseto.
Pa če me vprašaš zakaj ga rabiš lahko tudi samo, ker ga pač hočem. Vse ostale potrebe mi je pokrije Trance.