DVB C / T / S....

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.356
113
Kupiš sprejemnik z zunanjim napajalnikom. Potem samo ustrezno prilagodiš napetost. VU+ sprejemniki npr. delajo na 12V in vsaj ta, ki ga imam sam ima zunanji napajalnik. Je pa to že kar precej višji cenovni rang (ne sovpada s tvojo željo po cenejšem). Odvisno predvsem od tega za kaj rabiš. V nekatere lahko daš tudi DVB-S2, T2 in C sprejemnik naenkrat pa imaš vse pokrito z eno napravo.
 
Nazadnje urejeno:

raners

Majstr
4. mar 2008
2.690
349
83
Zaradi premikanja anten na hiši sem odkril, da mi najde že kar nekaj novih SLO kanalov (tv petelin, nova24,gold,..), če slučajno kdo ni vedel...

No, zanima pa me nekaj... Sem iz okolice MB in mi je našlo kar nekaj Avstrijskih kanalov, vendar so kodirani. Najbolj zanimiv kanal mi je playboyTV, ki je seveda tudi zakodiran...

Zanima me, kakšno kartico bi rabil, da bi jih odkodiral?
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
A obstaja kak dvbt receiver, ki bi ga na antenski kabel priklopil? Da pretvarja v analogni signal. Rabil bi za v avto z navadnim sprejemnikom...
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Digitalnih tunerjev za android in wince radio je dovolj, to mi ne pomaga. Rabil bi dejansko pretvornik, ki bi oddajal signal na analogni frekvenci, ki bi jo potem iskal na original tvju. Podobno kot so tile FM transmitterji ki smo jih včasih uporabljali za poslušanje mp3 v avtu. Ko si na transmitter priklopil vir zvoka (na novejse kaj usb kljucek), nastavil frekvenco in potem na radiu poiskal to frekvenco.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
KSZ. Po dolgem času uporabe IPTV sem se le odločil dati na uglaševanje filtre in ojačevalec za DVBT. Hiša ni na bregu in Pohorja ne vidim. Dobro delojoča zunanja antena bi dobro prišla za odpoved IPTV providerja (Amis) zaradi podražitev.
evil.gif

Vse pravilno privezal in vklopil. Programov je še kaj, in sprejem je OK, vendar so SLO TV postaje prava žalost.

9n1-IMG-86.jpg


Same Sponke, Petelini in Golice, ki oddajajo v SD kavaliteti (576/25Hz) .
bonk.gif
Edino je SLO 1 in 2, v HD (1080/25Hz).
Dejansko je DVBT zaradi slabega ravnanja države (in AKOS-a) popolnoma zanič. Še tujega investitorja Norkring, so nagnali stran.
bonk.gif
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Res je. Še Proplusovih PopTv in Kanal A ni več na DVBT...

Sem pa jaz tudi na Amisu in moram ponovno preračunat morebitno menjavo paketa. Imam še 10mb internet, žal sem pa omejen na Telekomove parice...
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Digitalnih tunerjev za android in wince radio je dovolj, to mi ne pomaga. Rabil bi dejansko pretvornik, ki bi oddajal signal na analogni frekvenci, ki bi jo potem iskal na original tvju. Podobno kot so tile FM transmitterji ki smo jih včasih uporabljali za poslušanje mp3 v avtu. Ko si na transmitter priklopil vir zvoka (na novejse kaj usb kljucek), nastavil frekvenco in potem na radiu poiskal to frekvenco.

Video rekorder, ga razstavis pa uporabis samo plosco, ker mehanizma v tem primeru ne rabis.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
http://www.akos-rs.si/prejeta-...mne-televizije-
Citat:
Prejeta stališča v javnem posvetu o možnostih razvoja plačljive digitalne prizemne televizije
Petek, 24.03.2017
Agencija za komunikacijska omrežja in Storitve RS je dne 12. 1. 2017 objavila Javni posvet o možnostih razvoja plačljive digitalne prizemne televizije, v katerem je zainteresirano javnost, predvsem izdajatelje televizijskih programov, operaterje radiodifuznih omrežij in telekomunikacijske operaterje, ki v svojih paketih ponujajo tudi televizijske programe, pozvala k posredovanju stališč v zvezi s plačljivo televizijo na digitalni prizemni platformi.

Agencija je na ta poziv prejela samo odgovor javnega zavoda RTV Slovenjija, v katerem ta meni, da bi storitev lahko ponudili v sodelovanju z enim od obstoječih ponudnikov televizijskih paketov v Sloveniji. Sami bi lahko ponudili storitev oddajanja in kodiranja oz. multipleksiranja, partner pa naj bi se ukvarjal s strankami in pravicamo za programe. RTV Slovenjija je mnenja, da bi se storitev lahko uvedla na prostih kapacitetah Multipleksa C, v primeru večjih potreb pa bi se lahko vzpostavilo novo omrežje z uporabo tehnologije DVB-T2. RTV Slovenjija tudi opozarja na neprimerno zakonsko ureditev za pridobivanje dovoljenj za plačljive programe in meni, da bi ti programi morali biti v domeni ponudnika storitve.

Glede na prejeti odziv na javni posvet agencija ugotavlja, da interesa za uvedbo plačljive digitalne prizemne televizije ni. V primeru, da se bo ta interes v prihodnosti pojavil, bo agencija ponovno preučila okoliščine in ustrezno ukrepala.

Odgovor RTV Slovenija:
http://www.akos-rs.si/files/Javna_posvetovanja/2017/24_3/Odgovor-RTVSLO.pdf<br />
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Nič novega - Slovenija je preveč pokrita s kabli. Prav tako imamo na razpolago satelitski Total TV (za tiste brez kabla).
Ne vidim nekega interesa, zakaj bi nekdo plačeval oderuške frekvenčnine državi.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.904
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
To da je Slovenija pokrita s kabli je vseeno. Če država nebi bila pogoltna in bi regulator delal po predpisih, bi lahko imeli vsaj 30 programov po anteni in to NG, Discovery, Fox, HBO...kar bi zadostovalo in potem nek proplus nebi izsiljeval kablaše. Poglej Madžarsko, Hrvaško, katere programe imajo.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Pošljete poštarjem. Sveče že imajo lahko se skupaj spokajo pa ponudijo DVB-T in internet preko Lte. Hrvaška Pošta že ponuja.